Предлог решења Косовске кризе

Да ли сте за

  • Само откуп Албанске имовине

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    19
  • Anketa je zatvorena .

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Овај предлог дао је дискутанк Т_И на Сербиан кафеу, а то је да се изврши замена становништва између Албаније и Србије, то јест да се грађани Србије АЛбанског порекла одселе у Албанију и грађани Албаније Српског порекла преселе у Србију.
Ја сам додао мали предлог да се изврши и откуп од стране државе непокретности у власништву Албанаца то јест да се за суму од 3,000,000,000 Евра призна вредност од 20,000-50,000 по некретнини сваком Албанцу који би своје имање продао влади републике Србиеј на добровољној основи.

те паре би се обезбедиле у року од 3 године из буџета и приватизације као и приватизационог фонда Косова којег би се у ту сврху одрекла влада Републике Србије. Шта дакле мислите ви о овом питању.
Предлог је био да се ово упути као предлог Влади РС?
 
Овај предлог дао је дискутанк Т_И на Сербиан кафеу, а то је да се изврши замена становништва између Албаније и Србије, то јест да се грађани Србије АЛбанског порекла одселе у Албанију и грађани Албаније Српског порекла преселе у Србију.
Ја сам додао мали предлог да се изврши и откуп од стране државе непокретности у власништву Албанаца то јест да се за суму од 3,000,000,000 Евра призна вредност од 20,000-50,000 по некретнини сваком Албанцу који би своје имање продао влади републике Србиеј на добровољној основи.

те паре би се обезбедиле у року од 3 године из буџета и приватизације као и приватизационог фонда Косова којег би се у ту сврху одрекла влада Републике Србије. Шта дакле мислите ви о овом питању.
Предлог је био да се ово упути као предлог Влади РС?

Takve ideje apsolutno ne dolaze u obzir. Gledam iz svoje perspektive kada bi neko predložio da Srbi iz Srpske presele u Rašku i obratno.
 
Takve ideje apsolutno ne dolaze u obzir. Gledam iz svoje perspektive kada bi neko predložio da Srbi iz Srpske presele u Rašku i obratno.

Гласај. Дакле РС је 50% Босне и не може се са те стране моерити са Косовом у коме живи Шиптарска МАЊИНа, дакле реч је о размени МАЊИНА, а Срби су конститутивни део Босне.
 
Гласај. Дакле РС је 50% Босне и не може се са те стране моерити са Косовом у коме живи Шиптарска МАЊИНа, дакле реч је о размени МАЊИНА, а Срби су конститутивни део Босне.

Da, postoje razlike, ali ipak dom je dom. Ne verujem da bi iko prihvatio da napusti ognjište ako baš nije prisiljen.
 
Не верујем да постоје материјалне и политичке могућности за таквим решењем.
Не знам на који начин Србија може да издвоји по милијарду долара годишње,а да се то не одрази на привреду и стандард грађана.Србија и овако има јако велик дуг који мора да отплаћује.

Друго,не знам који би Шиптар пристао на то.Шта их чека у Албанији?Такође беда...
Жао ми је,али мислим да ће на крају то морати бити решено силом.Чим се створе услови.Не видим друго решење.Искрено...
 
Гласај. Дакле РС је 50% Босне и не може се са те стране моерити са Косовом у коме живи Шиптарска МАЊИНа, дакле реч је о размени МАЊИНА, а Срби су конститутивни део Босне.

Albanci jesu u Srbiji manjina ali po broju bi mogli biti i kostitutivan narod.
Ostane li Kosovo dio Srbije u budućnosti će se lako dogoditi da Srbi budu
manjina u Srbiji (znači mogli bi izgubiti čak i konstitutivnost)
 
Već nekoliko godina unazad, svaki pokušaj rešenja oko Kosova je najobičnije vađenje fleka. I što je najstrašnije, nije u našim rukama.
Potpuno točno, u takvim situacijama je potrebna mudrost,
sada riješavati problem silom bilo bi samoubojstvo Srbije,
a kakav će odnos anaga biti za 20 ili 30 g. u svijetu nitko
sad ne može sa sigurnošću reći, treba sačekati i vidjeti.
Za 20 god. čovjek shvati da li je pogriješio ili napravio pravu stvar
 
Da, postoje razlike, ali ipak dom je dom. Ne verujem da bi iko prihvatio da napusti ognjište ako baš nije prisiljen.
Dvadesetih godina proslog veka je tako uradjeno sa turskom manjinom...
Pocelo se i sa albancima... Ali posle rata je doslo do nekontrolisanog useljavanja Albanaca iz Albanije, pa nista od toga nije bilo...
Plan je napravio mislim Vasa Cubrilovic.
 

Back
Top