Samoubistvo iz Ljubavi

Urbani mit...

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Ivo Afrikanac

Aktivan član
Poruka
1.944
Ljudi su skloni samounistenju, najcese pasivnim nedelanjem i laganim mentalno-fizickim propadanjem... to nije tema.

Ja mislim da je urbani mit - samoubistvo iz ljubavi... to se desava jako, jako, jako retko... previse volimo sebe.

Romeo i Julija su seme urbanog mita... (ima jos nekih pre...)

Nazalost licno sam poznavao par ljudi koji su izvrsili samoubistvo, ali ne iz ljubavi, vec im je iz ovoga ili onoga razloga mozak usao u mrtvu petlju i sprzio se.

Ljudi ce nazalost mnogo radje podici ruku na nekoga drugoga iz osvete ili dobiti. Kukavicluk ili samoodbrana?
 
Svi se branimo, manje ili vise agresivno... ponekad je smireni gard jos destruktiviji jer se suprotna strana oseca nemocnom i potisnutom, pa onda i jos nesigurnijom... ne treba uvek pokazivati superiornost,

onima koje volis prvo pokazi svoje slabosti.
 
Svi se branimo, manje ili vise agresivno... ponekad je smireni gard jos destruktiviji jer se suprotna strana oseca nemocnom i potisnutom, pa onda i jos nesigurnijom... ne treba uvek pokazivati superiornost,

To jeste istina shto si napisao, samo shto je to vec karakterna osobina koja se razlikuje od choveka do choveka...Ili se mozda uchi godinama...
Znam samo da je ja josh uvek nazalost ne posedujem...
 
...ako se ubije ljubav, ( ufff, što grozno zvuči)
nebitno je da li ćeš posle spržiti mozak, biti kukavica, braniti se, napadati,
ubeđivati sebe, kao nije mi ništa, nije mi ništa, ili šta god...

...kada se ugasi svetlo, obično bude mrak... a u mraku šta god da uradiš neće se videti,
tako da je nebitno šta posle... ebg...
 
Ljudi su skloni samounistenju, najcese pasivnim nedelanjem i laganim mentalno-fizickim propadanjem... to nije tema.

Ja mislim da je urbani mit - samoubistvo iz ljubavi... to se desava jako, jako, jako retko... previse volimo sebe.

Romeo i Julija su seme urbanog mita... (ima jos nekih pre...)

Nazalost licno sam poznavao par ljudi koji su izvrsili samoubistvo, ali ne iz ljubavi, vec im je iz ovoga ili onoga razloga mozak usao u mrtvu petlju i sprzio se.

Ljudi ce nazalost mnogo radje podici ruku na nekoga drugoga iz osvete ili dobiti. Kukavicluk ili samoodbrana?

Poznavao si par ljudi koji su izvršili samoubistvo?! :confused: Izvini kakvoj grupi pripadaju, nemoguće da si slučajno poznavao par takvih ljudi.
Ne moraš da odgovoriš, ako ne želiš. Malo sam iznenađena.
 
Ljudi su skloni samounistenju, najcese pasivnim nedelanjem i laganim mentalno-fizickim propadanjem... to nije tema.

Ja mislim da je urbani mit - samoubistvo iz ljubavi... to se desava jako, jako, jako retko... previse volimo sebe.

Romeo i Julija su seme urbanog mita... (ima jos nekih pre...)

Nazalost licno sam poznavao par ljudi koji su izvrsili samoubistvo, ali ne iz ljubavi, vec im je iz ovoga ili onoga razloga mozak usao u mrtvu petlju i sprzio se.

Ljudi ce nazalost mnogo radje podici ruku na nekoga drugoga iz osvete ili dobiti. Kukavicluk ili samoodbrana?
Ja sam poznavao one koji su se ubili zbog neostvarene ljubavi. I samo takve. Ne znam za ine slučajeve. Ni pod razno ih ne smatram kukavicama. Naprotiv. Valja reći sebi: Ne, ja neću dalje ako nijesam s njom... i ispoštovati tako šta. Tri sjajna muškarca, omiljena i „socijalno ostvarena” čovjeka. Aferim. Svi ćemo crvima, prije ili kasnije, samo, kao pitchkice, a ne dostojanstveno, kao vi.
 
Jedan je bio pred penzijom u Nigeriji...

Jedan neuravnotezeni klinac u srednjoj skoli...

Jedan vise iz nehata... igrao se pistoljem... potpuno nevezano.

Jedan narkoman, napad.

Samo jednog sam zaista dobro poznavao (prvi), ovi drugi iz vidjenja.

Anketa pleeease...
 
®:
Ja sam poznavao one koji su se ubili zbog neostvarene ljubavi. I samo takve. Ne znam za ine slučajeve. Ni pod razno ih ne smatram kukavicama. Naprotiv. Valja reći sebi: Ne, ja neću dalje ako nijesam s njom... i ispoštovati tako šta. Tri sjajna muškarca, omiljena i socijalno ostvarena muškarca. Aferim. Svi ćemo crvima, prije ili kasnije, samo, kao pitchkice, a ne dostojanstveno, kao vi.

Moje misljenje je drugo, svi mi jeste da prvo pripadamo sebi, ali izvrsiti samoubistvo je po meni prvenstveno akt sebicnosti i egoizma. Evo, vidite, ja sve to mogu, cak i da obrisem gumicom, za trenutak biti Bog.
 
Imam obicaj da zakljucak o bilo kojoj pojavi posmatram sa kranjih ekstrema...

Inace je u zadnje vreme na forumu bilo toliko placipichka tema da je dojadilo bogu-ocu. Samo chat i prepucavanje, nadmudrivanje. rekoh da malo poozbiljim situaciju dok nas nisu ukinuli zbog Duha Koji Smrdi.
 
Imam obicaj da zakljucak o bilo kojoj pojavi posmatram sa kranjih ekstrema...

Inace je u zadnje vreme na forumu bilo toliko placipichka tema da je dojadilo bogu-ocu. Samo chat i prepucavanje, nadmudrivanje. rekoh da malo poozbiljim situaciju dok nas nisu ukinuli zbog Duha Koji Smrdi.


A koje su plachipichka teme?
Zar nisi ti taj koji je uchestvovao na vecini tema koje su bile intelektualnog karaktera gde je definitivno bilo prisutno nadmudrivanje?
Moj lichni utisak je da na forumu zadnjih par nedelja vlada harmonija, koju nisam osetila mesecima pre toga, i jako mi je drago zbog toga, i uzivam kad provodim vreme ovde. Da li cesh to ti ili neko drugi da okarakterisesh kao ovako ili onako, uopshte nije bitno. Bitno je da vlada sloga, i da se h8tovanje svelo na najmanju mogucu meru...
 

Back
Top