broj

  • Začetnik teme la_primavera
  • Datum pokretanja
Moras podesiti svoj IR/BT/Cable modem (u zavisnosti od konekcije koju koristis za vezu izmedju racunara i mobilnog), tako sto ces u Extra Settings tog modema staviti:

AT+CGDCONT=1,"IP","GPRSINTERNET"

gde je GPRSINTERNET APN tvoje GPRS konekcije na mobilnom.

Sad tim modemom jos ti ostaje da pozoves:

*99***1#

gde onaj zadnji broj (1) zavisi od rednog broja tvoje konekcije u access points listi na telefonu.

Ovo uglavnom vazi za sve Nokia-e sa svim mogucim konekcijama, medjutim kako je to manje-vise standardizovano, trebalo bi da radi svuda.

Poz.
 
Incognito:
Moras podesiti svoj IR/BT/Cable modem (u zavisnosti od konekcije koju koristis za vezu izmedju racunara i mobilnog), tako sto ces u Extra Settings tog modema staviti:

AT+CGDCONT=1,"IP","GPRSINTERNET"

gde je GPRSINTERNET APN tvoje GPRS konekcije na mobilnom.

Sad tim modemom jos ti ostaje da pozoves:

*99***1#

gde onaj zadnji broj (1) zavisi od rednog broja tvoje konekcije u access points listi na telefonu.

Ovo uglavnom vazi za sve Nokia-e sa svim mogucim konekcijama, medjutim kako je to manje-vise standardizovano, trebalo bi da radi svuda.

Poz.

Ovde imas 2 greske..i to VELIKE...bar za 063 mrezu.
u Extra Settings treba da ide:
AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"

A broj telefona je tacan...ali za sve telefone OSIM Nokie...za Nokiu je *99#
 
bgd24:
Ovde imas 2 greske..i to VELIKE...bar za 063 mrezu.
u Extra Settings treba da ide:
AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"

A broj telefona je tacan...ali za sve telefone OSIM Nokie...za Nokiu je *99#

Kao prvo, lepo sam rekao da zavisi od GPRS APN imena... na MTS-u je GPRSINTERNET, na Mobtel-u INTERNET, na O2 GPRS, na Vodafone-u INET itd. Ovo je univerzalno podesavanje za modem, i kao sto rekoh, tu se pise APN.

Drugo, broj je tacan za Nokia-u, a mislim da je i univerzalan... Evo, ja upravo kucam sa Nokia 6600 koja je pozvala *99***3# ... Preko 064 mreze.

Toliko.
 

Back
Top