Zeleni caj

DjuraMornar

Iskusan
Poruka
5.284
Da li ga pijete ?
Ja sam tip koji konzimira kafu...i u zivotu nisam pila caj...Nista o njemu ne znam..
Elem, odlucila sam da probam zeleni...dve soljice popodne, umesto kafe....da mi "procisti " organizam...i ne bi li naterala sebe unositi vise tecnosti...jer vodu skoro , pa uopste ne "konzumiram"..nemam naviku..
Da li ga neko od vas pije...i kako ja najbolji ? Da li su dve soljice dnevno optimalne....?
I da li uopste vredi , ukoliko je on samo " biljna infuzija"...a ne pravi caj ?
 
ja ga pijem..meni prija.
o njemu znam da je odlican antioksidant..idealno je da se popije posle rucka i to max.2 solje,naravno nezasladjen.
priprema:zagrejati vodu do 90 stepeni,ubaciti lisce zelenog caja,poklopiti...posle 4 min.procediti.
evo ovde ima o njemu,kinezi ga spremaju mrvicu drugacije od mene http://www.herbateka.eu/zelenicaj
 
ja ga pijem..meni prija.
o njemu znam da je odlican antioksidant..idealno je da se popije posle rucka i to max.2 solje,naravno nezasladjen.
priprema:zagrejati vodu do 90 stepeni,ubaciti lisce zelenog caja,poklopiti...posle 4 min.procediti.
evo ovde ima o njemu,kinezi ga spremaju mrvicu drugacije od mene http://www.herbateka.eu/zelenicaj

E vidis...ti kazes " ubaciti lisce"...znaci ti koristis bas caj...
A mene zanima , imaju li ove instant ksice nekog efekta...tzv " biljna infuzija "...?

p.s. Gde ga nabavljas i koji tacno ?
 
kako god da pijes, prva voda se baca
znaci, ako pijes infuziju, prvo stavis kesicu u vrelu vodu, zatim tu prvu vodu bacis, a sa kesicom (sada vec mokrom) spremas caj koji ces da popijes
ako ga pijes drugacije, buduci da ima specifican ukus, moze od njega da ti pripadne muka.
 
E vidis...ti kazes " ubaciti lisce"...znaci ti koristis bas caj...
A mene zanima , imaju li ove instant ksice nekog efekta...tzv " biljna infuzija "...?

p.s. Gde ga nabavljas i koji tacno ?

ja ga kupujem u prodavnicama `zdrave hrane`,obicno uzmem 100gr...i to mi trajeeee..jer kad ga kuvam,stavim za 2 solje ravnu kafenu kasicicu lisca,to je ok...ne valja vise,jer ne bi mogao da se popije od gorcine(ti suvi listovi zelenog caja su `skvrceni`,a kad se stave u vodu,razviju se)..
negde sam procitala da je kod zelenog caja preporucljivo uzimati ga u listicima,nikako u filter vrecicama,jer kao-taj sto je u vrecicama,nema kontrolisan kvalitet i poreklo..
ne znam koliko to ima veze sa istinitoscu,ali ja inace volim cajeve na `cedjenje`,pogotovu sto i sama berem neke lekovite biljke za caj.
navika.
 
ja ga kupujem u prodavnicama `zdrave hrane`,obicno uzmem 100gr...i to mi trajeeee..jer kad ga kuvam,stavim za 2 solje ravnu kafenu kasicicu lisca,to je ok...ne valja vise,jer ne bi mogao da se popije od gorcine(ti suvi listovi zelenog caja su `skvrceni`,a kad se stave u vodu,razviju se)..
negde sam procitala da je kod zelenog caja preporucljivo uzimati ga u listicima,nikako u filter vrecicama,jer kao-taj sto je u vrecicama,nema kontrolisan kvalitet i poreklo..
ne znam koliko to ima veze sa istinitoscu,ali ja inace volim cajeve na `cedjenje`,pogotovu sto i sama berem neke lekovite biljke za caj.
navika.

Da , evo i ja nadjoh taj podatak na Herbateci...a i svasta nesto...isprepadase me sada...
:shock:
 
kako god da pijes, prva voda se baca
znaci, ako pijes infuziju, prvo stavis kesicu u vrelu vodu, zatim tu prvu vodu bacis, a sa kesicom (sada vec mokrom) spremas caj koji ces da popijes
ako ga pijes drugacije, buduci da ima specifican ukus, moze od njega da ti pripadne muka.

Ja ga drzim minut...pa nije strasno....samo ne znam koliko je onda efektno.
Ne smeta mi sto je gorko.
No vec rekoh gore...otisla sam na ovu Herbateku , i tamo naidjem na ogromannnnn tekst , kako sve zeleni caj moze biti poguban....:shock: Bukvalno tim recima....:?
 
Zeleni caj kao pomaze za ovo za ono za ovo za ono ... moj brat ga pijem a ne vidim nikakve rezultate na njemu(bar ne spolja) e sad iznutra nemam pojma... mozda cika doca zna...
 
ej bash ne verujem u te - jedi sedam kashika kupusa dnevno i ima da procvetash - mislim mozda ima tih nekih kura i to, ali te neke proste bas su mi sumnjive

a sta znam caj ko caj :)

e jedan drugi drug ili poznanik se predozirao chajem, mad amislim da je pio crni i tako nalio se sholjama i onda mu je lupalo srce
 
Pijem zeleni caj, ali nisam primetila da nesto posebno radi... mozda zato sto pijem pet do deset cajeva dnevno (biljne, zeleni, crni). Jedino sam primetila da crni caj ima vidljive efekte: opusta, daje snagu, pomaze sa koncentracijom :)
Ako moras da prestanes sa kafom, jak crni caj je odlicna zamena - i sa mlekom ;)
 
Niste me razumeli...
Ja ne moram da prestanem sa kafom...( pu pu daleko bilo :) )
nego prosto procitah negde da jako lepo procisti organizam...i sve u svemu ....najvise mi smeta taj manjak unosenja tecnosti, te zato reko...ajde....zeleni caj....
Neko rece gore da mesa cajeve....i opet se vracam na ovu "Herba..."link koji je neka devojka ostavila...gde posebno naglasavaju da sa zelenim cajem ne treba mesati ni jedan drugi...hm...
 
a sto bas zeleni,sto ne crni?
mislim zeleni je kao bolji,ali uz zeleni nema uzivanja...
a crni je ritual za sebe...

inace ja sam pravila i iz mrvljenih listova i iz kesica...al sve jedno,uvek sam imala osecaj da pijem iz proprane piksle...
 
Neko rece gore da mesa cajeve....i opet se vracam na ovu "Herba..."link koji je neka devojka ostavila...gde posebno naglasavaju da sa zelenim cajem ne treba mesati ni jedan drugi...hm...

Sad sam pogledala link... ne vidim nista o mesanju... prodje sat-dva izmedju tih razlicitih cajeva koje pijem, valjda je ok :)
Jednom sam drzala casove nekom klincu koji je imao elike podocnjake, savim neuobicajeno za dete tog uzrasta (oko deset godina) - i taj mali mi je rekao da svaki dan pije zeleni caj :) Valjda ni sa njim ne treba preterivati...
 
e nije on dobar za unosenje tecnosti...uz njega treba da pijes vise tecnosti nego inace. i pije se max dve solje dnevno, onako kako sam ti napisala. inace ljudi sa srcanim problemima mogu da osete smetnje,
trudnicama se isto ne preporucuje. spolja - pomaze u skidanju holesterola, onog loseg, pa se na izgled mrsavi uz njega, ali na duge staze
 
Sad sam pogledala link... ne vidim nista o mesanju... prodje sat-dva izmedju tih razlicitih cajeva koje pijem, valjda je ok :)
Jednom sam drzala casove nekom klincu koji je imao elike podocnjake, savim neuobicajeno za dete tog uzrasta (oko deset godina) - i taj mali mi je rekao da svaki dan pije zeleni caj :) Valjda ni sa njim ne treba preterivati...

Mozda ga je decak pio da bi uklonio podocnjake ? Ipak je jako mali da bi se podocnjaci dogodili zbog caja...mislim nema logike?
Onaj tekst sam pronasla na delu za " forum"...
 
Pijem zeleni čaj, filter ( Lipton, Mesemer,Teecain)- vodu sklonim pre ključanja, ubacim vrećecu, par 2-3 minuta, pijem bez šećera. Al' kafu više volEm!!! ( e, doktorka, doktorka)- crnu, tursku, bez šečera...
p.s. jedna moja profesorka ga preporučuje svim ženama sa fibrocističnim dojkama ( zeleni čaj i vit. E) - kao oče naš... I ja od tad počela, pa šolja-dve dnevno( naravno, nekad i zabušim!!!)

P.S. Al' prelazim na kapsule zelenog čaja- to lako gutnem i ne sekiram se!
 

Back
Top