Astromedicina

Procitah dosta postova sa ove teme, ali mi i dalje jedna stvar ostaje nejasna. Mozda i ima negde objasnjeno, ali ja nisam nasao. U uvodu se kaze da smo osnove astromedicine nasledili od egipatskih astrologa. Pretpostavljam da se to odnosi na stare egipcane. Takodje, u uvodu se kaze da je Priroda ucitelj svih starih naroda. Ono sto meni nije jasno - kako (na osnovu cega) se astroloski mogu tumaciti gomile bolesti, sto realnih, sto izmisljenih, a koje su iskljucivo nastale kao direktna posledica dejstva ''tehnoloski naprednog i civilizovanog'' coveka na Prirodu, recimo od II sv. rata pa na ovamo? Unapred hvala.
 
Pa ja sad ne znam kako da ti na ovo odgovorim a da te odmah ne upitam sta su to realne a sta izmisljene bolesti...cak i ako nesto izmislis-ja bih pre rekla umislis opet imas problem i nije bezveze ako ti je to bas palo na pamet, zasto umisljas ili izmisljas..pocni od toga na primer...imas neke tegobe, ose ti je,hipohondar si...razmisli o tome..

pozz
 
Posto sam vec imala zdravstvenih problema ove godine sa limfnim cvorom,gdje mi doktori nisu uspjeli ustanoviti sta je u pitanju,slali su me jedni drugima,dok se to na kraju samo nije povuklo i nestalo,a bilo je govora o operaciji...i na kraju ispade da niko ne ne zna sta je u pitanju.Iz straha da slicno se nesto ne ponovi,ako mi mozete pogledati kartu,bila bih jako zahvalna.
my.php
 
evo jednog natala pa ko hoce da vezba, osoba se razbolela u decembru 2006 godine, u pitanju su bubrezi, i od tada je na dijalizi gde se to moze videti iz natala,?i sta moze ocekivati na polju zdravlja
[img=http://img23.imageshack.us/img23/6324/astrow2gw02dweddeffdehp.gif]
Ovde je vladar 6.kuce, kuce bolesti Neptun u Vagi, koja je kao sediste za bubrege. Tu je i Saturn u Vagi. Obe planete imaju dosta kvadrata.
Vladar Vage je Venera u 8.kuci u dobrom aspektu sa Merkurom u 10.kuci; Neptun ima dobar aspekt sa Plutonom u 10.kuci. Oba su u Lavu, vrucem znaku.
Pluton predstavlja alternativnu medicinu a Merkur dobru prehranu. Toj osobi je potrebno dosta topline.
Redovna kontrola kod doktora a pored toga i drugi nacini lecenja.
Ako nadjem nesto vise, vratit cu se.

V.
 
venus, sto se tice kamena u bubregu nije ga imao hvala bogu, naime ''nije'' imao tezih zdravstvenih problema do decembra 2006 kad je zavrsio u bolnici zbog bubrega koji su otkazali i od tad je na kucnoj dijalizi.sto je najgore od svega, do poslednjeg dana niko nije sumnjao da je bolestan jer nista nije bilo toliko ocigledno
 
venus, sto se tice kamena u bubregu nije ga imao hvala bogu, naime ''nije'' imao tezih zdravstvenih problema do decembra 2006 kad je zavrsio u bolnici zbog bubrega koji su otkazali i od tad je na kucnoj dijalizi.sto je najgore od svega, do poslednjeg dana niko nije sumnjao da je bolestan jer nista nije bilo toliko ocigledno
Hvala ti za odgovor.
Zato se ja trudim, da naucim tu Astromedicinu i da upozorim ljude, pre nego dođe bolest. To je opasno podrucje, kako pise gore. Moram da vidim sta znace Pluton u 10.k. kao i Jupiter u 8.k, jer obe planete mogu da pomognu.
Davati savete na tom podrucju, nije bas najpozeljnije. Cak i lekari grese: kazu da pacient ima jos sest meseci zivota (to je obicno kod raka), a covek zivi jos deset godina.

Ako ti nitko drugi ne odgovori, mozda dođem kasnije.

LP, V,
 
Hvala ti za odgovor.
Zato se ja trudim, da naucim tu Astromedicinu i da upozorim ljude, pre nego dođe bolest. To je opasno podrucje, kako pise gore. Moram da vidim sta znace Pluton u 10.k. kao i Jupiter u 8.k, jer obe planete mogu da pomognu.
Davati savete na tom podrucju, nije bas najpozeljnije. Cak i lekari grese: kazu da pacient ima jos sest meseci zivota (to je obicno kod raka), a covek zivi jos deset godina.

Ako ti nitko drugi ne odgovori, mozda dođem kasnije.

LP, V,

ma nema sta da mi zahvaljujes, ja treba tebi da se zahvalim...:):)
 
pa epilepsija se ne moze izleciti, moze se samo drzati pod kontrolom, to je normlno stanje da se neuroni tako prazne. ako se pravilno secam epilepsija se vezuje sa uranom i merkurom i narusenim marsom...valjda.
Ovde imam nesto, sta bi moglo pomoci naci gde je uzrok epilepsiji. Pre par dana sam citala knjigu od Edgar Cayca, koji je u transu (zaspao je) znao, kakvu bolest ima pacient, koji mu se obratio. Znaci, on tu osobu nije video a svejedno je u snu "video" sta ga boli, gde je uzrok i kako i tko moze da pomogne.

Tu je link o epilepsiji i njegovi saveti u snu:

http://arescott.tripod.com/EConEpi.html
 
Posto ovo nisam mogla kopirati, neke stvari od njega moram prepisati: Cudno je, da je on mnogo puta savetovao (kod raznih bolesti), da se uzima Castor ulje.

Kako je Cayce lecio epilepsiju (i gde moze biti uzrok):

Edgar Cayce gave many psychic readings for individuals suffering from various forms of epilepsy. While recognizing the wide variability of epilepsy, he also stated that in most cases the cause of the illness was not in the brain. The organs of the digestive system (abdomen) were most often cited as the source of the problem

- znaci, da taj nas probavni sistem moze biti uzrok mnogih bolesti--

Edgar Cayce mentioned many causes of abdominal adhesions in epilepsy, including:
injury or trauma, such as "licks" or blows to the abdomen childhood fevers, producing inflammation in the abdomen, resulting in adhesions spinal injuries (particularly to the lower spine) pregnancy complications birth trauma resulting from difficult or abnormal deliveries.
More specifically, Cayce noted that the abdominal adhesions in most cases of epilepsy are in the lacteal ducts. Lacteal ducts are part of the lymphatic system. They absorb nutrients from the small intestine as digested food passes through the intestine.

EDGAR CAYCE'S THERAPEUTIC MODEL
The treatment rationale which underlies Edgar Cayce's therapeutic approach flows naturally from his premise as to the most frequent cause of epilepsy. Cayce insisted that most cases of epilepsy were caused by adhesions in the lacteal ducts of the abdomen. Treatment is directed at breaking up adhesions in the lacteal duct area which is located along the right side of the abdomen.
The most frequent therapy recommended by Cayce for breaking up these adhesions was castor oil packs. Castor oil is a commercial product made from the castor bean. Edgar Cayce stated that when a piece of flannel cloth is saturated with hot castor oil and placed on the abdomen, the combination of the heat and oil will break up the adhesions associated with epilepsy.
The hot castor oil pack is placed over the right side of the abdomen in the area of the lacteal ducts. A typical session lasts about an hour. Three sessions per week were typically recommended. Each session is usually followed by an abdominal massage which assists in breaking up adhesions.

Edgar Cayce frequently recommended various other therapies in the treatment of epilepsy. The most common are:

spinal adjustments
diet
hydrotherapy


Zakljucak je (na zalost nemam Engleski medicinski recnik):
Uzrok moze biti u limfnom sistemu, donjem delu kicme, trbusnim organima, crevima: sta je u stvari uzrok za mnoge druge bolesti.

V.
 
Evo saljem i ja moju kartu(ako uspem:) )...imam epilepsiju vec 20 godina i koliko znam, s medicinskog stanovista,to je dozivotno lecenje,ali mi jedan astrolog rece da cu za dve godine biti izlecena(moguce pronalazenje novog leka ili nesto sl. :). Zanima me da li je to stvarno moguce videti i da li je ozdravljenje moguce,mada sam ja sasvim ok po pitanju te bolesti.Ne predstavlja mi nikakav problem.
I jos nesto..ako nije problem...imam od kad znam za sebe strah od mracnih prostora i smrti..i zato sam se najvise i zainteresovala za astrologiju,da vidim kako cu zavrsiti :D morbidno,ali sta cu :)) Mislim da me moji pionirski pokusaji nisu doveli do nekog resenja problema,a nisam bas ni sigurna da bih to stvarno zelela da znam,medjutim ono sto zelim da saznam je zasto imam tu vrstu straha.
Pa..ako ima koga raspolozenog,molila bih odgovor:)
Miro,
Uzmi knjigu "CITANJA" od Edgar Cayca u biblioteci i dobro prostudiraj, sta je on savetovao pacijentima, obolelim od epilepsije. Mnogi lekari u Americi rade po tim njegovim "SAVETIMA" u spavanju. Mozda ce ti bas to pomoci?

Lp, V.
 
Posto sam vec imala zdravstvenih problema ove godine sa limfnim cvorom,gdje mi doktori nisu uspjeli ustanoviti sta je u pitanju,slali su me jedni drugima,dok se to na kraju samo nije povuklo i nestalo,a bilo je govora o operaciji...i na kraju ispade da niko ne ne zna sta je u pitanju.Iz straha da slicno se nesto ne ponovi,ako mi mozete pogledati kartu,bila bih jako zahvalna.
my.php
Vidim, da nitko ne odgovara.
Cudno je kod tebe:
u Natalnoj karti imas lepu 8.kucu (pored svega i kuca operacija), gde vladar te kuce, Sunce (u 7.k.) ima same dobre aspekte. Nema nista od operacije.
u Solaru imas Sunce i Merkur u 6.kuci, opet samo dobri aspekti, pa nije cudno, da je sve proslo samo od sebe.
Ti si taj slucaj, da mozes cesto biti bolesna, a skoro nikad ozbiljno (ili imati neka smrtnu bolest), tako da na tvojem mestu ne bi mnogo brinula.

V.

p.s. Kako, da nitko nije odgovorio? Ja ne grizem, a jos manje nekoga napadam ili vređam.
 
Htela sam ovo pitanje da postavom na Astomedicini znam da je bila negde tema al ne mogu da je nadjem, pa ako moderator zeli moze i da prebaci. Naime zanima me kako se u natalu vidi da moze doci do telesne povrede? Pretpostavljam da mars ugrozava sunce u solaru ili natalu ili sta vec?
 
Htela sam ovo pitanje da postavom na Astomedicini znam da je bila negde tema al ne mogu da je nadjem, pa ako moderator zeli moze i da prebaci. Naime zanima me kako se u natalu vidi da moze doci do telesne povrede? Pretpostavljam da mars ugrozava sunce u solaru ili natalu ili sta vec?
6. kuća ugrožena maleficima, znači njen vladar ili uopšte malefici u 6. kući, u vezi sa 8 (povrede, operacije ...), može i 12. (bolnice, boravak u njima), i naravno sa Asc -om odnosno njegovim vladarem, i uopšte signifikatorima osobe.
Takođe jaka veza između 1 i 8 (vladari, planete u njima itd) može da ukaže na povrede i opasnosti uopšte.
 
Poslednja izmena:
Zdravlje zavisi PRVO od genetike PA TEK ONDA od rasporeda planeta u horoskopu

Ovo je malo nerazumljivo. Pa i genetiku posmatraš kroz položaj planeta u karti (vladari određenih kuća itd.). Mislim da ne može ništa da se izdvaja,već da sve treba posmatrati,celu sliku pa onda doneti zaključak.
Između ostalog,prednost treba dati svetlima i vladaru ASC jer su oni nosioci zdravlja i vitalnosti i života uopšte.
 
Ne znam koliko je ova tema aktivna, registrirala sam se na ovaj forum zbog zdravstvenog problema, a kako se razumijem pomalo i u astrologiju, i zanima me, eto me i ovdje...

Zanima me kako se u horoskopu gleda zdravlje - osim kroz 6.kuću, koja je kod mene prazna, a vladar 6. kuće Mjesec je u velikom trigonu s Venerom i Plutonom, i kvadratu s ASC-om, te opoziciji s Neptuno.
Kroz šta se gledaju hematološke (krvne) bolesti?

Hvala unaprijed.
 
Između ostalog,prednost treba dati svetlima i vladaru ASC jer su oni nosioci zdravlja i vitalnosti i života uopšte.

Samo da dodam, meni je Sunce u trigonu sa Saturnom, sekstilu s Marsom... Mjesec kao što sam rekla u vleikom trgionu... vladar ASC-a je Uran - isto ima dobre aspekte...
Imam T kvadrat Saturna, Venere i Marsa - da li bi to moglo donijeti zdravstvene probleme koje imam...

Posve sam zbunjena....
 
Da, Ribe sam. Ako je tako, druge planete su se postarale da ne budem loša po sebe... ili je tako samo u očima drugih. Npr. to osamljivanje mnogi iz moje okoline osuđuju a potiče uglavnom iz 12K, gde mi je i taj Mesec. Za mene i sa moje tačke gledišta to nije loše, ali za druge je kao da puštam da život prolazi mimo mene. Naravno, u osami ne blejim u jednu tačku bez ikakvog cilja već obavljam 1001 aktivnost.
Saturn u Škorpiji samo još pojačava sve to. Dobar mi je jer i kad idem unazad, i kad napredujem, ne tugujem i ne radujem se previše... a i pomaže da volim ljubimce :heart::heart::heart:. Meni je Saturn u 6K.u Škorpiji.
nadam se da nemaš problema sa jajnicima,neke hronične upale npr.
 
Nemam, @agatha, što se tiče zdravlja, vidovita sam dovoljno, hvala nebesima, i sve što se može desiti sprečavam, osluškujem telo, pucam na imunitet i dobar osećaj u sopstvenom telu.
Ipak, jedna ovde osoba (N3Wz) što me je upozorila pre nekog vremena... ajde recimo par meseci..., nisam uspela da sprečim. Noge, stopala tačnije. Od toga očito tek treba da propatim, krenuli su simptomi. Ili je veštac, ili stvarno zna stvar.
I za to se spremam-razni silikonski ulošci, proteze, čuda.
Inače, noćas... Mesec radi glat... u Devici, molim lepo... Like it!
 
Nemam, @agatha, što se tiče zdravlja, vidovita sam dovoljno, hvala nebesima, i sve što se može desiti sprečavam, osluškujem telo, pucam na imunitet i dobar osećaj u sopstvenom telu.
Ipak, jedna ovde osoba (N3Wz) što me je upozorila, nisam uspela da sprečim. Noge, stopala tačnije. Od toga očito tek treba da propatim, krenuli su simptomi. Ili je veštac, ili stvarno zna stvar.
I za to se spremam-razni silikonski ulošci, proteze, čuda.
opšte poznata stvar je da svaki znak vlada određenim delom tela
Ovan glavom,Bik vratom itd
Riba stopalima-tako da to nije ništa čudno ni teško za povezati
I jaki su u njima a i osetljivi ako postoje aflikcije
 
Poslednja izmena:

Back
Top