Limited or not connectivity.

zeken

Zainteresovan član
Poruka
144
Imam problem sa ADSL-om. Naime kada u toku rada kompjutera pokusam da se konektujem moj komp pocne da "trazi" IP. (acquiring network address) i ne uspe u tome. Pojavi mi se zuti trougao na konekciji i pise limited or no connectivity. Pokusam jos jednom da "nadje" IP i ponovo isto. Molim vas pomozite mi da ne bih morao uvek kada mi se iskljuc konekcija morao da restartujem komp.
 
Imam problem sa ADSL-om. Naime kada u toku rada kompjutera pokusam da se konektujem moj komp pocne da "trazi" IP. (acquiring network address) i ne uspe u tome. Pojavi mi se zuti trougao na konekciji i pise limited or no connectivity. Pokusam jos jednom da "nadje" IP i ponovo isto. Molim vas pomozite mi da ne bih morao uvek kada mi se iskljuc konekcija morao da restartujem komp.

Koji deo svog posta ne razumes?

Aj opali screenshoot plz...
Bez screenshoota ne verujem da ce ti iko ovde pomoci, posto ti je objasnjenje ko da si iz Libije...
 
Hm šta se ovde sve nalupa za kratko vreme.
"Limited Or no connectiviti" tj prozoče sa zutim trouglom se javlja obično :
Pre bilo čega proveriti kabel dali dobro leži u utčnici RJ45 i dali je ona dobro utaknuta u odgovarajući konentor.
1. Nije napravljena konekcija prema internetu (ma kakav da vam je tip konencije na internet , treba jednom pokrenuti vizard za pravljenje konekcije)
2. Proveriti na LAN kartici da ne stoje neka bezvezna podešavanja u IP-u koji se slučajno poklapaju sa ip adresom modema za ADSL (najbolje je staviti sve na automatski i IP i DNS podešavanja i naravno mora biti uključen DHCP).
3. Tek ako je sve ovo gore provereno pokušati sa reinstalacijom drajvera za mrežnu karticu koja ili se nalazi integrisana ili se nalazi u posebnom pci slotu , obično windows prepozna kartice i stavi svoje drajvere pri njenoj instalaciji , ako ne onda koristiti drajvere dobijene uz karticu.
Ako ništa od gore navedenoga nije pomoglo , proveriti karticu dali lepo leži u PCI slotu , po potrebi prebaciti ga u drugi slot , a u krajnjem slučaju te kartice ne koštaju više od 5 do 10 evra i nije ih teško kupiti jer se nalaze u svakoj prodavnici kompjuterske opreme pa ih treba promeniti .

PS : :D Glavu dajem da će se sada pojaviti Agent Oranž da formatira disk , i verovatno bi bio u pravu jer bi to rešilo probleme :D
 
pa na tom kompu verovatno imash ukljuceno automatsko dodeljivanje ip adrese , a na modemu nemas ukljucen dhcp. Ili obrnuto. Imash neku staticnu ip adresu na kompu , a na modemu ukljucen dhcp.

Rešenje je da stavis automatsko dodeljivanje ip adrese na kompu , i da ukljucis na modemu dhcp server.
 
Proverio sam DHCP mi je ukljucen. Reinstalirao sam Mreznu karticu sve sto ste naveli sam vec nasao na microsftovom site-u i probao. Rezultat sve je ostalo isto tj ovako:
VKD.bmp
[/IMG]
 
Iskljuci ADSL modem na 5 sec. i ponovo ukljuci.Mislim da ce ti to pomoci.
Ja imam kablovski internet kod sbb-a.
Kad mi se pojavi takav problem kao kod tebe, iskljucim modem iz struje par sekundi i ponovo ukljucim nakon par sekundi sve bude u redu.
 
Iskljuci ADSL modem na 5 sec. i ponovo ukljuci.Mislim da ce ti to pomoci.
Ja imam kablovski internet kod sbb-a.
Kad mi se pojavi takav problem kao kod tebe, iskljucim modem iz struje par sekundi i ponovo ukljucim nakon par sekundi sve bude u redu.

Ziva istina!! i kod mene se isto to javlja sa vremena na vreme, i samo ga izvadim iz struje i ponovo ustekam i radi! Kad mi se prvi put javio ovaj problem zovem ja sbb i objasnim celu stvar, riba mi preko telefona samo rece:" AAAAA...... zuti trougao, samo iscupaj modem i z stekera i vrati ga nazad!"
 
cccc :roll:

eto koliko pameti imaju :roll: i koji je kvalitet njihovih modema i rutera.

ako ti je ukljucen dhcp , a i dalje ti ne radi , onda ti je na kompu verovatno neka staticna ip adresa

ides desni klik na tu konekciju , properties , u tom meniju nadjes (zadnji je internet protocol TCP/IP n pa opet properties , i stavis da ti je sve automatsko ;)
 

Back
Top