SOLARNI POVRATAK

Jeste da me niko ne pita da komentarisem ovako nesto, ali smatram da nije na odmet izneti jedno iskustvo vise po ovom pitanju...

Svako od nas, ko iole zeli da zna neke stvari unapred iz raznih pobuda, je verovatno pokusao da tumaci ili da mu tumace godisnje horoskope. Vrlo nezahvalan posao za onog ko to gleda iz prostog razloga sto postoji mnogo kombinacija i dva kompletna horoskopa, gomila aspekata i ono "moze da bude" , "treba da " i slicno. Moje iskustvo je sledece.
KLASICNE SOLARNE HOROSKOPE NE TREBA RADITI jer u momentu kad neko trazi analizu od rodjendana do rodjendana, mnogo stvari koje mogu da se vide covek ne zna ili ne sluti da mogu da se dese. Kada se, kao kod mene, koja je realna, obavestena i astroloski potkovana, dogodilo da godisnji horoskop pokazuje situaciju sa Uranom u jako losim aspektima u polju mog prvog deteta i mom licnom horoskopu, zakljucak je bio da se nesto lose desava pred kraj te godine. Onda je nastalo crtanje polugodisnjih, pa tromesecnih pa mesecnih horoskopa i jedna za drugom, slike su pokazivale da mogu ostati bez deteta ali i dete bez majke. Da ne ulazim u detalje, verujte mi na rec, tu je bio i Mars i Saturn i Neptun i kvadrati i opozicije, dovoljno da me izbace iz takta... Zamislite kad neko ne zna sta ce da se desi, pa cuje od astrologa da je to nesto neminovno i nije dobro i dobije par objasnjenja, sve grdje od grdjeg, koliko se taj neko prepadne, kad sam ja koja moze neke stvari da odvoji i nisam bas plasljiva, ostala nema na ono sto sledi za godinu dana... Godinu dana razmisljanja, straha povremenog, slutnji, pokusaja da nadjem objasnjenje, da bolje vidim, da mi bolje vide i u krug, dan za danom, u ludoj kuci i braku koji na to nije licio... Kad je vreme doslo na par meseci (1-2) blizu tog dogadjaja, situacija se u kuci promenila i Uran je uradio svoje... Nisam ostala bez deteta, nije dete ostalo bez majke, nista mu se nije desilo zdravstveno, ni meni drasticno kao sto sam ja mislila i kao sto su mi drugi predvidjali... Desilo se to da sam bila u par dana pod jakim stresom, da sam morala da napustim bracnu kucu u kojoj sam bila, da sam primorana bila da malo dete ostavim u toj kuci, da ga ne vidim 6 meseci i da ga jedva dobijem nazad kad sam dobila pristanak da se brak razvede.
TREBA RADITI PROGNOZE, TRANZITE, OSNOVU SOLARNOG HOROSKOPA ali samo na kraci vremenski period, od 3-6 meseci, kad je covek na prekretnici, kad se vec lagano nalazi pred sledom dogadjaja, kad prepoznaje ono sto moze blizu da se dogodi pa se samo usmerava da ne skrene sa svog puta, da bolje razume, lakse podnese ili ispravi ono gde gresi.Jos kad tacno zna sta ga interesuje i kad se lepo povezu planete i njihovi uticaji, mozete dobiti jasnu sliku, skoro do detalja. Sve to uz uslov da je jedino ispravno raditi solarne horoskope samo kad se zna iskljucivo tacno vreme rodjenja. Analiza tipa... "sta ce da mi se desi u godinu dana" ili posebno kad neko poznaje astrologiju pa hoce sam sebi da vidi, pa ga prepadnu lose kombinacije planeta kao mene, mislim da je zamorno za onog ko radi, nezahvalno, preobimno i iscrpljujuce i nema onog ko je ravnodusan kad cuje da moze nesto lose da bude. Ono sto funkcionise je NATAL i TRANZITI PLANETA U NJEMU, PA SLIKA SOLARA I POLUSOLARA, EVENTUALNO TROMESECNOG ( KVARTALNOG) HOROSKOPA,ako su neki dogadjaji ili pitanja bas nejasna u okviru prethodno navedenih slika. Savet je izbegavati da se ceprka po horoskopima ( sem natalnog jer daje celokupnu sliku sa bitnim dogadjajima) tek tako jer mozete da cujete nesto sto vam izgleda strasno ili nemoguce u momentu kad trazite godisnji horoskop, pa se oduzmete, astrolog ispadne nepismen ili pokusa da vam sakrije sve mogucnosti i bude svima neprijatno. Covek ne zna kako ce da reaguje i koje ce situacije da ga pripreme ili promene da bi docekao to sto mora da se desi... Ne mucite sebe i astrologe, trazite samo za blizak period, ono sto vam je stvarno bitno, pa i vise puta po manje informacija ali konkretnih je bolje nego guzva podataka koji ne mogu da se sloze u momentu kad ih trazite..

Od srca.. za vas.
 
Ma Solarni horoskopi su nesto sto ja ne propustam u prognozi. Kada je Solorni u pitanju uvek sam ZA! Kada je tvoj slucaj u pitanju, pitanje je samo kako se tumaci. Mislim da je jako glupo da se pod tim aspektima ocekuje da izgubis dete ( sacuvaj Boze), nego Uran uvek daje razdvojenost u najmanju ruku a iz toga proistice istres ( URAN ) i to za tvoje dete jer je uran bio u V polju solara , ako sam dobro razumela. Znaci sve sto je Solar i predvideo se desilo. Ne znam gde si procitala da ces izgubiti dete, to se nikada ne tumaci bukvalno. Ali ispada da si i na neko vreme bila bez njega, sto je Uran ipak govorio.
Jednostavno Solar uvek radi, a treba znati kako se tumaci.
 
btw. transcendenti se u solaru ne uzimaju toooooooooliko za ozbiljno, osim kadaje u pitanju transcendent kao vladar natalnog sunca, asc, ili solarnog asc. i tada se tumace po posebnim pravilima.
tumacim solare REDOVNO tokom svoje 8 godisnje prakse, tj zakazane konsultacije imam svakog vikenda (2-3) i brojne klijente koji se vracaju na godisnje a cesto i na kvartalne, i nikada nisam imala priliku da nekome najavim pobacaj zbog polozaja samo iz solara.
ne da ga ne zanemarujem, vec sam sigurna da je veoma pouzdan, pored direkcija i progresija. i koliko god ga radim sebi uvek je vrlo tacan.
 
Ma da,nego ljudi sve tumace najbukvalnije moguce. A planete komuniciraju putem simbolike. Razdvojenost je i usledila kako je i naglaseno kroz solar. Simbolika se potpuno ispunila, ne znam sta je tu poljuljalo poverenje u Solar. :-| Solar je zakon. Pa i Lunare volim.
 
Recite mi ( i ako ste vec negde pricale o tome) ...da li da racunam solar sa mestom gde sam se trenutno zatekla ili gde sam sada..tj. gde cu biti tokom cele naredne godine?
Ako se gledaju oba, koji je vazniji ? Na sta vise da obratim paznju ?
Hvala!!
 
Ma da,nego ljudi sve tumace najbukvalnije moguce. A planete komuniciraju putem simbolike. Razdvojenost je i usledila kako je i naglaseno kroz solar. Simbolika se potpuno ispunila, ne znam sta je tu poljuljalo poverenje u Solar. :-| Solar je zakon. Pa i Lunare volim.

Mozda se nisam najbolje izrazila... Poverenje u solar nikad nije bilo poljuljano, niti je dan danas, to sto moze do detalja da se vidi za konkretne situacije u zivotu, prosto moze da lici na " vidovitost" ponekad. I neophodan je kao i kvartali, samo sam pokusala da objasnim da ne treba mnogo daleko ici, da je ekstra bitan u nekom kracem vremenskom periodu i da nudi cak jasne odgovore ako znate sta gledate i sta se prati, jasna pitanja i jasno povezivanje... Mnogo unapred moze da dovede do situacija, posebno kad su negativni aspekti u pitanju, da se neko uplasi, pogresno shvati ili u datom momentu ne poveze dobro neke stvari jer ne zna kakav ce bitiza godinu dana na primer i koje situacije ce ga dovesti da to sto sad dozivljava negativno, tada nece biti to u pravom smislu reci.
 
Natal moze u nekim situacijama da da sa tranzitima jasna i direktna predvidjanja, ono sto moze solar i kvartal sa jasnim poljima u kojima se ti aspekti desavaju, to se ne dovodi u pitanje, to bude ekstra tacno, samo sam se susretala sa ljudima koji hoce analize za dosta unapred a nisu u mogucnosti da razumeju ili prihvate promene koje ce im se desavati, ni na kom stupnju razvoja i sagledavanja ce oni licno biti u tom momentu.
 
Recite mi ( i ako ste vec negde pricale o tome) ...da li da racunam solar sa mestom gde sam se trenutno zatekla ili gde sam sada..tj. gde cu biti tokom cele naredne godine?
Ako se gledaju oba, koji je vazniji ? Na sta vise da obratim paznju ?
Hvala!!

Koliko ja znam, solar se crta za mesto u kom se nalazis u trenutku rodjendana kada se sunce vrati na tacnu poziciju koju je imalo u nataluu. Tumaci se kao takav, u poredjenju sa natalnim s tim sto bih ja u takvom slucaju, posle 3 meseca crtala kvartal, koji ce se odnositi na mesto gde se tada nalazis i polusolar na pola godine od rodjendana, koji se takodje radi za mesto gde se nalazis. To bi, logicno gledalo, trebalo da " vrati stvari na mesto" kako su i bile, ali je bitno da je solar precizno crtan i da u globalu, u tom nekom drugom mestu gde si bila, ipak mora da malo da odraz u toku godine za promenu koju si napravila...
 
Recite mi ( i ako ste vec negde pricale o tome) ...da li da racunam solar sa mestom gde sam se trenutno zatekla ili gde sam sada..tj. gde cu biti tokom cele naredne godine?
Ako se gledaju oba, koji je vazniji ? Na sta vise da obratim paznju ?
Hvala!!

Pokusaj i jedno i drugo, ali neces pogresiti ako odradis i za mesto gde najvise vremena provodis. To ti je kao sto ovi koji se odsele, u neku drugu zemlju, pocnu da rade recalculate horoskop. To valjda moze i sa Solarom, verujem!
 
Mozda se nisam najbolje izrazila... Poverenje u solar nikad nije bilo poljuljano, niti je dan danas, to sto moze do detalja da se vidi za konkretne situacije u zivotu, prosto moze da lici na " vidovitost" ponekad. I neophodan je kao i kvartali, samo sam pokusala da objasnim da ne treba mnogo daleko ici, da je ekstra bitan u nekom kracem vremenskom periodu i da nudi cak jasne odgovore ako znate sta gledate i sta se prati, jasna pitanja i jasno povezivanje... Mnogo unapred moze da dovede do situacija, posebno kad su negativni aspekti u pitanju, da se neko uplasi, pogresno shvati ili u datom momentu ne poveze dobro neke stvari jer ne zna kakav ce bitiza godinu dana na primer i koje situacije ce ga dovesti da to sto sad dozivljava negativno, tada nece biti to u pravom smislu reci.

Ma nema potrebe da se neko uplasi. Tako mozes i da se uplasis i od Natalno i od Tranzita. Ali valja znati da Solarni ponekada nastavi i da radi i nekolik oemseci od kada prodje. Jer je prosli i buduci negde seku kao dva kruga. Pa deluju kombinovano i jedan i drugi.
Ja sam mome caletu pre par godina videla neku frku. i Kada je Solar prosao ja se cudila kako je sve proslo bez i jednog desavanja. Da bi se 4 meseca posle toga desavalo upravo ono sto sam videla. A bas je bilo scary, necemo o tome. Tako da ne ide bas od rodjendana do rodjenana striktno u datum.
 
btw. transcendenti se u solaru ne uzimaju toooooooooliko za ozbiljno, osim kadaje u pitanju transcendent kao vladar natalnog sunca, asc, ili solarnog asc. i tada se tumace po posebnim pravilima.
tumacim solare REDOVNO tokom svoje 8 godisnje prakse, tj zakazane konsultacije imam svakog vikenda (2-3) i brojne klijente koji se vracaju na godisnje a cesto i na kvartalne, i nikada nisam imala priliku da nekome najavim pobacaj zbog polozaja samo iz solara.
ne da ga ne zanemarujem, vec sam sigurna da je veoma pouzdan, pored direkcija i progresija. i koliko god ga radim sebi uvek je vrlo tacan.

Slazem se, ume da bude mnogo tacan kao sto sam pokusala da objasnim u naknadnim porukama, i znam da deluje i meni licno i ljudima koje pratim godinama samo ako su apsolutno tacni podaci o vremenu rodjenja. Samo sam i njih naucila da treba postupno i na krace vreme da se rade, tada imaju jako ostru sliku.
 
Koliko ja znam, solar se crta za mesto u kom se nalazis u trenutku rodjendana kada se sunce vrati na tacnu poziciju koju je imalo u solaru. Tumaci se kao takav, u poredjenju sa natalnim s tim sto bih ja u takvom slucaju, posle 3 meseca crtala kvartal, koji ce se odnositi na mesto gde se tada nalazis i polusolar na pola godine od rodjendana, koji se takodje radi za mesto gde se nalazis. To bi, logicno gledalo, trebalo da " vrati stvari na mesto" kako su i bile, ali je bitno da je solar precizno crtan i da u globalu, u tom nekom drugom mestu gde si bila, ipak mora da malo da odraz u toku godine za promenu koju si napravila...

A kako radis taj kvartal? Da li npr umesto mog datuma 8.10.2007 upisem 8.Januar 2008 i Solar return ?..ili je to neki drugaciji princip?
Hvala.
 
Ma nema potrebe da se neko uplasi. Tako mozes i da se uplasis i od Natalno i od Tranzita. Ali valja znati da Solarni ponekada nastavi i da radi i nekolik oemseci od kada prodje. Jer je prosli i buduci negde seku kao dva kruga. Pa deluju kombinovano i jedan i drugi.
Ja sam mome caletu pre par godina videla neku frku. i Kada je Solar prosao ja se cudila kako je sve proslo bez i jednog desavanja. Da bi se 4 meseca posle toga desavalo upravo ono sto sam videla. A bas je bilo scary, necemo o tome. Tako da ne ide bas od rodjendana do rodjenana striktno u datum.

Apsolutno tacno, mnogo cesto se meni desavalo da dogadjaji pred rodjendan, mesec do dva vec najavljuju sliku koja stoji za predstojeci solar, da kad on " po datumu krene" da je vec osoba u toku svega , dok se u nekim situacijama desavalo to sto ti govoris. Ali, nikad nije propustilo da se ne desi,to je znacajno. To sam dozivela i sa tranzitima jakih planeta, posebno Marsa i Urana, prolazi aspekt, odvajaju se planete i nigde nista, kad sledeci dan - totalna pometnja ili haos upravo onaj koji su planete najavile.. Ili, tek se spremaju da udju u orbis, ceo dogadjaj se odvije munjevitom brzinom... Nasla sam resenje u vidu da skrenem paznju da se to desava + - 2 do 4 dana od punog aspekta, jer se u tim danima uglavnom i desavalo.
 
A kako radis taj kvartal? Da li npr umesto mog datuma 8.10.2007 upisem 8.Januar 2008 i Solar return ?..ili je to neki drugaciji princip?
Hvala.

Ovako, kao sto crtas solar za tacnu poziciju sunca tako i polusolare i kvartale. Verovatno si videla da nekada rodjendan po solaru ne pada istog datuma kad i nekad odnosno dan pre ili posle, ako to radis godinama. NPR sunce je na 26 50 50 Bika, radis solar za tu poziciju, polusolar je kad dodje na 26 50 50 skorpije a cetvrt solari kad se nadje na tom istom stepenu u Lavu i u Vodoliji. Dobijes horoskope u kojima se polja ispoljavanja menjaju i jos preciznije vidis mesta dogadjanja onih aspekata koji idu po natalu i okvirnoj slici solara za tu godinu
 
Da, uradila sam oba...ali se sve menja...potpno druga slika...ap ne znam koji je verodostojniji.
Vreme ce pokazati;)
Hvala.

Kao sto rekoh, soalar crtaj za to mesto gde si bila, pa polusolar za mesto gde se nalazis u tom trenu i fakticki dobijes isto ono sto je Neptunijanka rekla. Gledas oba solara i pratis ili gledaj okvirno solar, pa nastavi da pratis preko polusolara... Ne verujem da ce, tako posmatrano, slika mnogo da odudara od realnog desavanja, tacno ces da se uklopis. Mnooogo godina sam tako radila, funkcionise....
 
Ovako, kao sto crtas solar za tacnu poziciju sunca tako i polusolare i kvartale. Verovatno si videla da nekada rodjendan po solaru ne pada istog datuma kad i nekad odnosno dan pre ili posle, ako to radis godinama. NPR sunce je na 26 50 50 Bika, radis solar za tu poziciju, polusolar je kad dodje na 26 50 50 skorpije a cetvrt solari kad se nadje na tom istom stepenu u Lavu i u Vodoliji. Dobijes horoskope u kojima se polja ispoljavanja menjaju i jos preciznije vidis mesta dogadjanja onih aspekata koji idu po natalu i okvirnoj slici solara za tu godinu
Da, mislim da razumem. Pokusacu.;-)
 
A kako radis taj kvartal? Da li npr umesto mog datuma 8.10.2007 upisem 8.Januar 2008 i Solar return ?..ili je to neki drugaciji princip?
Hvala.

Jedino WIN Star radi polu solare i cetvrt solare. Ako imas taj program, prvo uradis Solarni na dugme Returns, tamo podesis da hoces Sun return. Onda na drugo dugme sa desne strane odes na INCREAM dugme i tamo u padajucem meniju takodje podesis da hoce Sun . Pa ispod toga imas opet padajuci meni gde odaberes DEMI return ( 180 ) za polu solar, znaci za drugi deo godine kada sunce bude doslo na poziciju tacno 180 od tvog naalnog odnosno solarnog sunca. A ako hoces cetvrt solar, odaberes opciju Quarti return ( 90 ). Lako je videces. Tako mozes da radis i za Venerine povratke kao i za Marsove i Jupiterove povratke itd.
 
Vidis, u WOW-u jednostavnim pomeranjem na tacnu poziciju sunca koja ti treba, samo jednim klikom dobijes svaki zeljeni horoskop.. cas posla, i zato ga posebno volim

Da radila sam nekada u WOW programu, lako se doguraju planete gde ti god treba. Tako sam i radila Solare. Ali je teze za primarne , sekundarne, (tercijalne ni ne radim ). Ali je grafika bas lepa. :smile:
 
Jeste, grafika je maltene najlepša u WOW-u :wink: Najjednostavnije i najpreglednije.

Nego, tercijari su jako dobri u sinastriji, kod prognostike ... Nisam ih pojedinačno naročito gledala jer ima prečih stvari ... solar između ostalog je meni jedan od najbitnijih.
 

Back
Top