Првој дами 20% председничке плате?

Слажете ли се са овим предлогом?

  • Да.

  • Не.

  • Ма,и швалеркама треба дати који динар...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
19.903
Prvoj dami 20 odsto predsedničke plate
Autor: L. J. - N. M. J. | 27.11.2007 - 19:52
tadicvdr7.jpg

Po prvi put u istoriji naše države supružnik predsednika Srbije će imati pravo da mesečno prima 20 odsto predsedničke plate, što je sada oko 27.000 dinara, ili da odsustvuje sa posla kada obavlja protokolarne i druge društvene obaveze, predviđa Predlog zakona o predsedniku republike o kome trenutno raspravljaju poslanici u Skupštini Srbije.

Prva dama Srbije Tatjana Tadić imaće pravo da joj miruje radni odnos dok njenom suprugu traje mandat predsednika, kao i da joj se vreme mirovanja radnog odnosa računa u staž. Ranije supružnici predsednika Srbije nisu imali ova prava delom i zbog činjenica da je Srbija bila samo jedna od republika članica od FNRJ do SCG. Tadićeva supruga je već poznata po humanitarnim aktivnostima koje obavlja u saradnji sa organizacijom „Naša Srbija“.
Svetska iskustva retko poznaju mogućnost da prva dama ili, tačnije, supružnik predsednika bude na budžetu, a supruge predsednika su uglavnom domaćice predsedničkih palata i humanitarci.
Prva dama Amerike Lora Buš nema zvanične dužnosti i ne prima platu. Kancelarija američke prve dame omogućava joj da obavlja dužnosti domaćice Bele kuće, ali je odgovorna i za organizovanje svih socijalnih i ceremonijalnih događanja u Beloj kući.

Opširnije u izdanju za utorak, 27. novembar 2007.

Блиц
*************
Мало им је!? Сад и ове лезилебовићке да се накаче на државну сису!?
Ееееј...За чега,бре,27 000!? За парадирања и путовања по иностранству!?

Србија је стварно банана република...:-(
 
I neko od mene ocekuje da glasam na izborima? Za Tadica- manekena koji je upropastio stranku i od nje napravio novi DSS, za Velju- notornog lopova i seljaka koji radi sta mu padne na pamet, za Tomu- grobara koji planira da nas upropasti i dokrajci i ovo malo bede sto je preostalo, za Cedu- takodje teskog lopova, kriminalca koji nikako da dospe na tu dugo obecavanu robiju ??? Eto ko su nasi politicari, eto ko se "brine" za narod... Napunili dzepove, sad besne i zaludjuju narod... Pa jos i da gospodja uzme neki dinar... Jad i tuga.
 
:lol: ajd kad čujem kod vas vesti tipa ove vidim da suficit @luposti u ovom regionu nije skoncentrirana samo na jednu zemlju već mi se ponekad čini da se najviše u čemu se naši narodi natječu u rivalstvu da osvoje tron jest količina @luposti:lol:


Po prvi put u istoriji naše države supružnik predsednika Srbije će imati pravo da mesečno prima 20 odsto predsedničke plate, što je sada oko 27.000 dinara

27000dinara? pa to je cirka 2700kuna:shock::lol::lol:
jao pa kod nas Konzumove prodavačice imaju veću:lol: hahahaa

e sad ujutro kad odem u Konzum po užinu reči ću ovim jadnim prodavačicama za utehu da ne tuguju zbog plaće i Todorićevog režima ipak su bolje plaćene od Prve (srbijanske) Dame 8-)

ima da im bude odmah lakše:D

Haha, čuo sam to danas :lol:

Cirkus firma ova zemlja :D

tješi se činjenicom... da vas u okruženju i ostale prate (uključujući i moju Hrvatiju-Kroatiju)...mislim ono...da budu u trendu...ne?;):)
 
Pazi, pošteno bi bilo da dobiju više...one odrađuju najveći deo posla, bez satisfakcije u javnim nastupima i popularnosti, ništa mirovanje, ništa staž...život nekom majka nekom maćeha :lol:

medvedice:D

nego ajmo mi na jednu partiju jamba pun mi je q politike za danas i jučer smorili be bre ovi tu naši mislio sam da ćemo imati pobjednika danas a kad li ono skoro pa pat pozicija...
ako hoćeš pošalji mi pp
 

Back
Top