Island

bivsi_legionar

Obećava
Poruka
73
Citam juce u jednim dnevnim novinama da najbolja drzava za zivot.
"Island je posle šest godina zbacio Norvešku sa pozicije najbolje zemlje za život, po kriterijumima Ujedinjenih nacija, koji se odnose na indeks ljudskog razvoja. Državica sa svega 313.000 stanovnika na krajnjem severu Evrope tako je ponela laskavu titulu najbolja za ljude, iako se to zbog severne klime i polarnih noći ne bi reklo na prvi pogled.

Zbog velike udaljenosti od kontinentalne Evrope i veoma nepovoljne klime, Island je uglavnom neprivlačan za svetske putnike i ljude koji tragaju za boljim životom. Ali, oni koji su posetili zemlju gejzira, fjordova i vulkana oduševljeno pričaju o egzotičnoj prirodi, muzici i jeziku. Ono što ovu, najslabije naseljenu nordijsku zemlju takođe čini specifičnom, jesu izuzetno niska stopa kriminala i gotovo nestvaran saldo od svega četiri-pet saobraćajnih nesreća godišnje."
Da li neko zna na koji nacin moze da se ode na Island, jel ima tamo nasih...?
 
Hei,
j zivim u Norveskoj a bila sam proslo leto sa familijom na Islandu. Imam tamo poznanike. Ima nasih, ali malo.Island je super. ,ali svi nasi hoce da odu u ove skandinavske zemlje posle dobivanja drzavljanstva.. Zbog drustva,odvojenosti od kopna,,,itd,itd. Sto se tice zarade, ja i dalje mislim da je Norveska bolja u tome. U zdravstvu smo jednaki. Ja i muz smo obadvoje "Intelektualci" kako se u Srbiji rece pa imamo bolje plate. Ako nemas skolu, nije ti sjajno ni u Norveskoj a ni na Islandu. Ali 100 % bolje i u Norveskoj i na Islandu nego u Srbiji.:confused:
 
Hei,
j zivim u Norveskoj a bila sam proslo leto sa familijom na Islandu. Imam tamo poznanike. Ima nasih, ali malo.Island je super. ,ali svi nasi hoce da odu u ove skandinavske zemlje posle dobivanja drzavljanstva.. Zbog drustva,odvojenosti od kopna,,,itd,itd. Sto se tice zarade, ja i dalje mislim da je Norveska bolja u tome. U zdravstvu smo jednaki. Ja i muz smo obadvoje "Intelektualci" kako se u Srbiji rece pa imamo bolje plate. Ako nemas skolu, nije ti sjajno ni u Norveskoj a ni na Islandu. Ali 100 % bolje i u Norveskoj i na Islandu nego u Srbiji.:confused:

Izvini ali mnogo bode oci za "intelektualca", kaze se oboje a ne obadvoje. Ovo je dobronamerno. Pozdrav
 
Hei
sto se tice moga pisanja- dobro i pisem sa obzirom da sam ovdje od moje 7.g. Ja nisam iz Srbije. Moj muz je Srbijanac. Moji su me ucili ijekavicu pa zato i ne volim da puno odgovaram ovdje. Mnogi ljudi zamjeraju svojim zemljacima na pravopisu i to ne razumijem. Nijedan Norvezanin nije takav. Primjetila sam takvo ponasanje i kod nasim zemljaka sto rade u muzevoj firmi. Nema ih puno, ali su prvi za svadju.
Ne volim da udugo ulazim u neka raspravljanja sa ljudima tako da vam zelim puno srece u pronalazenju nacina za dolazak.
Cao!!!:roll:
 
Ok, izvini. Napisala sam da je dobronamerno nisam htela da te vredjam ili nesto. Svaka ti cast u svakom slucaju za srpski s obzirom da si odrasla tamo. Ja sam iz dobre namere to uradila, jer imam i ja drugarice koje su odrasle u drugim zemljama i prave greske i stalno mi govore da ih ispravim jer hoce da nauce sto pravilnije mogu. Valjda sam to po navici uradila. Nemoj da se ljutis i nisam ti nista rekla za ijekavski govor vec gramatiku.
 

Back
Top