Ma čija žena ... povlašćena?

Koja treba da ima?

  • Samo aktuelna Borisova žena

  • Ova Borisova sad i ona od pre

  • Mira i obe Borisove

  • Alo, nije 8. mart

  • Moja žena, i moja švalerka (ali da žena ne zna).


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Povodom najnovijeg zakona koji je mnogo nedostajao ovom narodu, a u vezi sa prvom damom i njenih 20% od muževljeve plate umesto 100% kao kod ostalog naroda (kao vi smete da nedate ženi 100?) pojavili su se mnogi kritičari istog. Dok DS smatra to veoma korisnim po ovaj narod, dotle radikali plaču zašto Mira sad nema povlastice a začinjeno sa SPS-ovski mudrim komentarom da "nazovi sud" nije dokazao krivicu njenog muža te da bi trebalo zakon retroaktivno sprovesti.

Šta misle dragi forumaši?
(uvek dobijem ospice od ovog pitanja)
 
Ja mislim da je bedno to sto je svako ubacio u Ustav ono sto njemu licno odgovara,pa je samo zbog Tadica ubacena odredba da se predsednik neposredno bira.... Imamo Ustav koji je napisan po partijskim interesima i trulom kompromisu ljudi koji su izgubljeni u prostoru u vremenu,tako da prica o 'obavezniom delu za prvu damu' deluje jako smesno...
 
Pitanje je da li treba sprovoditi - RETROAKTIVNO?

Pa kada se zakon o konfiskaciji imovine stecene kriminalnim radnjama ne moze primeniti retroaktivno, ne vidim zasto bi sad ovaj zakon trebao da vazi retroaktivno?
Uopsteno, retroaktivnost kod donosenja zakona je veoma nepozeljna jer po toj logici, sve sto je tim zakonom "dobijeno" u ovom mandatu i sastavu vlasti, vec u sledecem se zakonom moze oduzeti...
 
Pa kada se zakon o konfiskaciji imovine stecene kriminalnim radnjama ne moze primeniti retroaktivno, ne vidim zasto bi sad ovaj zakon trebao da vazi retroaktivno?
Uopsteno, retroaktivnost kod donosenja zakona je veoma nepozeljna jer po toj logici, sve sto je tim zakonom "dobijeno" u ovom mandatu i sastavu vlasti, vec u sledecem se zakonom moze oduzeti...

E vidiš kako si pametan a kako se foliraju SRS i SPS pa otežu sednicu...
 
Povodom najnovijeg zakona koji je mnogo nedostajao ovom narodu, a u vezi sa prvom damom i njenih 20% od muževljeve plate umesto 100% kao kod ostalog naroda (kao vi smete da nedate ženi 100?) pojavili su se mnogi kritičari istog.

Koliko je % dobila ova prva dama?
6yvsojk.jpg


A koliko ova?
82c0dbs.jpg
 
Netreba ni jedna da se ja pitam dao bi povlascen polozaj samo zenama poginulih vojnika i prvo onima koje imaju malu decu.Netreba davati ovima ciji su muzevi bili na vlasti ,nafatiraju se one i tako ,ima jedna izreka "zasto mazati debelu gusku"
Imali smo slucaj sa Jovankom Broz koja ima platu predsednika i zivi u nacionalizovanoj kuci ,a drzava mora svojim sredstvima da joj popravlja grejanje .Toboze suvise uvredjena i ljuta nece da se izlaze javnosti ,pa nebi ni ja sa tolikim novcima.
 
Povodom najnovijeg zakona koji je mnogo nedostajao ovom narodu, a u vezi sa prvom damom i njenih 20% od muževljeve plate umesto 100% kao kod ostalog naroda (kao vi smete da nedate ženi 100?) pojavili su se mnogi kritičari istog. Dok DS smatra to veoma korisnim po ovaj narod, dotle radikali plaču zašto Mira sad nema povlastice a začinjeno sa SPS-ovski mudrim komentarom da "nazovi sud" nije dokazao krivicu njenog muža te da bi trebalo zakon retroaktivno sprovesti.

Šta misle dragi forumaši?
(uvek dobijem ospice od ovog pitanja)
Mislim da ako se to sprovodi generalno, ma koliko nebulozno bilo, treba da bude podjednako sprovedeno za sve.
Gadi mi se svo to gnušanje na jednu vlast, dok se paralelno veliča druga, ili se bar posmatra ravnodušno.

Malo smo "vođa" pobili..... nije da nisu zaslužili, ali šta smo onda mi? :confused:
 
Mislim da ako se to sprovodi generalno, ma koliko nebulozno bilo, treba da bude podjednako sprovedeno za sve.
Gadi mi se svo to gnušanje na jednu vlast, dok se paralelno veliča druga, ili se bar posmatra ravnodušno.

Malo smo "vođa" pobili..... nije da nisu zaslužili, ali šta smo onda mi? :confused:

Nikada se niko nije odrekao beneficije, ovo je samo njihovo proširivanje. I naravno, pokušaj bunarenja da se ovaj zakon sprovede retrokativno.

I KOJI JE ONDA MOJ INTERES DA GLASAM A DA SAM NE BUDEM PREDSEDNIK?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top