Problem Roma u Beogradu

DRVOSEČA

Aktivan član
Poruka
1.125
Kako se vi snalazite sa ovom teskom bolescu koja je napala nas grad. Verujte mi da nema ni jednog jedinog dana da pri odlasku do centra ne vidim barem jednog ili dvojcu ako ne i vise njih... Gledam ih kako guraju svoja kolica po ulicama, kako dosadjuju ljudima u knez mihajlovoj, kako razvlace kante s prljavom vodom po parkinzima, kako se svadjaju i vicu u onom podzemnom prolazu na zelenom vencu... I pitam se dokle ! Pretvorice ovaj grad u ruglo...

Sta cemo da radimo sa njima? Ili sta? Zar beograd treba da izgleda kao Islamabad ili nju delhi...
 
..predlazem ti da ne ides preko zelenjaka...ili da se preselis ...u shumu npr...

tunel01.jpg
 
e pazite ovo isao ja sa drugarom kolima i kod skupstine na semaforu crveno i mi prvi. Leto bilo. I sad onaj mali dosao da obrise nit je pitao oces neces samo poceo i meni otvoren bio prozor i kao daj bre batkop koji dinar ovo ono i ja ga odbijam vise puta i mali se unese kroz prozor i ja ga gurnem i on pocne aaaa saces ti da vidis. I dolazi neki kao opasniji i kaze je li bre sta se vas dvojica kurcite na nasem semaforu aaa... kao ono opasan ja crko od smehha :):):)
 
o mali se unese kroz prozor i ja ga gurnem

Sta reci... Njihov bezobrazluk stvarno vise nema granica... I znaj uvek kada vidis malog cigu, tu negde je i veliki ciga... Rade u coporima i tako stite jedni druge...

Recimo isto primer od pre par godina... tamo gde 53 dugo stoji na onom semaforu u narodnog fronta cigancici uletali na toj stanici u bus i vatali devojke za onu stvar, pa pobegnu... ****** nisam mogao da verujem... ustao sa sedista, stao ima na vrata da ne ulaze vise i kao oni mi nesto vriste tu, plaze jezik i slicno... ej...
tako da ima razloga da...

ma najbolje da svi nosimo maskirne pantalone i cokule..

Pantalone stvar ukusa ali cokule mogu da pomognu...
 
Ih, pa ima i belih smradova i smaraca po gradu, kao i svuda po belom svetu, ne znam cemu ova tema ovako koncipirana. Da pricamo bar o Gazeli i kako ih negde smestiti, naterati da zavrse bar osnovnu, o neko socijalnom programu. A ovo kao "smetaju mi, kako da ih eliminisem" je kretenizam.
 
me ne vredi divlj anjima ništa da se da, odmah bi to iznajmili nekome i uništili.
oni cigani koji su hteli da se školuju završili su škole,
i žive ljudi normalno i rade normalno.
znam nekoliko porodica, zaista za primer.
ali ovaj ološ kod gazele i po ostalim naseljim aširom srbije.
i još te kune ako mu daš malo!

jerotije...ne mešaj babe i žabe skinhedsi..mrze što šta.
a ja nisam za pokolj.
volela bih da se nešto promeni,ali nema šanse,
zaštićeni su ko beli medvedi.
imaju veća prava nego srbi u sopstvenoj zemlji.
nemaju lk, ali imaju struju?
znaju da te uhavte za onu stvar u busu, i to je ok?
jer su cigani?
ae bre, da odđe neki mika iz aranđelovca i da uradi tako nešto
proglasili bi ga ludim, u najboljem slučaju...
a ovo su cigani, so what..oni su takvi?
gledam danas jedna babra po kontejnerima, pola izbaci iz njih...dok brlja..
napravi đubre o čas posla..i ode...jel to ok?
mislim da nije.
ali neću više da lajem, proglasićete me za snikersa.
 
Znam ja to, al' kako niko ne otvori temu o belima koji vade tuki po trolebsu i drkaju u sred guzve? Nije to nista manje ucestalo.
Drugo, nisu bas svi smaraci ima i simpaticnih. Meni su potrebni kao modeli za fotografisanje. :-P
Ne znam, ja nisam imala problem nikad sa njima.
 
ne bih tako grubo koncipirala uvod u temu kao postavljach,mislim ljudi su,ali vi koji ih branite niste imali problema sa njima,pa ne znate sta pricate....i nije prob sa romima samo u bg,mada ovde o njemu pricamo...
ti "kulturni" romi su manjina,i to su ili ovi neki sto rade po komunalnom,ili oni koji rade po inostranstvu,ali to je potpuno druga kategorija...svi ostali nista ne rade,dovlace lom sa svih strana,proberu,a ostatkom napune kontejnere;dodje mi da im dam nekoliko sapuna,kada bih znala da ce da ih koriste.. kradu,smaraju,guraju,smrde,unistavaju okolinu(npr parkirane automobile,groblje itd u medjusobnim svadjama i jurnjavama)-ono sto je najgore to je njihov bezobrazluk,ili, da kazem-opasni su po okolinu,narocito zene...
nikada ne mogu da zaboravim kada smo drugarica i ja dale neku sicu nekim klincima romima,i kada su nas oni sreli u drugoj ulici,trazeci ponovo,mi naravno ljubazno rekle da nemamo,a oni poceli da nas psuju na sav glas!
zao mi je sto sam postala toliko gnevna na njih,ali to su sami izazvali dovodeci me u neprijatne(i opasne) situacije (sto mi se isto desilo i sa psima lutalicama prema kojima sam imala sazaljenja,ali posle dva ujeda i bezbroj napada sada ...)
sta ce beograd da radi sa njima-ne znam....ako nadlezni uopste razmisljaju na tu temu...
 

Back
Top