kondenzatori

Jesi li ti siguran da su mili-faradi u pitanju, da nisu mozda mikro-faradi. Tako velike (tog kapaciteta) kondenaztore ne korise ni nuklearne elektrane, za cega ce ti to? Sto se tice napona, nikad cuo da se prave takvi. Kapacitet mozes dobiti paralelnim vezivanjem vise elektrolita, ali napon ...
 
Jesi li ti siguran da su mili-faradi u pitanju, da nisu mozda mikro-faradi. Tako velike (tog kapaciteta) kondenaztore ne korise ni nuklearne elektrane, za cega ce ti to? Sto se tice napona, nikad cuo da se prave takvi. Kapacitet mozes dobiti paralelnim vezivanjem vise elektrolita, ali napon ...

U pitanju su mikro faradi a naravno da se prave kao i svi ostali samo su kod nas retki ili bar ja nemogu da ih nadjem a inace sam ih nasao na stranim sajtovima medjutim problem ih je kupiti
 
Pametno kaže čovek. Nužno zlo na svakom putu audio signala. Najlepše je bilo sa prvim cevnim pojačalima, transormator da digne nivo signala, trioda, izlazni trafo da skine impedansu za zvučnik i običan wideband single driver. Nema nijednog kondenzatora na putu. Nema skretnica. Da bi pričao sa bogom ne treba ti prevodioc.

Na temu. Ako uzimaš kondenzatore za audio tih vrednosti, ono što jedino valja su Black Gate. Ili Elnini Cerafine. Sve ostalo je đubre.
 
Da li neko zna gde naci kondenzator:

Oznaka je TVR 14241X* - mislim da je keramicki ili kako to kod nas ide a napravljen je od Cink oksida - Zinc Oxide Varistor
Sto znaci:
14mm precnika(valjda nebitno)
900pf
Pise da je zero power varisitor voltage 240V - nisam siguran sta je

Uglavnom jel zna neko gde moze ovaj da se nabavi, ili skine sa nekog uredjaja ili jer postoji neka zamena? Mislim neki kondenzator koji moze da se koristi a da nije ovaj?

Adapter za napajanje Xbox360 mi je prso, tj samo kondenzator i to zbog loseg trafo-a! A inace je Xbox sa americkog trzista!
Hvala puno!
 
Da li neko zna gde naci kondenzator:

Oznaka je TVR 14241X* - mislim da je keramicki ili kako to kod nas ide a napravljen je od Cink oksida - Zinc Oxide Varistor
Sto znaci:
14mm precnika(valjda nebitno)
900pf
Pise da je zero power varisitor voltage 240V - nisam siguran sta je

Uglavnom jel zna neko gde moze ovaj da se nabavi, ili skine sa nekog uredjaja ili jer postoji neka zamena? Mislim neki kondenzator koji moze da se koristi a da nije ovaj?

Adapter za napajanje Xbox360 mi je prso, tj samo kondenzator i to zbog loseg trafo-a! A inace je Xbox sa americkog trzista!
Hvala puno!
Pa lepo ti pise da je to varistor a ne kondenzator.A moze da se kupi u svakom boljem elektronik sopu.:sanke:
 

Back
Top