Mrežica preko slike.

golina

Obećava
Poruka
77
Preuzeo sam preko torent sajta film u XVID formatu.Prikikom pokretanja filma,na svim plejerima koje imam,slika i ton normalno idu,ali je slika prekrivena gustom mrežicom koja se sastoji uglavnom od strelica čiji vrhovi neprestano menjaju položaj,dok osnova ostaje na istom mestu,povremeno strelice i nestanu,ali umesto njih bude polje prekriveno tačkicama u pravilnom rasporedu.Uz naziv filma postoji i dodatak R5 LINE xvid-alliance,koji možda objašnjava zbog čega se film tako reprodukuje.
Ako neko zna uzrok ovoj pojavi,molim da objavi.
 
Dr.Boro,posle ovoga,nema ti ravnog na ovom forumu.Ja se ne bih nikad setio tu da tražim grešku,posle ovog,plejeri reprodukuju bez problema !!!
Ajde sad,objasni meni i verovatno drugima,šta se u stvari dešava,jer ova opcija je bila čekirana po defoltu,zašto je čekirana,kad zna da pravi problem .Ajde da nešto i naučimo.
Hvala još jednom za uspešno rešenje.
 
Pa, mislim da opcija nije čekirana po defaultu (ili bar podopcije nisu).

Ustvari, to nije nikakav problem - ta funkcija radi upravo ono što treba: proizvodi određene vizuelne efekte.

Ima tu više mogućnosti - može se npr. aktivirati i grafikon koji (valjda) prikazuje veličinu frame-ova...

A čemu to sve služi? Ničemu... :)
(Sem da ljude sprečava u gledanju filmova kad slučajno aktiviraju tu opciju...)
 
Momci,hvala na ovome,imao sam isti problem,pomoglo je.Sad se nešto mislim,dogadja se često,ubacim srpski titl na film,tekst prevoda se vidi na srpskom,ali duplo.U prvom planu,krupnim slovima,ali istovremeno,u pozadini,kao senka,isti tekst ali nekoliko puta manji.
 
Titlove mogu da ti prikazuju:
- tvoj player
- directvobsub
- ffdshow


Ova poslednja dva, kada su aktivna, imaju ikonice u system tray-u.
Desni klik na ikonicu će otvoriti meni... Proveri gde je uključeno da se titlovi prikazuju (i isključi).
 

Back
Top