pseudomonas

Gost
radili su mi test na mikoplazme i ureoplazme ali nisu mogli da odrede jer je podlogu prerastao pseudomonas.molim vas odgovorite mi koliko je to opasno.sta dalje da ispitujem
 
Pa najbolje bi bilo da se javite svom lekaru sa kojim cete se dogovoriti da dobijete terapiju koja pokriva vise bakterija,znaci da se tretirate kao da imate mikoplazmu i ureaplazmu pa da dobijete terapiju ,ujedno da u toj terapiji bude i lek na koji je pseudomonas osetljiv.Nakon zavrsene terapije da uradite kontrolni bris,i da se vidi kakva je situacija.
Vrlo cesto osoba mogu imati mesanu bakterijsku infekciju pa se onda mora ici sa malo jacom i dugotrajnijom terapijom,ali nemojte cekati sa pocinjanjem iste.
 
hvala imam jednu napomenu.prethodno sam radila bris i u njemu su mi nadjeni samo streptokok i enterokok.Da li je moglo u brisu da se vidi i prisustvo pseudomonasa ili ne i da li ce biti stetno da se lecim protiv ureo i mikoplazme ako ih slucajno nemam(ovom mesanom terapijom kao sto ste mi napisali ili da idem samo na lecenje pseudomonasa).Ginekolog mi nesto nije bas najjasniji u svojoj prici tj.zbrza me tako da mi ne odgovori uvek na sva moja pitanja a ja ipak zelim da znam sta radi jer nisam neka klinka da me setka non-stop.
 
Jeste li vec lecili streptokok i enterokok?
I gde ste vadili taj ponovni bris?
Moguce su mesane bakterijske infekcije ali mikoplazma i ureaplazma se zasejava na posebnoj vrsti podloga,nisam sigurna koliko pseudomonasu odgovaraju takve vrste podloga pa necu da lupam ali postoje lekovi koji deluju siroko,sto znaci pokriva i infekcije mikoplazme,ureaplazme i pseudomonasa,samo trebate u dogovoru sa lekarom utvrditi terapiju,da li ste alergicni na nesto...
mada moram vam reci da ako ste lecili streptokok i enerokok a pojavi se pseudomonas ,meni to nije bas najlogicnije,mozda cak ne bi bilo lose da ponovite taj bris...ne znam sta da vam drugo kazem,antibiotik cete sigurno morati da uzimate samo koji...
 
da,lecila sam streptokok i enterokok sa amoksiklavom a na njemu bas pise da nema efekta na pseudomonas mada tada niko nije njega ni pominjao jer sam imala posle terapije sa amoksiklavom crvenilo i svrab i posumnjali su na hlamidije,miko ili ureoplazme.hlamidije su bile negativne a na podlozi za miko i ureopl.se pojavio pseudomonas.i oni kazu da im se to do sada nije javljalo.
 
Ne znam sta da vam kazem,pseudomonas se gotovo nikad ne izoluje u genitalijama.On uglavnom uzrokuje gnojne infekcije(apscese,vrlo teske pneumonije,meningitise) i to vrlo komplikovane.E sad njega unistavaju antibiotici iz grupe cefalosporina ali za parenteralnu upotrebu(injekcije)i neki cefalosporini novije generacije za oralnu primenu,
namerno ne navodim nazive lekova,u svakom slucaju terapija koja bi delovala postoji samo otidjite kod lekara ponovo na pregled i dogovor o daljem nacinu lecenja.
 
samo jos nesto da vas pitam.Da li mogu da imam odnose(sa kondomom,naravno)dok traje terapija ili ne dok se sve ne ustanovi i ne izleci?
hvala jos jednom.
 
Prvo terapiju morate da sprovedete i vi partner,za to vreme je pozeljno nemati odnose,ili imati ali iskljucivo sa prezervativom,ako dobijete i vaginalete za koriscenje onda seksualni odnosi ne dolaze u obzir.
 
da li je istina da kondom ne pomaze tj.da nije nikakva zastita kada su miko,ureoplazme,pseudomonas i sl.bakterije u pitanju i da se mogu i na taj nacin preneti?
 
saznala sam da je u pitanju pseudomonas species.mozete li mi reci nesto opsirnije o njemu a sto se kondoma tice ginekolog mi rece da nesmem imati odnos ni sa kondomom jer te bakter.mogu i rukom da se prenesu npr.da se zakace za kozu ruke pa sa ruke na butinu i ida odatle dospeju do vagine.Ja bas nesto ne verujem u toliku pokretljivost.
 
Vec sav vam rekla da je pozeljno da za vreme terapije nemate odnose ali ako ih imate da to obavezno bude sa kondomom,sto se tice prenosa preko ruku da to je moguce ,ne samo za pseudomonas vec za svaku bakteriju.A sto se tice toga sta bih vam mogla reci o pseudomonasu,nista od toga sto bih vam ja rekla vam ne bi znacilo,ni kakva je bakterija,ni kakve su kolonije ,ni na kojoj temperaturi raste...ni boja,ni oblik...razumete...to je nesto usko strucno sto nekome ko nije zdravstveni radnik ama bas nista ne znaci,vama je bitno da uzmete terapiju i da je popijete.
Molim vas nemojte pogresno da me shvatite ali neke stvari se jednostavno ne mogu prevesti na svakodnevni govor.
Pozdrav!
 
o.k,nije problem,nisam zdravst.radnik ali se secam nekih stvari jos iz srednje skole pa me zato interesovalo.u svakom slucaju,danas cu dati ponovo bris da vidim da li ima jos sta sem pseudomonasa pa da krenem sa terapijom.zabrinula sam se jer se sve ovo prilicno oteglo,od nedelje do nedelje a on nikakvu terapiju da mi da.
hvala jos jednom.
pozdrav
 

Back
Top