RANJENA VENERA

Mene zanima sta znaci ta Venera u Devici?Da li je normalno da se osecam tako hladno,da li je to zbog nje ili neceg drugog?Bar mi kazu da sam hladna...ja bas mislim da je suprotno...
 
Ma kakvi hladna...ti si daleko od hladne osobe. Venera ti je u kvadratu sa Neptunom- verovatno je bilo preterane idealizacije partnera pa si kao mehanizam odbrane razvila hladniji nastup. ;)
Inače, Mesec ti je lep, a Venera u sekstilu sa Saturnom..plus imaš diiivni veliki vodeni trigon....ne znam zašto govore da si hladna.;)
 
Ma kakvi hladna...ti si daleko od hladne osobe. Venera ti je u kvadratu sa Neptunom- verovatno je bilo preterane idealizacije partnera pa si kao mehanizam odbrane razvila hladniji nastup. ;)
Inače, Mesec ti je lep, a Venera u sekstilu sa Saturnom..plus imaš diiivni veliki vodeni trigon....ne znam zašto govore da si hladna.;)

Ako mogu da dodam...Mesec u skorpiji...hladna nego sta ! Provereno...
Ali ... ne radi se o tome da si hladna jer si egoista i volis samo sebe , nisi, vec ne znas kako sa emocijama...tesko ih pokazujes...i ako ih imas, zato delujes hladno.
 
a ovaj saturn iz 12 sto pravi trigon na mesec u skorpionu? bez obzira sto je trigon u pitanju opet je saturn u pitanju , on tu hladi mesec ili bar cini da drugi tebe dozivljavaju kao hladnu osobu, plus u 12 je [kazu da mu je to najbolji polozaj???] a i u raku je u izgonu, pa ne znam kako se sve to tumaci, ali ajde da dodam nesto:)
Inace Mesec u Skorpionu je sve samo nije hladan, mada kako te ljudi dozivljavaju bolje gledaj asc a neki kazu da se to najbolje vidi preko MC-ija.

A Mesec u Skorpiji, to sto kazete da je hladan, da li moze neko da objasni zasto???
 
Misliš na Saturna u 12. kući, da mu je najbolji položaj ? :roll: Teško ...

Mesec u Škorpionu nije po definiciji hladan, ako ga posmatramo izolovano, zanemarujući ostale uplive on je čak štaviše, preosetljiv, reaguje prenaglašeno, odbrambeno iz prostog razloga što stvari oseća i proživljava dublje i jače od drugih. U suštini vrlo ranjiv, ne baš lako "svarljiv" (iz tih razloga) položaj.
Škorpije su vodeni znak - kako mogu biti neosetljive ... ? (ako je Mesec tu)
 
Upravo kao posledica preosetljivosti, radja se hladna spoljašnjost- ja sam na to mislila kad sam se složila sa Djurom- odbrambeni mehanizam.
Ja ga imam ( doduše ne sa mo u škorpiji, ali sa mo u 12. kući).
 
Šta imaš ? Odbrambeni mehanizam ? :wink:
Sve što je u 12. kući je skriveno i u najboljem slučaju ispoljava se indirektno, a Mesec u 12. kući je tipična pozicija za skrivanje emocija. Tim pre što ti je to vladar Asc-a ... :wink: Mislim da to nije odbrambeni mehanizam.

Na hladnoću i neosetljivost bi pre upućivali aspekti Meseca sa Saturnom, mislim da Mesec-Mars aspekti (ili Mesec u Škorpionu) pre govore o nekoj vrsti emocionalne agresivnosti (hm, da je tako nazovem :wink: ), odnosno da emocije pre pokazuju na neadekvatan, izvrnut način a ne da su bukvalno zakopčani, zatvoreni, blokirani kao kod veze Meseca sa Saturnom i znakom Jarca. Shvatate li razliku .... ? Mesec u Škorpionu može pokazati nešto, dok Mesec u Jarcu izgleda ravnodušno, hladno, kao da ga ništa ne dotiče ... nije ljubomoran, opsesivan, povredljiv kao Mesec u Škorpiji.
 
Jao Elle....ja znam jednog sa Mesecom u sco...nit je povredljiv nit opsesivan ...nit ljubomoran.....a nikako da ode...( mislim ok , kontas ne voli te , otici ce...)
Ma poima nemam...znam jos par slucajeva sa Mesecom u sco...tesko do njihovih osecanja dopreti, a znas da vole...
 
Pa znaš kako, ima taj i Asc, i planetu možda tu negde ... i vladara Asc-a i još štošta ... :wink: Različito mi doživljavamo ljude.
Uostalom, pisala sam uopšteno ... ako misliš da sam tvrdila da će svaki Mesec u Škorpiji biti isti, nisam ... nego mi je već dosadilo da ponavljam "ovo uopšteno, ovo konkretno" ...
Najviše sam komentarisala u stvari vodeći se onim Seviljinim slučajem, dečka koji ima Mesec u Sco i u aspektu sa Saturnom ...

Za ovaj tvoj primer mi samo nije jasno šta si htela da kažeš, a da se ne uklapa u simboliku Škorpiona.
 
Pa znaš kako, ima taj i Asc, i planetu možda tu negde ... i vladara Asc-a i još štošta ... :wink: Različito mi doživljavamo ljude.
Uostalom, pisala sam uopšteno ... ako misliš da sam tvrdila da će svaki Mesec u Škorpiji biti isti, nisam ... nego mi je već dosadilo da ponavljam "ovo uopšteno, ovo konkretno" ...
Najviše sam komentarisala u stvari vodeći se onim Seviljinim slučajem, dečka koji ima Mesec u Sco i u aspektu sa Saturnom ...

Za ovaj tvoj primer mi samo nije jasno šta si htela da kažeš, a da se ne uklapa u simboliku Škorpiona.

Pa htedoh reci da se ispotavila hladnoca nekih ljudi sa MO u Sco...ali , opet ponavljam..moguce da u njihovim kartama postoji upravo taj Saturn kao okidac...
Ali ja sam i kod prvog posta rekla da je ta hladnoca samo " spolja"...dok se unutra, ko zna sta desava....:|
 
Al' smo ga zapetljali. :-D

U odnosu na ostale "Mesece" (:lol:), Mesec u Škorpionu je sigurno drugačiji i najverovatnije deluje manje emotivno, eto da se ispravim. :-D
Ja sam se više bavila pozadinom priče, i poredila ga sa Mesecom u Jarcu od kojeg se razlikuje - rekla sam kako. Kako to spolja izgleda, ne znam - zavisi od slučaja do slučaja. Ako je Mesec u znaku svog pada, kao Mesec u Škorpiji, jednim delom sigurno postoji problem u ispoljavanju emocija (koliki je to deo govori dispozitor i ostali faktori u karti) ...

Eto. :-D
 
Al' smo ga zapetljali. :-D

U odnosu na ostale "Mesece" (:lol:), Mesec u Škorpionu je sigurno drugačiji i najverovatnije deluje manje emotivno, eto da se ispravim. :-D
Ja sam se više bavila pozadinom priče, i poredila ga sa Mesecom u Jarcu od kojeg se razlikuje - rekla sam kako. Kako to spolja izgleda, ne znam - zavisi od slučaja do slučaja. Ako je Mesec u znaku svog pada, kao Mesec u Škorpiji, jednim delom sigurno postoji problem u ispoljavanju emocija (koliki je to deo govori dispozitor i ostali faktori u karti) ...

Eto. :-D

E pa dobro.:) Ava ava ava niko nije krava:-P
 
Šta imaš ? Odbrambeni mehanizam ? :wink:
Sve što je u 12. kući je skriveno i u najboljem slučaju ispoljava se indirektno, a Mesec u 12. kući je tipična pozicija za skrivanje emocija. Tim pre što ti je to vladar Asc-a ... :wink: Mislim da to nije odbrambeni mehanizam.

Na hladnoću i neosetljivost bi pre upućivali aspekti Meseca sa Saturnom, mislim da Mesec-Mars aspekti (ili Mesec u Škorpionu) pre govore o nekoj vrsti emocionalne agresivnosti (hm, da je tako nazovem :wink: ), odnosno da emocije pre pokazuju na neadekvatan, izvrnut način a ne da su bukvalno zakopčani, zatvoreni, blokirani kao kod veze Meseca sa Saturnom i znakom Jarca. Shvatate li razliku .... ? Mesec u Škorpionu može pokazati nešto, dok Mesec u Jarcu izgleda ravnodušno, hladno, kao da ga ništa ne dotiče ... nije ljubomoran, opsesivan, povredljiv kao Mesec u Škorpiji.
Da, bukvalno svesno racionališem i relativiziram, jer se lako emotivno otvaram, a samim tim sam laka meta za povredjivanje.
Znaš kako mene ljudi doživljavaju? Kao antiemociju.Kao hladnoću dignutu na kub! Verovala ili ne. Takva mi je spoljna manifestacija. Drugo je to šta se dešava u meni.;)

A ti aspekti Mo i Sa ili Ve i Sa, moje iskustvo je da se ti ljudi jako plaše vezivanja. I to pričam ne samo na osnovu primera dečka sa kojim sam u vezi, već i na osnovu moje naj drugarice, dobrog drugara...svi oni imaju neku lošu priču u pozadini tipa ''jako sam bila- bio zaljubljen u tu i tu osobu, a ona me ostavila - ostavio''...meni to liči na iracionalnost pri vezivanju, neumeće balansiranja- kad voli umire, kad ne voli, ne voli uopšte.
Mo-Ma igrarije zasigurno neće dati hladnoću, baš naprotiv- emocionalnu eksplozivnost
 
Da, bukvalno svesno racionališem i relativiziram, jer se lako emotivno otvaram, a samim tim sam laka meta za povredjivanje.
Znaš kako mene ljudi doživljavaju? Kao antiemociju.Kao hladnoću dignutu na kub! Verovala ili ne. Takva mi je spoljna manifestacija. Drugo je to šta se dešava u meni.;)

A ti aspekti Mo i Sa ili Ve i Sa, moje iskustvo je da se ti ljudi jako plaše vezivanja. I to pričam ne samo na osnovu primera dečka sa kojim sam u vezi, već i na osnovu moje naj drugarice, dobrog drugara...svi oni imaju neku lošu priču u pozadini tipa ''jako sam bila- bio zaljubljen u tu i tu osobu, a ona me ostavila - ostavio''...meni to liči na iracionalnost pri vezivanju, neumeće balansiranja- kad voli umire, kad ne voli, ne voli uopšte.
Mo-Ma igrarije zasigurno neće dati hladnoću, baš naprotiv- emocionalnu eksplozivnost
Pa dobro, teško da tebe mogu na pravi način ljudi proceniti (na prvu loptu barem) sa vladarem 1. u 12. ... Gledam odakle ova "hladnoća" može da potiče ... ne znam kojim bi aspektima ti to opravdala u svom horoskopu. Mislim, pitam te. :wink: (ne da mislim da je nemoguće, sama si opisala).

Ono za Mesec-Venera-Saturn se slažem, a za Mesec sam i ja to isto rekla ... :wink:
 
Sećaš se da smo davno o tome i pričali i da sam ja tad rekla da mi je astrolog koji mi je radio natal prvi put i mnogo puta posle toga konsultacije rekao da ću vremenom postati jako hladna. I tad smo se pitali kojim se to aspektima iz mog natala može objasniti...ona mi je rekla da se to dešava kad neko ima naglašenu emotivnost, kao ja.
 
Ne kažem da za to nema osnova ali mora biti malo više potkrepljeno astrološkim dokazima ... jer onda ostane psihologija a izgubi se "astro". :wink: Na to sam mislila.

Ako gledamo kakav neko utisak ostavlja (ako je to u pitanju), gledali bi smo i neke druge pokazatelje u natalu ...
 

Slične teme


Back
Top