Mobilizacija

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Ne znam kako je kod vas al u vise opstina raskog okruga poceli su deliti pozive za mobilizaciju/ratni raspored, par mojih drugara je dobilo pozive vec, mozda dobijem i ja, ako dobijem spremi se ademe da se gledamo preko nisana :evil: :D

sto se tice situacije kod nasih Srba na severnom Kosmetu uglavnom vlada ratna psihoza tako da novi rat sa Siptarima/NATO paktom uopste nije neverovatan

Kako ce se ovaj zavrsiti - videcemo.

No sobzirm da nas vode hrabri junaci, pobednici 1000 bitaka , ministar odbrane Dragan Sutanovac, vrhovni komadant Boris Tadic, i nacelnik generalstaba Zdravko Ponos - ja nemam sumnje da ce se pomenuti sukob zavrsiti nasom pobedom :D
 
mada ja bi eskivirao ovaj put , nesto nemam poverenja u nase hrabro rukovodstvo i prikljucio bih se nekoj paravojnoj formaciji ratnih profitera , ono da se zaradi neki dinar i te fore. Ademe gde drzis zlato i devize? :)
 
da ratni raspored svetolice. evo upravo citam da madjari kod tebe tamo u severnoj Srbiji placu zato sto i njima udeljuju pozive za mobilizaciju i ratni raspored.

Ministarstvo odbrane: Pozivi redovna aktivnost

Pozivanje vojnih obveznika radi saopštavanja ratnog rasporeda redovna je aktivnost, kažu u Ministarstvu odbrane.

Ministarstvo je saopštilo da će na teritoriji Vojnog okruga Novi Sad, od 26. novembra do 19. januara 2008. godine, radi saopštavanja ratnog rasporeda biti pozvana 5.422 vojna obveznika, a pozivanje nije planirano u danima državnih i verskih praznika.

"Reč je o planskoj aktivnosti koja je posledica organizacijsko-formacijskih promena u Vojsci Srbije, a sprovodi se radi podmlađivanja rezervnog kadra i ažuriranja spiskova kojima će pojedinci dobiti novi, a nekima će biti ukinut dosadašnji ratni raspored", rečeno je u Ministarstvu odbrane.

U opštini Sombor pozivanje će biti izvršeno od 26. novembra do 7. decembra, u opštini Apatin od 8. decembra do 11. decembra, u opštini Kula od 20. decembra do 28. decembra, a u opštini Odžaci od 15. januara do 19. januara 2008. godine.

Predsednik Saveza vojvođanskih Mađara Ištvan Pastor izjavio je ranije danas da je Vojska Srbije tokom dana u okolini Sombora dostavila više desetina poziva za preuzimanje ratnog rasporeda za 3. decembar.

Pastor je agenciji Beta rekao da bi ratni raspored trebalo da se preuzme u somborskom vojnom odseku i da je "lično zaprepašćen" tom informacijom i da "vojvođanska mađarska zajednica nema nijedan razlog da učestvuje u bilo kakvom ratnom dejstvu".
 
Pastor je agenciji Beta rekao da bi ratni raspored trebalo da se preuzme u somborskom vojnom odseku i da je "lično zaprepašćen" tom informacijom i da "vojvođanska mađarska zajednica nema nijedan razlog da učestvuje u bilo kakvom ratnom dejstvu".
Е,у том случају онда држава нема ни један разлог да таквима даје било каква права.
 
Oni ne mogu da ishrane i ovo malo jadnika sto navataju na redovno sluzenje roka pa ih svaki dan pustaju na domacu krku a kamoli da hrane zadrigle trecepozivce.Mozda za neke ratne rasporede ili nove uniforme...ako imaju nove:(
 
cek sad meni nesto nije jasno , zar nam Sutke , Bokica i Zdravke nisu rekli da ratova vise nece biti , a da ce vojska sluziti samo za mladice sa homoseksualnim sklonostima? Kako ovo sad - mobilizacija? :D

Cek Novi Sad 5.000 ? Da nam ne mobilisu mozda jominija, iron lorda i svetolika? :D
 
da od 99te nije bilo nikakvih poziva i ratnih rasproreda :D

Сумњиво ми ова њихова игра.Мислим,па знамо ко контролише војску.Шутановац и Тадић,јбт...:D

Биће да се ради о томе да се мало подигне медијска прашина и покаже да Србија није неспремна на евентуалне претње од шиптарских терориста.Иде 10.децембар,преговоре треба мирно наставити и после.
 
cek sad meni nesto nije jasno , zar nam Sutke , Bokica i Zdravke nisu rekli da ratova vise nece biti , a da ce vojska sluziti samo za mladice sa homoseksualnim sklonostima? Kako ovo sad - mobilizacija? :D

Cek Novi Sad 5.000 ? Da nam ne mobilisu mozda jominija, iron lorda i svetolika? :D

Хаха...Замисли Јоминија мобилишу.:lol::lol::lol:

Ко би био в.д. на "Политици" у том случају?:D
 
Pastor je agenciji Beta rekao da bi ratni raspored trebalo da se preuzme u somborskom vojnom odseku i da je "lično zaprepašćen" tom informacijom i da "vojvođanska mađarska zajednica nema nijedan razlog da učestvuje u bilo kakvom ratnom dejstvu".

Kakva glupava izjava. Dokle god je drzavljanin Srbije, i dokle god Srbija nema profesionalnu vojsku, dotle i on i njegova zajednica imaju odlican razlog da ucestvuju u ratnim dejstvima - zakon.
 
Каква мобилизација. Кретени смањили војску па схватили да немају довољно војника, па попуњавају јединице резервом.
 
Kakva glupava izjava. Dokle god je drzavljanin Srbije, i dokle god Srbija nema profesionalnu vojsku, dotle i on i njegova zajednica imaju odlican razlog da ucestvuju u ratnim dejstvima - zakon.

Чак и ако буде потпуно професионализована војска(у шта сумњам),и тада ће бити обавезни да се одазову на војни позив у слчучају ратне опасности.Наравно,само ако желе да буду грађани ове државе.
 
Ne znam kako je kod vas al u vise opstina raskog okruga poceli su deliti pozive za mobilizaciju/ratni raspored, par mojih drugara je dobilo pozive vec, mozda dobijem i ja, ako dobijem spremi se ademe da se gledamo preko nisana :evil: :D

sto se tice situacije kod nasih Srba na severnom Kosmetu uglavnom vlada ratna psihoza tako da novi rat sa Siptarima/NATO paktom uopste nije neverovatan

Kako ce se ovaj zavrsiti - videcemo.

No sobzirm da nas vode hrabri junaci, pobednici 1000 bitaka , ministar odbrane Dragan Sutanovac, vrhovni komadant Boris Tadic, i nacelnik generalstaba Zdravko Ponos - ja nemam sumnje da ce se pomenuti sukob zavrsiti nasom pobedom :D
E ne moze Jerry, adem je vec rezervisan :twisted:

Sem ako opet ne pobegne u Ulcinj :D
 

Back
Top