МолитвеУ Москви и Ватикану за патријарха Павла

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
D.K., 29. novembar 2007

ZDRAVSTVENO stanje Njegove svetosti patrijarha srpskog Pavla stabilnije je, ali je i dalje vrlo ozbiljno, saopštila je u četvrtak Informativna služba Svetog arhijerejskog sinoda SPC. U Saopštenju se navodi da je vrhovni poglavar srpske crkve u toku prethodnog dana ozbiljne zdravstvene probleme prebrodio uspešno i uz svesrdnu pomoć lekarskog tima i osoblja VMA.
Patrijarhu Pavlu pisma sa željama za brzo ozdravljenje u četvrtak su stigla od crkvenih velikodostojnika iz celog sveta. Patrijarh moskovski i cele Rusije Aleksij Drugi poručuje: „Usrdno se molimo za Vaše zdravlje i da Vam Gospod da snage da još dugo godina služite kao patrijarh svete srpske crkve“. Želje za brzo ozdravljenje patrijarhu Pavlu izrazio je i mitropolit smolensko-kalinjingradski Kirilo, uz poruku :“Na mnogaja ljeta!“
Poruku podrške Njegovoj svetosti, kako je saopštila Sveta stolica, uputio je i papa Benedikt Šesnaesti. „Obavešten sam o Vašem delikatnom zdravstvenom stanju i stoga želim da Vam izrazim bratsku i duhovnu blizinu u trenutku iskušenja“, navodi se u papinoj poruci. „Dok Vam izražavam želje za brzo ozdravljenje osiguravam Vam posebno sećanje u svojim molitvama“, poručio je srpskom patrijarhu vrhovni poglavar Rimokatoličke crkve.
 
„Obavešten sam o Vašem delikatnom zdravstvenom stanju i stoga želim da Vam izrazim bratsku i duhovnu blizinu u trenutku iskušenja“, navodi se u papinoj poruci. „Dok Vam izražavam želje za brzo ozdravljenje osiguravam Vam posebno sećanje u svojim molitvama“, poručio je srpskom patrijarhu vrhovni poglavar Rimokatoličke crkve.
Prayer to Our Lady, Health of the Sick
Virgin, most holy, Mother of the Word Incarnate, Treasurer of graces, and Refuge of sinners, I fly top your motherly affection with lively faith, and I beg of you the grace ever to do the will of God.

Into your most holy hands I commit the keeping of my heart, asking you for health of soul and body, in the certain hope that you, my most loving Mother, will hear my prayer.

Into the bosom of your tender mercy, this day, every day of my life, and at the hour of my death, I commend my soul and body.

To you I entrust all my hopes and consolations, all my trials and miseries, my life and the end of my life, that all my actions may be ordered and disposed according to your will and that of your Divine Son. Amen.

Catholic_Cross.gif
 
Every Prayer gets where it needs to go, only if its honestly from the heart, no mater what language.
Ajde, bre alergična, pa znaš da sam ja ''novi katolik'', a nekako mi glupo da pišem one na hrvaštini(bez uvrede za hrvate, ali to nije moj jezik)...Pa sam pronašao ovo...Originalno je ,skinuto sa catholic.org, prevod sa latinskog...
 
Ajde, bre alergična, pa znaš da sam ja ''novi katolik'', a nekako mi glupo da pišem one na hrvaštini(bez uvrede za hrvate, ali to nije moj jezik)...Pa sam pronašao ovo...Originalno je ,skinuto sa catholic.org, prevod sa latinskog...

pa onda ti neće biti teško da prevedeš sa engleskog
priznaćeš, lakši je od latinskog
hrvatski, latinsli, engleski, srpski......gluposti:roll:
molitva je "energija"
i uvek "stigne" na pravo mesto, (GDE NE POSTOJE JEZIČKE I VERSKE RAZLIKE) samo ako je ISKRENA I IZ SRCA
 
Nisam ja preveo nego ljudi sa catholic.org...Engleski je univerzalni jezik i dopire do više ljudi nego ''lokalci''...Mogu ja to da prevedem i na srpski...Ali,ovako ostavlja i utisak da neko ''sa strane'' brine, nadam se da će katolici širom sveta ,kao i da dosada prihvatiti papinu molitvu i moliti se sa njim:cool:..

Немојте,молимо вас!:)
Заобиђите и нас и нашег Патријарха Павла у широком луку...
 

Back
Top