Веља Илић:Уколико ЕУ жели Србију,треба да је заштити у одбрани КиМ

Poruka
19.903
UKOLIKO EU ŽELI SRBIJU, TREBA DA JE ZAŠTITI U ODBRANI KIM

BEOGRAD , 22. novembra (Tanjug) - Predsednik Nove Srbije i ministar za infrastrukturu Velimir Ilić rekao je da ukoliko Evropska unija (EU) želi našu zemlju za buduću članicu, onda mora da zaštiti Srbiju u odbrani Kosova.

On je u intervjuu sutrašnjim "Večernjim novostima" naveo da, ako bi EU priznala nezavisnost Kosmeta "onda Srbiji nije mesto u EU", dodavši da bi tada naša zemlja trebalo da "prekine pregovore sa EU, i da se okrene drugim prijateljima u svetu".

Prema Ilićevim rečima, predsednički izbori mogu da se održe posle konačnog razrešsenja kosovskog problema. On je naveo da, "ako se ništa ne desi 10. decembra, a pregovori Beograda i Prištine se nastave", mart je "trenutno najraniji i najbolji datum za predsedničke izbore".

Ilić je dodao da na tim izborima "očekuje odličan rezultat", kao i da ga ne interesuje ko će mu "biti protivkandidat u drugom krugu".

On je kazao da sa Vojislavom Koštunicom, predsednikom D S S, partije koja je koalicioni partner NS, o svojoj kandidaturi "uopšte nije razgovarao".

"Pričaćemo o tome tek posle 10. decembra", rekao je Ilić, dodavši:

"Neću moliti Koštunicu za podršku, ali neću se ni ljutiti na njega ako me ne podrži".

"Imam obavezu prema građanima Srbije, jer ja sam, izuzev Rasima Ljajića, jedini ministar iz unutrašnjosti. Jedini sam političar od koga narod traži da se kandiduje", naveo je on.

Na pitanje - ako se bude kandidovao, hoće li podneti ostavku na funkciju ministra, odgovorio je: "Ne, zašto bih podnosio ostavku".

"Uzeću godišnji odmor, koji nikad nisam koristio i idem u kampanju. Pa, i Boris (Tadić) ide na izbore sa predsedničkog mesta".

Ilić je "Novostima" rekao i da, ako je tačno da je Čedomir Jovanović organizovao otmicu predsednika "Delte" Milorada Miškovića, "ne može da shvati da Tužilaštvo još nije reagovalo".

On je o zahtevu LDP za osnivanje anketnog odbora, istakao da se "radi o jako ozbiljnim optužbama, tako da je to posao za Tužilaštvo".

"Anketni odbor je poslednje mesto gde bi to pitanje trebalo rešavati", kazao je on.

Ilić je istakao da će, možda već 3. decembra, početi radovi na izgradnji autoputa Horgoš-Požega.

"Investitori su tražili da ti radovi, iako su planirani za mart, krenu ranije.

Bilo bi mi drago da se na otvaranju tih radova pojave i Tadić i Koštunica, jer je to najveća investicija Srbije", rekao je ministar za infrastrukturu.

(Танјуг)
*********
Ето,коначно и неко из власти да каже нешто паметно.И то баш Веља!:D

Међутим,већ сви знамо да се 20 чланица ЕУ изјаснило да подржава цепање Србије.Па,зашто се власти праве луде?Шта чекају?Зашто одмах не прекидају преговоре?:confused:
 
Европски савез не жели Србију у свом саставу (бар као Србију).
Укратко, политика је на неком базичном нивоу идентична оној према Турској: "Не липши магарче до зелене траве".
Појавности исте те политике на неком дневнополитичком и средњорочном плану су само "обланде" за лакше гутање и естетски "угођај".
 
Pa Velji ne odgovara da Srbija postane clanica EU je sa tamosnjim zakonskim propisima i kontrolom ne bi mogao da "kraducka " kako on voli da tepa sopstvenom lopovluku ,a mozda bi i robiju zaglavio ,kakvo Kosovo ,zabole Ilica za Kosovo u pitanju je sopstveni dzep ,kao i kod ogromne vecine dusebirznika koji su kao zabrinuti za KiM .
 
Pa Velji ne odgovara da Srbija postane clanica EU je sa tamosnjim zakonskim propisima i kontrolom ne bi mogao da "kraducka " kako on voli da tepa sopstvenom lopovluku ,a mozda bi i robiju zaglavio ,kakvo Kosovo ,zabole Ilica za Kosovo u pitanju je sopstveni dzep ,kao i kod ogromne vecine dusebirznika koji su kao zabrinuti za KiM .

Ма шта ми наприча??? "Прописи" у ЕУ - немој да ме засмејаваш, ти прописи важе само за будалчине твог калибра а позната је ствар свакоме ко има макар два грама мозга ДА НЕМА ВЕЋИХ РАЗБОЈНИКА И ЛОПОВА ОД ЗАПАДНИХ ДРИПАЦА.
Ови наши су за њих мале маце. Како иначе тумачиш свуда јавно објављену чињеницу ДА ШИПТАРИ ДРЖЕ ПОДЗЕМЉЕ И ДРОГУ - зашто их не похапсе ти твоји говнари који као поштују законске прописе?
 
Ма шта ми наприча??? "Прописи" у ЕУ - немој да ме засмејаваш, ти прописи важе само за будалчине твог калибра а позната је ствар свакоме ко има макар два грама мозга ДА НЕМА ВЕЋИХ РАЗБОЈНИКА И ЛОПОВА ОД ЗАПАДНИХ ДРИПАЦА.
Ови наши су за њих мале маце. Како иначе тумачиш свуда јавно објављену чињеницу ДА ШИПТАРИ ДРЖЕ ПОДЗЕМЉЕ И ДРОГУ - зашто их не похапсе ти твоји говнари који као поштују законске прописе?
pa kriminala ima svuda i bice ga uvek od japana ,rusije do SAD al je stvar da ne mogu svuda bas ministri toliko da kradu i da se ponasaju kao turske dahije u 21. veku .Ima mnogo mana i u zapadnim drzavama EU i naravno da nije tamo sve sjajno ,niti idealno ali je cinjenica da u nijednoj razvijenijoj drzavi covek koji kaze "rakao sam vam da malo kraduckate " ne bi vise mogao da bude ni shef mesne zajednice ,a kamoli ministar ,verovatno bi morao i da sudski odgovara za svoje postupke i tu je razlika ma koliko oni nama bili mrski ipak im je nivo korupcije i nepotizma daleko manji nego ovde .
 

Back
Top