Božićni post

dragica.andrusko

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.406
Drage forumašice, treba mi pomoć.
Sin i snajka uskoro počinju božićni post, pa sam na muci, ne znam šta da im kuvam.
Ja ne jedem meso, ali ovo me totalno zbunjuje, hrana treba da bude ukusna, ali ništa životinjskog porekla. E tu sam bez ideja.
 
Drage forumašice, treba mi pomoć.
Sin i snajka uskoro počinju božićni post, pa sam na muci, ne znam šta da im kuvam.
Ja ne jedem meso, ali ovo me totalno zbunjuje, hrana treba da bude ukusna, ali ništa životinjskog porekla. E tu sam bez ideja.

pa,šta te muči ?:) evo ti predlog...skuvaj...pasulj bez mesa,kupusbez mesa,grašak bez mesa,krompir bez mesa...:)
 
Ribu, riba je zivotinjskog porekla, ali sme da se jede, sa povrcem, svaki dan, to ce im biti ukusno, povrce u stvari sluzi i kao zacin za ribu, da sve to dobije lep ukus. Ima mnogo vrsta ribe i mnogo zacina.
 
Predlazem da pokusas sa sojom. Mozes je kupiti kao sojine odreske, komadice ili ljuspice. Ljuspice sjajno mijenjaju mljeveno meso kada se prvo prokuvaju, a potom prodinstaju na luku sa zacinima. Dolazi u obzir i krckanje u malo crnog vina i paradajz sosu.
Odreske mozes proprziti na luku, a potom preliti paradajz sosom i rendanim posnim sirom.

Mislim da bas ima puno solucija.
 
Predlazem da pokusas sa sojom. Mozes je kupiti kao sojine odreske, komadice ili ljuspice. Ljuspice sjajno mijenjaju mljeveno meso kada se prvo prokuvaju, a potom prodinstaju na luku sa zacinima. Dolazi u obzir i krckanje u malo crnog vina i paradajz sosu.
Odreske mozes proprziti na luku, a potom preliti paradajz sosom i rendanim posnim sirom.

Mislim da bas ima puno solucija.

zaboravila si soju genetski modifikovanu...:lol: salim se salim
 
Samo se vi zezajte, ali meni je stvarno frka. Imam ja nekoliko kuvara, ni ja ne jedem meso, al što volim pohovani sir na pr. ali oni, eh. Soju ne jedu jer utiče na plodnost, ništa zaprška, pohovati ni ne znam bez jaja, ribu uopšte ne jedu, ma poslušaću savet, baciću ih na hleb i vodu. U svakom slučaju hvala.
 
JBT od kad to soja utice na plodnost!!!
Znaci, ako cujem jos neku ovakvu informaciju - ja prestajem da jedem. Hranice me infuzijama u bolnici.
Te ovo na plodnost, te ono na pluca, na jetru, na zeludac, na kosti, na krv... Uzas!!! Hocem da jedem.

Spemi im pitu od pirinca!
Skuvas pirinac, zacinis, nauljis pleh, i filujes kore, pa ih zamotavas. Na kraju prelijes sa malo ulja i pustis da zapece - fenomenalno.

E, a sto snajka i sin ne pokusaju da skuvaju nesto?
Sto volim te likove sto dostave spisak namirnica koje vole i zaebavaju narod, a ne znaju da kuvaju.
 
Покупиш сво поврће које имаш у кући, насецкаш, зачиниш и у рерну... коме се не свиђа нека спрема сам!
А, поента поста није да седнеш и да уживаш у томе што једеш!
 
Soju ne jedu jer utiče na plodnost.

Lepo ti njima objasni da se u vreme posta uzdrzava od svih zadovoljstava, pa i od seksa molicu lepo, tako da im plodnost u danima posta i nije najvaznija stavka, kao ni hrana uostalom. Ja u vreme posta jedem paradajz corbu, pecurke, ribu, hleb, dzem, boraniju pasulj, krompir, luk. Ne seksam se i ne napijam se. Manje pusim i ne svadjam se ni sa kim. Trudim se da nemam ruzne misli i da ne opterecujem nikoga svojim postom, tako da sama spremam hranu.
 
Hvala za recepte, hvala i za savete. To za soju ni ja nisam verovala, malo istraživala i stvarno tako kažu stručnjaci, navodno ne preporučuje se više od jedan do dva obroka mesečno.
A ono, što sami ne kuvaju, pa cura studira, momak radi a mama pre tri meseca dobila na poslu šut kartu. A iskreno, zar vi ne biste učinile bar toliko ako imate vremena?
 
ahahaha a imaju vremena za sexanje a nemaju za klopu...petnaest minuta u kuhinji...i neka puste majku da se odmori malo...idealno.... i ne moras toliko da ih razmazis...vidis moja svekrva, napravi sebi sendvic, muz je pita sta ce da sprema...onako tuznim pogledom...ona ode u svoju sobu...otvori ljubavni roman...i ne izlazi uopste...ko sisa i muza i ostatak...vazno je da ona masturbira...jel da da je bistra
 
sad ozbiljno, gle...mislim da je lepo sto hoces da im skuvas i ugodis...ali nisu ni oni deca pa ako su vec odlucili da poste neka i spremaju, sto bi tebe opterecivali time kada, izgleda mi, ne postis...jesi kuci, ali uzivaj i ti malo...dobro ne bas kao moja svekrva, ali se opusti...kazes deco ja ne znam sta da vam spremam posno i sta vi hocete da jedete i sta vam se svidja ili dajte predlog sta i kako ili sami spremajte...sta se toliko lomis oko njih i ozbiljno mislim da si na dobrom putu da ih razmazis gadno... a sto se moje svekrve tice to je stvarno tako
 
dragice, jel hoće da jedu tofu sir? možeš ga naći i dimljenog, i običnog, probaj da nađeš paštetu od soje, sojonez (majonez od soje), francusku salatu posnu(isto ima sojonez untra), burgere od soje,... i nemoj im odmah reći šta je to. daj im da jedu i tek posle im objasni šta je to, možda im se dopadne.
takođe, postoji dobar izbor zamrznutih morskih plodova i razne ribe u svim megamarketima. to tek može da bude fino! možda da im praviš lignje? ja ne znam nikoga ko ih ne voli. ako ne vole, kupi panirane kolutiće lignji, isprži i nemoj im reći šta je, pa vidi, dopašće im se skorz.
a što se tiče povrća, pirinča, voća, jezgrastog voća,... pa tu leži more mogućnosti!
a to za soju i plodnost sam i ja negde pročitala, ali kad malo razmislite, ipak nema logike. recimo, ljudi koji su vegani i koji dosta koriste soju, pa čak i vegetarijanci, ipak imaju decu, i to zdravu, bez problema. tako da, možda je to samo naduvana priča.
 

Back
Top