Po čemu su Čačani sve specifični... ???...

CobRa-SiC-

Poznat
Banovan
Poruka
7.515
Danasmi nešto palo napamet kad ču na vestima da jedino Čačku ovi pomoćni prosvetni radnici... tetkice, ložači... tamo-vamo... štrajkuju... Pase setih dasu čačanski prosvetari večito prvi stupali u štrajk i poslednji obustvavljali... drži-udri... i tako to...
Pa priče oko petog oktobra, skolonom čačana sveljom na čelu...
Pa reeeko... po čemusmo, mi Čačani, još prepoznatiljivi...
Dooobro, ajd, jesunam ribajeludajedojaje vake il nake... al sigurno tu ima još koe čega...
:arrow:...
 
Stari Cacani su jako ljubazan narod,kulturan,gostoljubiv...
Mladje generacije ne mogu bas da se odlikuju sa istim gore navedenim.
Ali situacija u zemlji, sveukupno, ima na to uticaj i na taj socijalni problem ljudi.
Malih privrednika ima,koliko hoces.Za jedan provincijski gradic...mnogo
Mislim da su po tome prepoznatljivi.
 
Po nadimku Grebici. A sad, niko nece ni za zivu glavu priznati zbog cega Cacani nose takav nadimak.

opet ovaj king kenjka :confused::confused:

pa dobro bre, jel' ti znaš da grebićima zovu samo one koji žive preko morave, u ljubiću i dalje?
i šta s tim?
kao, to je neka sramota?

i mene bi baš bolelo uvo da me zovu grebićem...
al' ne živim u ljubiću

a ti počni malo da čitaš o istorijatu grada, nauči nešto
i nemoj više ovako da kenjkaš
 
ma VELJO je stavio Cacak na mapu Srbije i tu nema rasprave ,trebali bi spomenik da mu podignete.

........................................
Istočno od S... e... n... k... r... u... p... a... |qshnashljivu|... i taaako...
////---jesteeee, tako je, sljiva ,krompir,rakija,to je bio ranije simbol cacka!
to ,je ranije bio vrlo tih gradic do 90tih., niti je imao toliko lokala, niti zgrada, niti puteva, niti sponzorusa, niti mafijasa :D
[niti ,znaci oplesti :)]
 
opet ovaj king kenjka :confused::confused:

pa dobro bre, jel' ti znaš da grebićima zovu samo one koji žive preko morave, u ljubiću i dalje?
i šta s tim?
kao, to je neka sramota?

i mene bi baš bolelo uvo da me zovu grebićem...
al' ne živim u ljubiću

a ti počni malo da čitaš o istorijatu grada, nauči nešto
i nemoj više ovako da kenjkaš

Grebici samo zive preko Morave... Jel' ne prelaze ' vamo nikada ili im ne daju ili nesto drugo? Znaci - kad kazes grebic automatski se zna da zivis - preko Morave, ovo 'vamo su Cacani. Ne kaki dete ' lebati...
 
Sve to sto kazes nema blage veze sa mozgom. Kakvi grebici preko Morave? Grebic = grebator i ne znam gde ti zivis stvarno i odakle si ali cela Srbija nas zna kao grebatore i vacarose, gde god da sam otisao slusao sam price o Cacanima koji su oteli, maznuli i koji nisu vratili uzeto i pozajmljeno i veruj mi, bilo me je sramota svaki put. Vatacina, otimanje, prevare, nas specijalitet makar bila i kafa i flasa piva u pitanju. Naravno, nisu svi takvi, taman posla. Toliko kvalitetnih ljudi poznajem ovde, umetnika i prave svetske gospode da se samo njima mogu ponositi kad kazem da sam Cacanin. Zlato lezi u kaljuzi....
 

Back
Top