Sta sa bundom koja je pocela da se linja?

krzno20.jpg

jadna bunda olinjala se...

btw vec postoji tema za bunde.
 
bunda je od astragana,i na jednom mestu,pri dnu se malo linja,ali je kragna od nerca i uzasno je pocela da se `linja`..
inace je stajala na vesalici u ormaru,sa plasticnim `dzakom` preko nje.

astragan je problematican,inace...Pravilo je da navlaka za bunde mora biti od pamuka tj..platna ..da se bunda mora vetriri..ocistiti i obavezno konzervirati ( najbolje lavandom) protiv moljaca prvenstveno..
 
sahrani je kako dolikuje mrtvoj zivotinji...
razocara me sa ovom bundom. prvo si htela da me ujedes zboj prsta tvoje macke na fotografiji, a sad citam nosis mrtve zivotinjice po sebi i drzis ih u ormaru. cccc

just for the record: ipak nosim kozne cipele=da ja sam licemer

e sad procitah da bunda nije tvoja...oces sad da me ujedes za stvarno:)
 
Zasto sada, kada je toliko jednostavno doci do tih pufnastih odjevnih predmeta od vjestackih materijala?
Sta, toplije je pod 600 mrtvih cincila ili cegavec nego pod kaputom? Nemam pojma, ja sam i kaputom zadovoljna.

Ja sam koznu obuci svela na teski minimum.
Kozne jakne nikada i niposto!
Bunde ni u ludilu.

Pomisli - zivotinja je rodjena kao jako slatka mala pufnica, odgajana u kavezu, mozda je neko dijet edolazilo da je mazi jer je bila slatka. Onda su je, sa jos hiljadu takvih natakli na struju dok nije uginula od strujnog udara u agoniji.
Onda su les uzeli, ogulili, a ljigavo tijelasce bez koze bacili u smece!!! Od onoga sto nije baceno su napravili TVOJU BUNDU.

Ja ne bih mogla na sebi da nosim neciji les.
Jos kozne jakne i imaju smisla - makar je zivotinja ubijena i u potpunosti upotrebljena. Prevashodno ubijena zbog mesa, a koza da se ne baci. Ali, opet, ne volim ni kozne jakne. Kaput i ove poliester su mi skroz ok.

Ne dajmo da ih okrznu!
 
jbg, bunda je topla i neophodna u Sibiru (možda) ili kod onijeh Eskima
al imam FENOMENALNU ideju šta uraditi sa olinjalom bundom:

Izneseš je na trg i vičeš:
VIDITE LJUDI OVU OFUCANU KRPU!!!!!! ZBOG NJE JE UMRLO MILIJARDU MALIH VIZONA/ČINČILA/ČEGA GOD!!!! AL VREDELO JE, BILA JE KUL!
 
Da svi smo na neki nacin licemeri.Uzgajamo zivotinje,pa ih ubijamo da bi se hranili.
Ja se kao tjesim,ne jedem puno mesa,ali...
Cincile se uzgajaju radi krzna...ali opet ima zivotinja kojima prijeti izumiranje,zbog ljudske pohlepe.Kad se ne bi kupovale takve bunde,vremenom bi bilo smanjeno ubijanje tih prelijepih stvorenja.
 

Back
Top