---strajkaci,strajkaci...

Mene samo nervira shto fizichko takodje traje 30 minuta... :(

Inache, jeste extra iz ove perspektive. Ali treba da popravimo neke ocene, da uchimo k'o budale, a vremena za popravljanje nema... Osim toga, gubimo dosta od predavanja, a opet to moramo sami da uchimo, shto i nije sjajno.
 
Mi smo jedna od retkih skola koje ne strajkujemo...Znam da ce delovati streberski,al' mi je drago sto je tako.Posebno zato sto sam IV-a godina.Popravljanje ocena,a vremena nigde.I,ovako je dosta tesko da se sve stigne,a tek sa casovima od po pola sata..Gotovo neizvodljivo.Posebno zato sto oni imaju norme koje moraju da ispune,i samo ubrzavaju gradivo koje treba da naucimo.Tj,ono sto bi trebali da ispredaju za 45,oni moraju da sazmu u 30 minuta.Poucena iskustvima ranijih godina,svesna sam koliko to nije dobro,i koliko ne mozes da zapamtis.Nema vremena za postavljanje pitanja,objasnjavanja onoga sta ti nije jasno i slicno..Ipak,mislim da bi ti casovi od po 30 min. bili jako efikasni kada bi nam se obim gradiva smanjio.Realno,treba imati koncentraciju 5-6 sati koliko provodimo u skoli,svakodnevno.
 
Mi smo jedna od retkih skola koje ne strajkujemo...Znam da ce delovati streberski,al' mi je drago sto je tako.Posebno zato sto sam IV-a godina.Popravljanje ocena,a vremena nigde.I,ovako je dosta tesko da se sve stigne,a tek sa casovima od po pola sata..Gotovo neizvodljivo.Posebno zato sto oni imaju norme koje moraju da ispune,i samo ubrzavaju gradivo koje treba da naucimo.Tj,ono sto bi trebali da ispredaju za 45,oni moraju da sazmu u 30 minuta.Poucena iskustvima ranijih godina,svesna sam koliko to nije dobro,i koliko ne mozes da zapamtis.Nema vremena za postavljanje pitanja,objasnjavanja onoga sta ti nije jasno i slicno..Ipak,mislim da bi ti casovi od po 30 min. bili jako efikasni kada bi nam se obim gradiva smanjio.Realno,treba imati koncentraciju 5-6 sati koliko provodimo u skoli,svakodnevno.

:idea::!:
 
Kod mene su u pocetku bili casovi normalno 45 min.a nastavnici izadju posle 30.minuta,al smor je bilo,kuci se vracamo isto.........onda su nam od srede skratili casove,i ujutru smo dolazili od 9 (to,duze spavanje)
A sad sledece nedelje,daj Boze da se nastavi strajk,da im NIKAD ne povecaju plate.....jer su nam rekli,ako im na ovoj sednici ne povecaju plate,cele sledece nedelje nasa skola ne radi!!!!!!! :) jeeee,bilo bi eXtra......
 
Mi ne strajkujemo... Pitali smo profesore sto ne bi malo strajkovali, cisto rekreativno, jedno dve nedelje, a oni kazu da nasa skola nikad nije strajkovala... Ludi muzicari :lol: Mada, s obzirom na to da imamo drugaciju nastavu od ostalih, strajkom nista ne bismo dobili, jer ipak nam casovi instrumenata traju duze nego sto treba da bismo mogli sve da odradimo.... Tesko da bismo bilo sta stigli za pola sata...
 
a i da strajkuje...sta su ber pomamili ti profesori...izlepila bih plakate po skoli,da se mi deca udruzimo da starjkkujemo pa da ne idemo u skolu(srednja skola nije obavezna),oni zbog nas primaju platu,pa da vidim onda sta bi radili...kad ne bi dolazila deca na nastavu
 
Kad je strajk, pa casovi traju po pola sata, tako treba uvek da se radi u skolama, i kad nije strajk. Taman je casovi da traju po 30 minta.

U vishe navrata rekoh, ponavljam i sada: 45 minuta je idealno vreme za koje se mogu ispuniti sve obaveze, isposhtovati plan - to nije moje lupanje, pedagozi se time bave. ;)


Dodatno,
Prosvetni radnici su vladi dali rok do ponedeljka da potpishu odluku o minimalnom povetjanju plata od 15% za 2008. godinu. U sluchaju da do toga ne dodje, a netje po svemu sudetji, chasovi tje biti skratjeni u ponedeljak i utorak na 30 minuta, a posle toga sledi potpuna obustava rada. Al' opet, to je sve njihovo ''rekla-kazala''...

Meni, iskreno, ne bi odgovaralo da ne idem u shkolu. Em moram posle da odradjujem, em mi je dosadno... :-| Volim da sam zauzet...
 

Back
Top