Sta mislite o decentralizaciji

Mislim da decentralizacija, zaobilazi Beograd, i ako se dalje svi vezujemo za Beograd, polako se odvajamo i dobijamo neke svoje javne ustanove, barem mi s JUGA

Bilo bi lepo da sad das i prevod..."decentralizacija zaobilazi Beograd"???"svi se i dalje vezujete za Beograd"???"dobijate javne ustanove"???

razumem da si hteo nesto da kazes, samo nisam razumeo sta? ti si za decentralizaciju? dobro. veruj mi da su i Beogradjani za decentralizaciju. Ako to podrazumeva da se kolicina stanovnika Beograda vrati na nivo od `85....
 
obzirom da su jasle uglavnom skupe i trule, ucinili bi ste nam onoliko...ali da ne primirisete Beograd, ziva?

misliš da ne primirišem leskovac, niš...vranje.....?
nikad nisam ni bio tamo............da se dogovorimo....ja tamo da ne idem....a vi vaše ovamo da ne šaljete....što proizvedete....da pojedete sami.....mi ovde isto.....i da ne šaljete nikog ovde..........jesmo se dogovorili......sve dakle sami...vaša kasa...vaše sve....i pooteve sami da gradite........hidroelektrane da imate strooju.....škole da gradite.......mislim da je sasvim fer...
 
misliš da ne primirišem leskovac, niš...vranje.....?
nikad nisam ni bio tamo............da se dogovorimo....ja tamo da ne idem....a vi vaše ovamo da ne šaljete....što proizvedete....da pojedete sami.....mi ovde isto.....i da ne šaljete nikog ovde..........jesmo se dogovorili......sve dakle sami...vaša kasa...vaše sve....i pooteve sami da gradite........hidroelektrane da imate strooju.....škole da gradite.......mislim da je sasvim fer...

nije oštro....koliko znam niš ima i medicinski i filozofski i filološki fax.. sve imaju.....droogi grad po veličini u srbiji......ceo region....joožnomoravski može da zadovolji...........i šta će nekome beograd.......ne, stvarno...

i aerodrom imaju....idi bre.. ( : i boogarski konzoolat......

Apsolutno se slazem. Jedino mi nije jasno ono o mirisanju Leskovca, Vranja i tako to...mirisi koliko hoces, sto se mene licno tice.
Ja se odavno zalazem za to da se glavni grad Srbije izmesti, da to bude Nis, Novi Sad, Leskovac, Vranje, Kraljevo, Kragujevac...samo da se ministarstva i vlada i prateci paraziti sklone iz Beograda...pa bi sa njima otisle i investicije, pa Beograd vise ne bi bio tako zanimljiv iz perspektive svakog bozijeg sela u Srbiji (a i u nekim bivsim republikama) i mozda, samo mozda, bi mogli da zivimo u Beogradu kao sav normalan svet. Da se ne guramo u prevozu, da ne pazimo da nam smece padne na glavu sa 10-og sprata, da nam ne istresaju ostatke svog rucka na glavu kada prolazimo ulicom, da malo vazduha i mi udahnemo a ne samo isparenja od vozila i likova koji se okupaju za Bozic pa za Uskrs....glaso bih cak i za to da placamo ekstra porez da neki drugi grad dozivi "procvat" kao Beograd...
uglavnom tako...
 
требало би да се децентрализује, али не сасвим, било би стварно лепо да у Србији постоји више "Београда", замислите слику Београд, Ниш, Нови Сад-више милонски градови, Крагујевац, Краљево, Приштина-прелазе први милион итд....
 

Back
Top