Ukidanje AP Vojvodine

Ovo sa slike bi bilo idealno resenje ,da i ove regije na karti ispod Save i Dunava dobiju isti stepen autonomije kao Vojvodina ,tako bi drzava bila delimicno decentralizovana sa jakim i ozbiljnim regijama ,a ne bi bilo opasnosti od separatizma jer u svakoj regiji Srbi cine apsolutnu vecinu (preko 75%),ako se jednom u buducnosti prikljuci i RS onda bi imali jos dve ravnoprane regije i svi bi bili srecni.

Pa ako kosovo zamenimo sa RS taj predlog koji si podrzao Svetolice bi u stvari samo umesto BG stvorio jos 5 centara za crpljenje para... to je van pameti ljudi !!!

Pa nemamo mi te pare.
 
Sacuvaj me boze ovakvih ekonomista!

Zemlje Evropske Unije su sve izfederalizovane ili izdecentralizovane.
Kako ne vidiš, da je politika koju ti zastupaš izgubila Republiku Srpsku Krajinu, za preko 30% smanjila teritoriju Republike Srpske, KIM se sada cepa, separatisti u Vojvodini se pojavljuju...
Sta još treba da se desi, pa da bi se osvestili?

Koji separatisti u Vojvodini? A kako ti ne vidis da teritorije koje su se odvojile i nisu srpske... Crna gora, Bosna, Kosovo... O cemu pricas?

U tim zemljama su se namnozili drugi narodi i zato su i odbacene kao tumor.

RS je srpska i bice deo Srbije :)
 
Pa ako kosovo zamenimo sa RS taj predlog koji si podrzao Svetolice bi u stvari samo umesto BG stvorio jos 5 centara za crpljenje para... to je van pameti ljudi !!!

Pa nemamo mi te pare.

hmm, nije bas tako jednostavno.
ukoliko bi budzet raspodelili na te centre i svi dobiju priblizno realno je ocekivati da ce regioni ulagati u projekte koji donose profit i time uvecavati budzet.
kvaka 22 je u izboru ljudi u vlasti.
 
EH rece Hrvat koji je 90 genocidno i etnicki ocistio Hrvatsku... ccc Vidim vi niste propali... jes da ste duzni kao grcka al... ajde :D

@Porin
Ti neće da shvatiš ali i ne moraš,

Hrvatska je imala dio Srba koji su bili nelojalni,
znači nisu tražili svoju regiju nego državu pa onda
balvani i.t.d. uz to je Hrvatska imala i lojalne Mađare
Italijane, Čehe, Slovake, Rome...i svi ostvaruju
svoja prava sada u županijama kojih je 20.

Srbija ima nelojalne Albance i lojalne Mađare, Rome,
Rumunje, Hrvate, Slovake i.t.d., a pokušava krivim
potezima stvoriti još i Mađare za nelojalne.
Jel sad shvaćaš, dira se u zdravo tkivo
 
U Vojvodini se ljudi ne dele na etnickom principu. Nego na nekim drugim.

Јок, деле се по метафизичком принципу... :roll:

Jel si ti cula da je formirana organizacija mlada Vojvodina, koja ima za cilj ocepljenje Vojvodine i Baranje i njihovo ujedinjenje u samostalnu drzavu?

У самосталну Србију, једино тако може.

Иначе, из Бечкерека сам, и сагласан сам са укидањем АП. Не "волем" ове нове војвођанце.
 
Pokrajinu treba ukinuti.
Bilo bi dobro da to ponavljamo kao onaj rimski senator o Kartagini.
Vreme je da se ta prica konacno jedanput zavrsi (a odavno je trebala). Ovakav status , tj nekakav truli kompromis nije zdravo i odrzivo resenje.

Da se razumemo, meni je majka iz Srema, volim i Vojvodinu i ljude koji tamo zive (evo trenutno mi je bas draga jedna Vojvodjanka :) ) ali bogme pre ce Mesic pobediti na izboru za mis sveta nego sto cu preko Dunava i Save ici sa 'pasosem' nenada krmka.

Zasto teba ukinuti AP?
1. jer je relikt iz titovog doba, a Tito, SFRJ i komunizam su odavno umrli;
2. jer asimetricna decentralizacija znaci diskriminaciju svih drugih gradjana Srbije (ako je pokrajina dobra i necemu sluzi, zasto je nemaju i gradjani NIsa?; ako nije i nicemu ne sluzi -pa onda je naravno treba ukuinuti);
3. jer olosu kakav je nenad krmak sluzi za jeftin marketing i okupljanje svakakvih gubitnika, prodavanje magle i podsticanje separatizma koji je na Balkanu uvek imao plodno tle;
4. jer je skupa, neefikasna i uglavnom ne sluzi nicemu (sto je i sam canak nedavno priznao);
5. jer istorijski i populaciono nema nikakvog smisla (Srbi su apsolutna vecina, Vojvodina je i nastala kao autonomija Srba u okviru Austrije, a pozivanje na 'specificnu kulturu i mentalitet' je nesto sto mogu da kazu i Nislije, Sapcani, i bilo ko drugi u Srbiji)

Ima jos razloga, ali i navedeni su dovoljni...

Problem decentrazlizacije bi trebalo resiti okruzima koji su vise nego dovoljni, a istovremeno su daleko od nekakvih federalnih jedinica sa zakonodavnom skupstinom, ministrima i predsednikom kako predvidja najnoviji Nacrt cankovih separatista.

I da, da ne zaboravim...POKRAJINU TREBA UKINUTI!
Thumb_001PASOSPicture%20001.jpg
 
Zasto bi ukidanje autonomije imalo veze a madjarima ,niko netrazai ukidanje madjara sve sto imaju u vojvodini imali bi i dalje.
Decentralizacija i autonomija su dva razlicita pojma ,srbiji je veoma potrebna decentralizacija ali ne i autonomaske pokrajne.
 
Јок, деле се по метафизичком принципу... :roll:



У самосталну Србију, једино тако може.

Иначе, из Бечкерека сам, и сагласан сам са укидањем АП. Не "волем" ове нове војвођанце.

Evo imamo pravi primerak kulturnog vojvodjanskog Srbina... Bravo Bogarte !!!!!
 
I ja sam iz Banata, i ja ih slabo volem. Ali ne volem kada Beogradjani oduzimaju Srpskim regijama pravo na autonomiju, kakva postoji u svim razvijenim zemljama.
Srpskim regijama znaci treba autonomija od Srbije?!

I na sta konkretno mislis sa time 'kakva postoji u svim razvijenim zemljama' posto razlicite drzave razlicito resavaju problem decentralizacije? (svakako NE postoji nekakav jedinstven obrazac)
 
Super

PS A to sto su ginuli Madjari video sam tokom II sv. rata !!!

Ако се не варам, по националном кључу су Мађари процентуално имали мањи број војног неодазивања него Срби. Наравно, то је онда још била ЈНА, а не српска војска, али сви мобилисани Мађари, као и они на одслужењу војног рока, једнако су гинули по Славонији и Вуковару као и Срби.

И тачно је што каже Андес. "Невидљивог" је оборио пуковник Золтан Дани, Мађар из Панчева. А један други Мађар, мој некадашњи суграђанин, Тибор Варади, заступао је Србију/Југославију пред међународним судом током оптужби БиХ за геноцид.
 

Back
Top