pogon napred, pogon pozadi, 4x4

hmmm... Motor napred, prenos snage nazad, zadnje vesanje vise postavljeno od prednjeg, 2500+ ccm, pun **** HP-a i meki amorti nazad- napred tvrdi... Da vidis kako se polece... :D :D :D
ili motor nazad prenos nazad puno HP-a nazad 19" napred 17"-18" i nazad obavezno siri pneumatici od prednjih... :D Isti efekat kao i gore... :D
 
osim sa terenskim vozilima, nemam iskustva sa 4x4 u putničkom segmentu. Ali koliko sam čuo i koliko sam pročitao (a jesam dosta) pogon 4x4 najbolje dolazi do izražaja kada je kolovoz mokar a krećeš se velikom brzinom ili kada je put pod snegom. Na suvom nije ništa u prednosti u odnosu na recimo prednji. Štaviše, 4x4 je nezahvalniji za održavanje, sa njime auto više troši (u odnosu na isti motor u istom vozilu samo sa jednom vučom), dupli trošak prilikom zamene guma (podjednako se habaju sve 4) i mnogo skuplje je servisiranje kvarova na menjaču, diferencijalu i šta ti ja znam...
E sad...Jomini sigurno ima drugačije mišljenje;-):D ali forum i služi za to da se čuju različita mišljenja...:smile:
Takođe, nisam ubeđen da je zadnji pogon opasniji od prednjeg. Šta kada u klizavoj krivini kod kola sa prednjom vučom, proklizaju pogonski točkovi? Sa zadnjim postoje nekakve šanse da se motanjem volana spasi situacija, ali sa prednjim nikakve. Takođe, pogon na zadnjim točkovima obezbeđuje bolji prenos snage na točkove, kada je suvo. Primer - koji će pre da prošlajfuje pri startu - prednja ili zadnja vuča? :-?
Mana zadnjeg pogona dolazi do izražaja jedino u gradskoj vožnji, malim brzinama po snegu, ili u gradskoj vožnji po kiši pri naglom startu. A pri velikim brzinama, teško da će neko normalno auto sa zadnjom vučom da prošlajfuje, recimo u preticanju.
 
ma ne verujem da stara trojka turning (dodatnih bar 200kila + 300 kila momci u bmwu) moze da ide 240km/h...


ono bese cisterna,volvo??? trucker_sd....najaci si na putu :D

koliko ide mecka na pocetku klipa? ma bitno da on ima anti radar i da ga spicio...zato su mu i poginuli drugari...
 

Back
Top