Zivot u Krusevcu?buljuuuakkkk

Буљуак је Чарапански израз за бљак.
Чарапани за малопре кажу отоич,оточ

''Идем путем тракторем у гројзе да оберем лојзе''
Гројзе је именица која се односи на виноград
Лојзе је именица и значи грожђе
 
Рођен сам у КШ,зато преводим :)
Имам све оно што треба да има један Чарапан.Имам виноград,имам трактор,имам пун ***** земље.Е само нем Мерцедес и нем Чарапанку за жену.
 
Буљуак је Чарапански израз за бљак.
Чарапани за малопре кажу отоич,оточ

''Идем путем тракторем у гројзе да оберем лојзе''
Гројзе је именица која се односи на виноград
Лојзе је именица и значи грожђе
Pobrkao si malo. Grojze je grozdje, a lojze vinograd.
 
L O L
A sto se sedeljki po kafanama tiche, ne znam za inteligenciju, ali za zdravlje nije dobro (ljudi puse, glasna je muzika...)
Mislim, ne valja nista! :D Sram ih bilo sve! Sedite kod kuce i gledajte TV! :lol:
Cek', pa ni to nije zdravo...
Ma, radite ljudi sta god hocete... :D
 
A sta vi mislite o sedeljkama u kafani?kako se to odrazava na nase zdravlje,inteligenciju,razvoj,,,,itd?

Zaboravih da napomenem da je svojevremeno V.P.Dis svakog dana sedeo po beogradskim kafanama do duboko u noc, pijancio, pisao pesme i trosio pare :lol:
A Dis nije vazio za "glupog" coveka... Bar po mom sistemu vrednovanja;)
Dobro, nije bas svaki kafanski covek replika Disa... Priznajem :lol: Ali generalizacija preti da ugrozi individualnost, kao preduslov za jednakost medju ljudima, koja je danas ugrozena. Bar u nasoj sredini.
Pozdrav!
 
Mozda je mislila "biljuk"...Ni ja nisam cula za "buljuak".....

Ja sam za kafane jer smo narod koji voli da se veseli, a i da dobro popije i pojede...Krusevac je nekad imao preko 60 kafana, sada je sve to poruseno.
Definitvno bih zabranila deci ispod 16 da budu u gradu posle 12 sati uvece....
 
...Krusevac je nekad imao preko 60 kafana, sada je sve to poruseno.....

Nadam se da nisu umjesto toga napravili banke kao kod mene u Subotici. Na subotičkom korzou je do prije par godina bilo petnaestak kafića, ljeti sve bašta do bašte, uživancija. A sad, izvedeš devojku, šetate korzoom i razgledate po izlozima ko nudi 7% kamate, ko 8%...:otkacio::otkacio::otkacio:
 
Buljuak...koja fora...e koliko ljudi nemaju shta da rade, pa izmishljaju neke gluposti.. Buljuak...
Shto se kafana tiche, imamo mi par dobrih kafana u KSH-u u kojima izlazi omladina i super se provodi. Vinjak 5, Lunar nije nishta manje nego kafana, Veliki Bra nije losh, Don zon kula. Iskreno, meni se vishe svidja da izadjem u kafanu, npr. Lunar, nego u onu jeb... Rupu. Do jedan el pacco, posle jedan, pravac lunar, i eto ti provod do zore. Pa posle neka kaze neko da je Krushevac, buljuak!:hahaha::hahaha::rotf:
 
E ovako, da vam ja nesto kazem o vasem prelepom Krusevcu. Nisam rodom iz ks-a, ali u njemu zivim vec duze od 10 god. Krusevac je u stvari jedno veliko selo, tj. vremenom se pretvorio u selo: svi se medjusobno
poznaju, zna se ko je ko, gde ko izlazi, gde se ko nalazi, sta rade taj i ta itd. itd. Grad nam je sirom Srbije izuzetno poznat po sponzorusama, pun ih je k***c u ks-u, neki su ga prozvali ,,krusevac promet``. Grad je prestao da se razvija kao grad, uprava grada samo hladi svoje bilijarske kugle u gacama, nista ne rade, ne trude se da se grad razvija u turistickom smislu, ne gradi se, urbanizacija i modernizacija se prosto zamrzla. Sto se tice kafane, tu nije lose da se izadje sa drustvom, onako opustencija, popije se nesto, zamezi se na cackalicu, dodje mi kao neka vrsta relaksacije, ali kao sto rece pain_killer, to je vec postalo monotono, dosadno, stalno se reprizira isti film, i sta onda? Onda prosetamo gradom koji je vec dosadan, isti ljudi, iste face, sve isto. Jedina diskoteka u gradu je ona budjava rupa, polovine ljudi odatle su glumci i glumice, i naravno sponzoruse. Muzika je ravna nuli, pusta se nesto od pre nekoliko godina, ma nije ni ravna nuli, ispod crte je, repertoar je stavljen na repeat. Necu izostaviti ni druga mesta, pre svega mislim na el paco, studio 54, kpd, to vec nisu losa mesta, solidna su, prosecna, ali gradu je potrebno vec nesto novo. Krusevljanima se zgadilo sve, treba neka urbana diskoteka da se izgradi, da to bude senzacionalno, nesto potpuno iznenadjujuce. Kad pitam nekog jel izlazite, radite nesto po ks-u, svi nesto cute, okrecu glavu, kazu smor zivi. I istina je, grad je vec postao smor i monoton, potrebno je nesto sto ce krusevac da vrati u zivot, a koliko ja vidim, samo cudo moze da ga vrati.
 
E pa Lukrecijussse to ce biti za jedno 20 godina...a mozda ni tad....krushevac ce ostati takvo selo zbog ljudi koji stoje na vrhu grada... E...kamo srece se sve to uskoro promeni... slazem se u potpunosti sa tvojim opisom...ali...kad nemash kako protiv, pridruzi se...shta da radish...
Ali KSH-om se ponosim iz istorijskih razloga..ipak je tu zivela velika sveta loza...shta da se radi...to nam je shto nam je!!!!
 

Back
Top