deniken i ljudsko poreklo

Како да не...:D

Његове књиге знам напамет...
Тешко се налазе код нас. Била сам на његовом сајту и изненадила се када сам видела колико је књига објавио, а само неке од њих су преведене на наш језик...

Његове књиге су ме навеле на размишљање на сасвим другачији начин. Не кажем ни да говори истину ни да не говори. Само покушава да неке историјске догађаје обоји другачијим светлом. Питање је колико је и сам сигуран у све то...
 
to je ok, volim i ja Jezurku Jezica, ali ne otvaram temu na kultnim..mada, sta fali - Jezurka je veca faca od mnogih koji imaju svoje teme ovdje lol

Важи..:evil: ај сад иди на Пакост и остави ме да причам о Деникену... сама са собом...:roll: пошто онај ко је отворио тему није ту...:D
 
E, ja sam volela "Dosije X".:-D
A i film "Bliski susreti treće vrste" mi je jedan od omiljenih.
Deniken?
Ubedljiv koliko i Sai Baba, ili Uri Geler.
Čitala sam “Kočije bogova”.
Za mene je on jedan od najvećih šarlatana. Ali, u svoje vreme je razbijao etablirane pristupe istoriji civilizacije, naročito arheologiju.
Njegova hipoteza o drevnim, vanzemaljskim astronautima mi je simpatična kao scenario za neku epizodu meni, gore pomenute serije.

Koliko se sećam, Karl Sagan mu je odgovorio da za sve ove pojave postoje znatno verovatnija i jednostavnija objašnjenja.
 
Koliko se sećam, Karl Sagan mu je odgovorio da za sve ove pojave postoje znatno verovatnija i jednostavnija objašnjenja.

Наравно. Све се може објаснити на више начина... а постоје и лакши и једноставнији... зашто компликовати срвари без потребе...
А све оно за шта не постоје једноставна објашњења треба оставити неразјашњено...
Много је неразјашњеног... превише...
Због чега Веде још увек нису преведене? Никога не интересује шта тамо пише или је прескупо и ризично мењати историју?
 
imali zainteresovanih za razgovor
:p

Ja sam davno pročitao neke njegove knjige i impresionirao me je svojim dokazima. No nekako odmah posle tih knjiga pročitao sam knjigu pod nazivom "Prošlost je ljudska", ne sećam se autora, i ona me je spustila na zemlju. Dakle Deniken je lepo pisao ali ipak ostaje pitanje da li je baš tako kako tvrdi. U svakom slučaju vredi ih pročitati jer mnogo stvari, građevina pa i zapisa iz naše prošlosti su interesantne i čudne.
 
Ja sam davno pročitao neke njegove knjige i impresionirao me je svojim dokazima. No nekako odmah posle tih knjiga pročitao sam knjigu pod nazivom "Prošlost je ljudska", ne sećam se autora, i ona me je spustila na zemlju. Dakle Deniken je lepo pisao ali ipak ostaje pitanje da li je baš tako kako tvrdi. U svakom slučaju vredi ih pročitati jer mnogo stvari, građevina pa i zapisa iz naše prošlosti su interesantne i čudne.

Pisac se zove VAJT.
 
Ja sam davno pročitao neke njegove knjige i impresionirao me je svojim dokazima. No nekako odmah posle tih knjiga pročitao sam knjigu pod nazivom "Prošlost je ljudska", ne sećam se autora, i ona me je spustila na zemlju. Dakle Deniken je lepo pisao ali ipak ostaje pitanje da li je baš tako kako tvrdi. U svakom slučaju vredi ih pročitati jer mnogo stvari, građevina pa i zapisa iz naše prošlosti su interesantne i čudne.

super je deniken...
i ja sam do njega dosao sa tako 14-15 godina i citao citao, odusevio se...
e onda sam poceo da citam i druge knjige, ne tako atraktivne, romanticne i spektakularne, i promenio misljenje (a "proslost je ljudska" nije bila medju njima)....
ono sto mi se ne svidja kod denikena jeste stav:
Deniken: vidi kakva cudna gomila kamenja...
Ortaci: Da, stvarno neobicno do sada nismo videli nista slicno
Deniken: Nismo? Aha! To mora da je iz svemira! Zasto bi inace ta gomila bila bas TAKO uradjena...

a tek kad sam cuo da je priznao da je lazirao neke dokaze.....
e moj denikene....
 
super je deniken...
i ja sam do njega dosao sa tako 14-15 godina i citao citao, odusevio se...
e onda sam poceo da citam i druge knjige, ne tako atraktivne, romanticne i spektakularne, i promenio misljenje (a "proslost je ljudska" nije bila medju njima)....
ono sto mi se ne svidja kod denikena jeste stav:
Deniken: vidi kakva cudna gomila kamenja...
Ortaci: Da, stvarno neobicno do sada nismo videli nista slicno
Deniken: Nismo? Aha! To mora da je iz svemira! Zasto bi inace ta gomila bila bas TAKO uradjena...

a tek kad sam cuo da je priznao da je lazirao neke dokaze.....
e moj denikene....

Nisam znao da je priznao, ali da li je negde objavio koliko je para zaradio jer je u tome poenta, pa ga ne treba žaliti. Nešto slično kao onaj novinar koji je navodno došao do originalnih zapisa o Rozvelu. A kada su dokazali da je sve pisao na mašini koja nije iz vreme Rozvela on je rekao: "Pa šta, ja sam zaradio dva miliona dolara na ovoj priči".;-)
 
Nisam znao da je priznao, ali da li je negde objavio koliko je para zaradio jer je u tome poenta, pa ga ne treba žaliti. Nešto slično kao onaj novinar koji je navodno došao do originalnih zapisa o Rozvelu. A kada su dokazali da je sve pisao na mašini koja nije iz vreme Rozvela on je rekao: "Pa šta, ja sam zaradio dva miliona dolara na ovoj priči".;-)

pametan covjek, sto bi on bio "gori" od pisaca epske fantastike...
 
deniken jeste zaradjivao pare i lagao,ali teorija je dobra. covek jeste pametan,bez obzira sto je ugostitelj,i naveo je mnoge ljude na razmisljanje. svako sa malo mozga u glavi moze da shvati da nam istorija (ljucka) ima vise rupa od od svajcarskog sira. kazite iskreno ko veruje u evoluciju? ja ne,i mislim jos mnogo ljudi. ne kazem da su nas stvorili vanzemaljci,gentskim inzenjeringom ili takve stvari,samo hocu da kazem da se oslanjamo na istoriju koja nema dokaze za sve sto trazi da uzimamo zdravo za gotovo.
 
ja "verujem", a i svi oni koji prate istrazivanja, i nova istrazivanja.[/QUOTE]

ti pratis istrazivanja samo ona koja podupiru tvoj vec formirani stav,i tvrdoglavo se drzis toga, ali koliko znam stari grci su znali za atom davno pre nego sto je dokazano da postoji. ne kazem da evolucionisti grese,ali koiko su dugo ljudi verovali da je zemlja centar univerzuma? ustaljena misljena tesko se menjaju, pogledaj obe strane realno.
 
ti pratis istrazivanja samo ona koja podupiru tvoj vec formirani stav,i tvrdoglavo se drzis toga,

ne, nije tacno, nauka ne radi na taj nacin.

ali koliko znam stari grci su znali za atom davno pre nego sto je dokazano da postoji.
grci su imali ideju o atomu kao najmanjem delicu materije, i imali su potpuno pogresnu predstavu o njemu

ali koiko su dugo ljudi verovali da je zemlja centar univerzuma? ustaljena misljena tesko se menjaju, pogledaj obe strane realno.

e, odlicno si to rekao.
tacno tu ulece nauka...
dakle, mislilo se da je centar svemira...ok, onda je dos'o lik i rekao, alo bre ljudi, moja merenja pokazuju drugacije...pa je onda dosao drugi, treci i tako dalje, da bi na kraju ta teorija bila odbacena.
 
ne, nije tacno, nauka ne radi na taj nacin.

e, odlicno si to rekao.
tacno tu ulece nauka...
dakle, mislilo se da je centar svemira...ok, onda je dos'o lik i rekao, alo bre ljudi, moja merenja pokazuju drugacije...pa je onda dosao drugi, treci i tako dalje, da bi na kraju ta teorija bila odbacena.

A koliko genijalaca je moralo biti spaljeno da bi na kraju geocentristicka teorija bila odbacena?
Dzaba ti i 1000 dokaza ako su inkvizitori (a.k.a. politicari) nepismeni za tvoja pisanija
 
covek je genijalac, ko inace moze prodati toliko knjiga a da nista ne kaze???? inace mora mu se priznati da su mu neke ideje bile, iako nepotkrepljene dokazima, fenomenalne, i hteli vi ili ne, prilikom citanja, dok ste jos "vruci", pocinjete gledati svet drugim ocima, ali kao i svaka zainteresovanost koja vas vuce drugimm knjigama ili izvorima, tako i zainteresovanost denikenom vas vuce kod drugih autora, koji "nazalost" koriste dokaze a ne mastu, i tada vase odusevljenje njime splasne, ali ipak ne verujem da vam je zao izgubljenog vremena, nekako pomislite, "bese kratko al slatko" i idete dalje
 
covek je genijalac, ko inace moze prodati toliko knjiga a da nista ne kaze???? inace mora mu se priznati da su mu neke ideje bile, iako nepotkrepljene dokazima, fenomenalne, i hteli vi ili ne, prilikom citanja, dok ste jos "vruci", pocinjete gledati svet drugim ocima, ali kao i svaka zainteresovanost koja vas vuce drugimm knjigama ili izvorima, tako i zainteresovanost denikenom vas vuce kod drugih autora, koji "nazalost" koriste dokaze a ne mastu, i tada vase odusevljenje njime splasne, ali ipak ne verujem da vam je zao izgubljenog vremena, nekako pomislite, "bese kratko al slatko" i idete dalje

Из личног искуства... претпостављам...:D
 

Back
Top