Problem sa 3G modemom (HUAWEI E220 HSDPA USB Modem)

Molly Bloom

Zainteresovan član
Poruka
313
Kupila sam ovaj modem i postpaid paket u MTS-u. Nesto ne funkcionise, a ja nemam vise nikakvu ideju sta bi moglo da bude u pitanju. :-(

Instalirala prema uputstvu.
Ima EDGE signal, radi SMS.
Ne može da se konektuje: A connection to the remote computer could not been established, so the port used for this connection was closed.

(Phone and Modem options) Modem: HUAWEI Mobile Conect 3G Modem: Properties:
• General: This device is working properly.
• Modem: Port: COM4, Maximum Port Speed: 460800
• Diagnostics (query modem): The port that the modem is using is currently open by another application. (Zbog ovoga sam jednom deinstalirala sve konekcije, restartovala, instalirala ovo opet, ali opet isto...) AT+GCI COMMAND NOT SUPPORT

(Device Manager - Ports)
HUAWEI Mobile Conect – 3G PC UI Interface (COM5)
Properties:
• General: This device is working properly.
• Port Settings:
o Bits per second: 9600 (može da se podešava 75 - 128000)
o Data bits: 8 (ima od 4 do 8 )
o Parity: None
o Stop bits: 1
o Flow control: None
Advanced settings for COM5
• Use FIFO buffers ... (isključivala ovu opciju i ništa opet)

Juče sam prošla kroz ceo Troubleshooter, ne sećam se više šta sam sve isprobavala, bezuspešno. Nemam blage u čemu je problem.
I dalje me zbunjuje ovo COM4 i COM5, ali kad nešto promenim – sve se pokvari.
Juče sam updateovala softver, nije vredelo. Danas nisam uključila update u instalaciju.

Molim vas, ako neko ima ideju sta bi moglo da bude u pitanju, pomozite mi, jako mi je vazno da ovo sto pre resim. :cry:
 
ovo ti nece biti od mnogo od pomoci ali ce ti mozda biti uteha jer imam potpuno isti problem sa istim modemom koji sam kupio u mts.NEMA SANSE DA SE KONEKTUJEM tako da vec 2 meseca placam paket koji ne koristim jer ne radi.
I ja sam sve instaliro po uputstvu i dva meseca kasnije sam digo ruke od pokusaja da se konektujem.
Mislim da problem nije do tvog kompa nego do njihovog modema.Ja sam imao sledecih problema.

Nije bilo znaka za mrezu(kao da ne postoji mreza) tako da nisam mogao uopste i da startujem coneccect
a na modemu svetli ona plava led dioda sto znaci da ima 3g signalOnda se posle 3-4 dana pojavila mreza sama od sebe,ni jednom nisam uhvatio 3g mrezu a zivim u centru grada , jedini put kada je uspeo da se konektuje vveza je trajala 2-3 minuta,naravno ne 3g nego gprs,i nisam mogao ni goggle da otvorim

Sto se tice postavki za konekciju imas podatke na mts sajtu ali dzabe kad sam sve po njihovim uputstvima ukucao i opet ne radi
Ono sa mrezama (3G prefferd) sigurno nije, tako da ne gubi vreme oko toga,nije ni do portova.Mislim da je do data kartice jer sam kod druga zamenio kartice na lap topu i njegova kartica je radila kod mene a moja nije.
Ali je to nemoguce objasniti call-centru jer oni kazu da je vide na kompjuteru da je sa karticom sve u redu.U mtsu nisu imali blage veze da mi objasne u cemu je problem jer one njihove hostese znaju samo da prodaju mobilne za jedan dinar a mislim da je 90% njih prvi put u zivotu videlo lap-top(10 min mi je trebalo da im objasnim da je data kartica za internet a ne za telefon)
Kao sto sam na pocetku rekao ne mogu da ti pomognem ali sigurno nije problem u tvom komp.
Javi ako resis problem
 
I šta onda čovek da im radi... :mad: :-( :-(
I ja sam apsolutno sigurna u dve stvari - 1. da je moje kompjuter potpuno ispravan, 2. da nisam nigde pogrešila u instalaciji. Dva dana se samo time bavim. Modem sam uzela prošle nedelje, ali prvo danima nije bilo nikakvog signala (objasnili u korisničkom servisu: ima problema sa mrežom + neki radovi, tako da za aktivaciju kartice treba da prođe, umesto 24h, X dana :roll: ). A od kad se signal konačno pojavio, razočaranjima nikad kraja... Ne mogu da se konektujem opšte, nikako. Nego, dade mi ideju, sad ću da probam da ga prebacim na ''GPRS Only'', pa da vidim šta će da se desi...
 

Back
Top