RANJENA VENERA

Драга '' Мадрилена '', хвала ти што ми отвараш видике! :)
Већ сам написала да моја Венера није показала све своје атрибуте, али, сад, у овим годинама, да ли има шансе да се она пробуди и пружи шансу и себи и мени?! :roll:
Је не бих баш сад да се нудим ;), штета је већ учињена, али, да се вратим 30 година у прошлост, па да је натерам да се открије и да ме усрећи?! :per:
Мала шала мога срца врела... девојке, волела бих да оголимо ову Венеру... да л' да се надам?:hvala:
 
Heheh, pa ne znam, mozda je ukljestena, za ukljestene planete sam cula da se aktiviraju posle 30-te?
Morali bismo da pogledamo celu kartu.
Ono sto znam za sada jeste za Veneru u Ovnu to napisano, za Veneru u Devici da je analiticna, da sve prebira do poslednjih detalja, pa ako imamo jos neke pokazatelje, izrazen Neptun i Mesec u Skorpiji, osoba postaje pravi spijun! Venera u Lavu...voli sarenis, sljokice, voli da je partner drzi kao malo vode na dlanu...i, iako se ocekuje da je neka razuzdana, uopste nije, veoma je probirljiva, i treba joj ljubav pre intimnosti (valjda utice dosta i gde je sunce....a mnogo zavisi i kog je pola natus, drug i drugarica sa ovom Venerom se razlikuju kao nebo i zemlja, ona juri ljubav, on intimnost :)).
 
Heheh, pa ne znam, mozda je ukljestena, za ukljestene planete sam cula da se aktiviraju posle 30-te?

E divote, meni ukljesteni Sunce i Merkur. :hahaha:

ma kako nismo dobre.... ja sam dusa od coveka:lol:

Ne u tom smislu. :D Kao, nesposobne smo da volimo, budemo sa nekim a skroz smo ravnodusne. z:shock:

ajde pliz onako odokativno, na sta te asocira
posto mi je vladarka Mc-a, pa mi je bitna

dala sam sve bitne informacije o mojoj napacenoj Veneri:lol:
dakle vl 5 i 10 u 10-Venera u sko
Ve0PL u sko
Ve 90 (Mo0Ju u vodoliji)
Ve na jmc (a dispozitor je smc-a)

Ali opet je premalo podataka. :lol: Pre svega, u Skorpiji je u izgonu pa bas i ne daje sve od sebe, moze ti dati posesivnost u vezama. U konjunkciji sa Plutonom trebalo bi da ti da harizmu, mnogi seks simboli kroz istoriju imaju ovaj aspekt (cak i Karleusa :lol:). Mesec sam ti vec objasnila, tesko se uskladjuju zenski principi, uvek prevagne jedno - zena ili majka, a moguc je i los odnos sa tvojom majkom. Ovaj Jupiter mogao bi malo da ti da neukus i kic, a i nemoralne veze. :neutral: Zapravo, svaka aflikcija Venere moze dati neukus. Lepo sto ti je vladraka 5, to je kuca ljubavi. O cvorovima mogu da ti posaljem malo vece tekstove. Naravno, planeta koja je najbliza tj. ima najmanji orbis svakako je u prednosti. Moze da se desi i da program iscrta neki aspekt, a da on ne postoji. ;)
 
Jaoj ne pitaj. :lol: Sa mamom svadje konstantno, i tacno je ono (bar kod mene) da sam ravnodusna u vezama... Ali mislim da kod mene to dolazi od toga sto sam jednom bila zaljubljena i osecam neku potrebu da budem odana toj emociji (:roll:) pa imam odbojnost prema svakoj sledecoj vezi. A ovo za odnos zena-majka ne mogu da potvrdim jos uvek. :lol: Kod mene je orbis 5, velik je, ali je aplikacioni kvadrat.
 
I on ima kvadrat isto, ali valjda posto je musko kod njega nije uzelo maha :)
Jel moguce da zakljucimo da takve osobe kad se zaljube, ne mogu lako da se odlepe od te osobe?
I da li je taj Mesec mozda u Lavu (28* Raka)? Mada, on je romantican uzas, prava rakovska priroda (najbolja drugarica mi je Rak pa ih znam, plus ona ima Sunce na 26* Raka pa je opet tipican predstavnik)
 
I on ima kvadrat isto, ali valjda posto je musko kod njega nije uzelo maha :)

U tom slucaju, majka se mesa u njegov izbor i nezadovoljna je njegovim partnerkama. :)

Jel moguce da zakljucimo da takve osobe kad se zaljube, ne mogu lako da se odlepe od te osobe?

Pa ne znam, meni to vise ide uz Uran i Neptun. A ja imam kvadrate sa sve 3 planete, ne mogu da pohvatam sta je od koje. :lol: Sreca pa su ova druga dva separaciona...

I da li je taj Mesec mozda u Lavu (28* Raka)? Mada, on je romantican uzas, prava rakovska priroda (najbolja drugarica mi je Rak)

Vrlo moguce, i ja sad treba da resim misteriju da li mi je AC Rak ili Lav jer je u tacki pada. I Lavovi su romanticni. :D Trebalo bi da se oseca bar malo upliv Lava.
I ja imam problem da odredim drugarici da li je Mesec u Jarcu ili Vodoliji.
 
Hvala :)
Sto se tice odredjivanja, ja gledam nekako po sebi.. Mesec na samom pocetku Skorpije i potpuno je skorpionski, osetim ga u svoj svojoj "lepoti". A od ostalih planeta nista mi nije na poslednjih 5 stepeni znaka pa ne mogu da proverim na sebi...kod ove drugarice je pretezno rakovsko Sunce, mozda ima malko lavovskog, ali ja ipak mislim da je to od Venere u Lavu. Koji stepen je tvojoj drugarici?

Ej da i za ove kvadrate sa Neptunom ne treba se jako brinuti, negde sam nasla da su kriticniji pozitivni aspekti, jer nas ovaj kvadrat otreznuje pa mozemo da budemo svesne same svog "problema" i tako nadjemo resenje - evo preko astrologije :)
 
u Skorpiji je u izgonu pa bas i ne daje sve od sebe, moze ti dati posesivnost u vezama. U konjunkciji sa Plutonom trebalo bi da ti da harizmu, mnogi seks simboli kroz istoriju imaju ovaj aspekt (cak i Karleusa :lol:). Mesec sam ti vec objasnila, tesko se uskladjuju zenski principi, uvek prevagne jedno - zena ili majka, a moguc je i los odnos sa tvojom majkom. Ovaj Jupiter mogao bi malo da ti da neukus i kic, a i nemoralne veze. :neutral: Zapravo, svaka aflikcija Venere moze dati neukus. Lepo sto ti je vladraka 5, to je kuca ljubavi. O cvorovima mogu da ti posaljem malo vece tekstove. Naravno, planeta koja je najbliza tj. ima najmanji orbis svakako je u prednosti. Moze da se desi i da program iscrta neki aspekt, a da on ne postoji. ;)

Hvala zvako:D

Ne znam….tesko je o sebi pricati..kao da li sam harizmaticna ili ne…
Odnos s mamom…pa svadjamo se , pre mnogo vise…. Al’ s druge strane imam konjukciju vladara horoskopa sa Mesecom-jako sam vezana za mamu

Neukus I kic?Ne znam da li bi iko rekao za sebe da nema ukusa:D
Ali ja sam vise klasican tip sto se tice svega…..nemam ispade u oblacenju…nisam poznata u svojoj okolini po tome(vrlo sam samosvesna:D)….a sto se tice drugih stvari….jedino mogu da slusam kic muziku kad sam u provodu:D
Znam da mnogi vezuju ovaj aspekt za to,ali ne mislim da je kod mene dao neukus…ajde necu vise da se pravdam…morali biste da mi kazete sta je za vas neukus pa da uporedimo:D

A sto se tice cvorova Venera mi je egzaktno na juznom cvoru…hm
I taj polozaj istrazujem mada nema mnogo tekstova o tome…konkretno o planetama u konjukciji sa Juznim cvorom
 
Hvala :)
Sto se tice odredjivanja, ja gledam nekako po sebi.. Mesec na samom pocetku Skorpije i potpuno je skorpionski, osetim ga u svoj svojoj "lepoti". A od ostalih planeta nista mi nije na poslednjih 5 stepeni znaka pa ne mogu da proverim na sebi...kod ove drugarice je pretezno rakovsko Sunce, mozda ima malko lavovskog, ali ja ipak mislim da je to od Venere u Lavu. Koji stepen je tvojoj drugarici?

26. I vise mi izgleda kao Vodolija. :confused:

Ej da i za ove kvadrate sa Neptunom ne treba se jako brinuti, negde sam nasla da su kriticniji pozitivni aspekti, jer nas ovaj kvadrat otreznuje pa mozemo da budemo svesne same svog "problema" i tako nadjemo resenje - evo preko astrologije :)

Lep savet, ionako nas je previse. :) A sta sa nama koji nismo jaki? :) Ja ne mogu da se otrgnem tog idealizovanja, mada u poslednje vreme, kao sto sam rekla, napravila sam emotivni blok. :D Do mene je jako tesko doci, a kad to uspe, onda od njega stvaram boga svega. :lol: Ovaj kvadrat daje platonske ljubavi, ustvari osoba uziva u platonskim ljubavima i nije sklona da preuzima inicijativu. I lepo joj je tako, u snovima. :roll:

Neukus I kic?Ne znam da li bi iko rekao za sebe da nema ukusa:D
Ali ja sam vise klasican tip sto se tice svega…..nemam ispade u oblacenju…nisam poznata u svojoj okolini po tome(vrlo sam samosvesna:D)….a sto se tice drugih stvari….jedino mogu da slusam kic muziku kad sam u provodu:D

Dobro, necu da te teram da priznajes nemoralne veze. :cool: A kakav je odnos prema novcu? :think:
A ovaj Uran? Je l' te tera malo da ludujes? :lol: Pirsinzi, nakit i tako to? Kod mene ne deluje na taj nacin, samo da proverim kod tebe...

Znam da mnogi vezuju ovaj aspekt za to,ali ne mislim da je kod mene dao neukus…ajde necu vise da se pravdam…morali biste da mi kazete sta je za vas neukus pa da uporedimo:D

Mislim, izjavila si da je Beyonce kao kobila... :roll: :D
 
Poslednja izmena:
Dobro, necu da te teram da priznajes nemoralne veze. :cool: A kakav je odnos prema novcu? :think:
A ovaj Uran? Je l' te tera malo da ludujes? :lol: Pirsinzi, nakit i tako to? Kod mene ne deluje na taj nacin, samo da proverim kod tebe...

Mislim, izjavila si da je Beyonce kao kobila... :roll: :D

odnos prema novcu-pa rasipnistvo.... kad se ima .....Ve90Ju...ne stedi se:cool:
nisam u zivotu nikad nista ustedela:lol:

Pirsinzi?nista....nemam..kazem cista klasika sam....nista ekscentricno i neobicno....kosa u jednoj boji...ista frizura godinama....:hahaha: mozda se nekad istetoviram na nekom skrivenom mestu, to mi je zelja...verovatno ima veze sto mi je Ve u 10 kuci(kuca jarca) pa zato vucem na klasiku...mislim da Ve u sko u 10 opisuje i "ne voli roza i na cvetice":mrgreen:

a za Beyonce...hoces da kazes da nemam ukusa:mrgreen:
pa ne znam..... tebi je Andjelina bljak:mrgreen:

cekaj i ti imas Mo u aqu90Ve?
a sto se tice Ve90Ju...sklonost gojenju kod mene ali posto je kvadrat borim se, pa je ok....nekad mislim da je mozda bolje da imam taj kvadrat nego recimo trigon
(ja u karti imam samo 4 kvadrata od tezih aspekata,a ko ne racunamo neke zeznute konjukcije)
 
Poslednja izmena:
Ево ја ћу.;)

Твоја Венера:(.
Од свега, мени се највише не допада квадрат са Нептуном.

Суштински, он може дати уметника, али у психолошком смислу даје особу која је веома склона заблудама, осим ако други елементи хороскопа не одбацују тврдњу.
Ја бих твој живот ( емотивни) описала као усхићење, па нагла разочарење и тако све у спиралу.
Објективно, због секстила с Марсом, ти ниси жена која је неусклађеног мушко-женског принципа, једноставно ти је суђено било да налећеш на погрешне ликове који су те повређивали...претпостављам да си се повукла и у себе.
Изучи добро те аспекте и покушај на психолошком плану да их окренеш у своју корист, јер на догађаје око нас који не зависе од нас не можемо утицати.
Позз.:bye:

Imam potrebu da ovo citiram. I moja Venera je u kvadratu sa Neptunom, a nalazi se u Devici i sva je jadna i nikakva. Samo da sam rodjena par dana ranije ne bi bilo tog odvratnog aspekta:(
 
Хммм...гојење- сваки аспект Венере и Месеца с Јупијем.:( Био добар или лош.

pa da moja drugarica ima Ve 120 Ju isto se pati....
a ja na svu nesrecu imam Mo0Ju
Mo90Ve, Ve90Ju...moram bas da pazim

al opet znam jednu mrsavicu Mo u devici 180 Ju
Mo90Ve,
Ve u blizancima 90 Ju
kost i koza
to ima veze i sa znacima...taj njen Mesec u devici, Venera u blizancima:think:
 
Da, Jupiter nam donosi gojenje, jos ko ima podznak Strelac... mada dve drugarice imaju isti podznak jedna deblja druga mrsavija...mozda posto ova mrsavija ima egzaktnu konjukciju Jupitera i Saturna pa je Saturn "osusio" :)

@zvakica

Hehe, pa to ide s godinama, mada ja jos nisam skroz prestala sa idealizacijom...ono sto me spasava je uzasna sumnjicavost. Nasla sam da imam neku zvezdu princeps koja daje spijunazu i istrazivanje skoro na Mesecu, plus Neptun kao dominantnu planetu, Ve u devici... tako da uvek sve iskopam pa me mozda ponekad to spasavalo od razocaranja i donelo mi "spustanje na zemlju". Ali isto, platonske veze su uvek bile nesto meni jako zanimljivo.. hehe. Kao iz drugog veka :) Drugarica ima lep aspekt Ve-Ne, isto zivi u masti, itd.

Mozda bismo trebale da uzmemo simboliku Neptuna :) :) :)

@flp - mozda je "tanji" Mesec u Devici, ako uzmemo da ona sve umanjuje :)
 
Хммм...гојење- сваки аспект Венере и Месеца с Јупијем.:( Био добар или лош.

Da, Jupiter nam donosi gojenje, jos ko ima podznak Strelac... mada dve drugarice imaju isti podznak jedna deblja druga mrsavija...mozda posto ova mrsavija ima egzaktnu konjukciju Jupitera i Saturna pa je Saturn "osusio" :)

Ne mora da znaci, ja imam skoro egzaktan sekstil Meseca i Jupitera, orbis 1 mada je aplikacioni sto dodje na isto... iako se za zenu gleda Venera sve dok ne postane majka... Pritom sam Strelac/Lav, sto znaci naglasene osobine Strelca, mada u poslednje vreme nesto istrazujem da li mi je AC Rak ili Lav... Ali i tada bih imala Mesec kao vladar AC sekstil Jupi. Poenta je u tome da Jupiter kod mene ne deluje tako, samo mi je dao visinu. Gledajte aspekte prema AC i vladaru AC, a iznad svega planete u prvoj kuci ili na uglovima. ;)

Madrilena, a ta tvoja drugarica, ima li odlike Jarca i u licu ili samo telesno?

@zvakica

Hehe, pa to ide s godinama, mada ja jos nisam skroz prestala sa idealizacijom...ono sto me spasava je uzasna sumnjicavost. Nasla sam da imam neku zvezdu princeps koja daje spijunazu i istrazivanje skoro na Mesecu, plus Neptun kao dominantnu planetu, Ve u devici... tako da uvek sve iskopam pa me mozda ponekad to spasavalo od razocaranja i donelo mi "spustanje na zemlju". Ali isto, platonske veze su uvek bile nesto meni jako zanimljivo.. hehe. Kao iz drugog veka :) Drugarica ima lep aspekt Ve-Ne, isto zivi u masti, itd.

Mozda bismo trebale da uzmemo simboliku Neptuna :) :) :)

:lol: Ja sam isto dosta cudna, volim tako sve da znam, da posmatram, posesivna sam. :cool: Mesec je u 12. i Devica vladar 3. pa ne treba da cudi. :D Plus mi Neptun luduje po karti. :D Ali i dalje idealizujem, sto vise znam to sam gora. :lol:
 
Poslednja izmena:
pa da moja drugarica ima Ve 120 Ju isto se pati....
a ja na svu nesrecu imam Mo0Ju
Mo90Ve, Ve90Ju...moram bas da pazim

al opet znam jednu mrsavicu Mo u devici 180 Ju
Mo90Ve,
Ve u blizancima 90 Ju
kost i koza
to ima veze i sa znacima...taj njen Mesec u devici, Venera u blizancima:think:
Има везе знак, јер јој је диспозитор у оба случаја Меркур...Меркур даје мршавост, вижљаст изглед...имам пријатеља са све Јупитером као владаром асц. и није склон гојењу...Јупи је у Близанцима у 6. пољу ( поље Девице)...сав је издужен.:D
 
Ne mora da znaci, ja imam skoro egzaktan sekstil Meseca i Jupitera, orbis 1 mada je aplikacioni sto dodje na isto... iako se za zenu gleda Venera sve dok ne postane majka... Pritom sam Strelac/Lav, sto znaci naglasene osobine Strelca, mada u poslednje vreme nesto istrazujem da li mi je AC Rak ili Lav... Ali i tada bih imala Mesec kao vladar AC sekstil Jupi. Poenta je u tome da Jupiter kod mene ne deluje tako, samo mi je dao visinu. Gledajte aspekte prema AC i vladaru AC, a iznad svega planete u prvoj kuci ili na uglovima. ;)
Зашто би ти биле наглашене особине стрелца? Ако ти је Сунце у 5. пољу, а подзнак Лав, пре ти је Лав наглашен него стрелац.;)

Иначе, увек ове планете, Венера и Јупи, Месец и Јупи , дају склоност гојењу...код неког ће бити константна, а код неког повремена, кад их закачи неки транзит.;)
Наравно, треба гледати и знак планете...ето, наведен је пример са диспозитором Меркуром, што битно мења ствар.;):D

Моја мама, нити јој је Месец наглашен у карти, нити Венера нити Јупитер, има Ве90Ју, нити праве аспект на Асц., па је ипак како склона ( Месец у Рибама, Венера у Шкорпији). Асц.- Близанци.;) Меркур у Стрелцу.:lol:

Играрије.:P
 
Hehe Merkur u Strelcu na kraju balade, nasmeja me Sofija.. :) :) :)

Pih, meni je Ve u Devici a i nisam bas kost i koza, i moram jako da pazim. :(
Sofija a jel moze i Mesec u Skorpiji da bude krivac? (spomenula si Venera u Skorpiji kod mame)

@zvakica

Hehe, i ja sam posesivna ali pokusavam sebe nekako da iskontrolisem, bolje mi je kad zadrzim neke svoje tripove za sebe :) :)
Hm, odlike Jarca u licu, to bi znacilo neku koscatost pretpostavljam i stariji izgled? Mladolika je, krupne oci (Ne na ASC, So u Raku), mrsavica, prosecne visine, puna usta. Ona je Rak-Strelac.
 
E stvarno, sta je sa forumom, nesto se pomerio na desno. :confused:

Зашто би ти биле наглашене особине стрелца? Ако ти је Сунце у 5. пољу, а подзнак Лав, пре ти је Лав наглашен него стрелац.;)

A po cemu si to zakljucila? :think:
Naglasena su oba. :lol: Ali Lav ne daje visinu kao Strelac. Kada se gleda gradja, pre svega se gledaju planete u 1, a posle toga znak u kom se nalazi vladar AC, i aspekti prema vladaru AC. Na Strelca sam povukla one specificne zube, gornje jedinice krupnije od ostalih. :hahaha: I obrve su na Strelca. :lol: Je l' bi htela i ti da mi pomognes da odredim sta mi je AC?

Моја мама, нити јој је Месец наглашен у карти, нити Венера нити Јупитер, има Ве90Ју, нити праве аспект на Асц., па је ипак како склона ( Месец у Рибама, Венера у Шкорпији). Асц.- Близанци.;) Меркур у Стрелцу.:lol:

Играрије.:P

Oprosti, Merkur mi je u Strelcu, nisam uspela da shvatim sta si htela da kazes. :lol: Ustvari jesam, nego nesto ne povezujem najbolje. :lol: Skorpija je mrsav znak, nizak i mrsav, sve se umanjuje prema Plutonu, za razliku od Strelca koji preteruje prema Jupiteru. :D A Devica nije mrsava, jeste malena, ali mrsava nije.
 
Poslednja izmena:
@flpflp,

не видим шта си писала, нешто форум трокира.

Valjda cemo preci na drugu stranu sada.
Pisala sam za moju veneru i njen kvadrat, venera u devici, pa jos u kvadratu sa neptunom jadna, slaba i nikakva. Htedoh reci da iz licnog iskustva znam koliko je to los kvadrat i koliko obmanjuje, donosi nezadovoljstvo, potragu, lazne nade. Impresivno je koliko neptun deluje i koliko kvadrat radi.:(
Samo sma se nadovezala na to sto ti se ne svidja taj kvadrat. :(
 
Valjda cemo preci na drugu stranu sada.
Pisala sam za moju veneru i njen kvadrat, venera u devici, pa jos u kvadratu sa neptunom jadna, slaba i nikakva. Htedoh reci da iz licnog iskustva znam koliko je to los kvadrat i koliko obmanjuje, donosi nezadovoljstvo, potragu, lazne nade. Impresivno je koliko neptun deluje i koliko kvadrat radi.:(
Samo sma se nadovezala na to sto ti se ne svidja taj kvadrat. :(

Na kom su ti stepenu?
 

Back
Top