Znak ili podznak

Uvek se polemise sta je bitnije, je li to znak ili podznak, kad koji vlada i da li moze da se podeli vladavina njihova pa me interesuje vase misljenje ili iskustvo.

Pa podjednako su važni ali postoji jedna temeljna razlika:

podznak će se sigurno i uvijek izraziti, prvi dolazi do izražaja i nemoguće ga je potisnuti. No znak se razvija tijekom života, ono moćno u nama što stasava tek kroz godine.

Prije ćete prepoznati nečiji podznak nego znak.
 
ja to nikako ne mogu znati morao bih te vidjeti uživo da procijenim po fizičkom izgledu i ponašanju koji si podznak.

no vjeruj mi čak i kad ne bih pogodio podznak još bih teže pogodio Sunačni znak.

osim u extrem sitaucijama da si dvosturki lav ili tako nešto.
 
Pa podjednako su važni ali postoji jedna temeljna razlika:

podznak će se sigurno i uvijek izraziti, prvi dolazi do izražaja i nemoguće ga je potisnuti. No znak se razvija tijekom života, ono moćno u nama što stasava tek kroz godine.

Prije ćete prepoznati nečiji podznak nego znak.


Moram da dodam, jako ispravno vidjenje i stav. Pogledi nam se slazu.
 
Podznak je ono spolja, sto se vidi na prvi pogled, kako se osoba ispoljava i kako je drugi dozivljavaju.To je fizicko telo, izgled, stav, boja kose, ono cime skrecemo paznju. Zbog toga drugi prvo vide to i takodje oni koji se bave astrologijom. Znak je nesto drugo, dublje i karakterno i treba provesti odredjeno vreme sa nekom osobom da bi se znak prepoznao, da ispolji te karakterne osobine. I jako je bitno da se zna, nema podele u zivotu kad koji vlada, oba vladaju zajedno, manje ili vise ispoljeni, zavisno kad je u kojoj godini koja planeta vise "povukla" i nema onih podela kao da je u mladosti bitniji podznak, a u starosti znak... Jako bitno za tumacenje horoskopa je da sve vlada uvek, samo nesto izrazenije ili manje izrazeno.
 
Pa podjednako su važni ali postoji jedna temeljna razlika:

podznak će se sigurno i uvijek izraziti, prvi dolazi do izražaja i nemoguće ga je potisnuti. No znak se razvija tijekom života, ono moćno u nama što stasava tek kroz godine.

Prije ćete prepoznati nečiji podznak nego znak.

Totalno si u pravu..meni posznak tako dolazi do izrazaja da to nije normalno..u opste nisam znala da sam toliko slaba...
 
Podznak je ono spolja, sto se vidi na prvi pogled, kako se osoba ispoljava i kako je drugi dozivljavaju.To je fizicko telo, izgled, stav, boja kose, ono cime skrecemo paznju. Zbog toga drugi prvo vide to i takodje oni koji se bave astrologijom. Znak je nesto drugo, dublje i karakterno i treba provesti odredjeno vreme sa nekom osobom da bi se znak prepoznao, da ispolji te karakterne osobine. I jako je bitno da se zna, nema podele u zivotu kad koji vlada, oba vladaju zajedno, manje ili vise ispoljeni, zavisno kad je u kojoj godini koja planeta vise "povukla" i nema onih podela kao da je u mladosti bitniji podznak, a u starosti znak... Jako bitno za tumacenje horoskopa je da sve vlada uvek, samo nesto izrazenije ili manje izrazeno.

E ja bas po fizickom izgledu podsecam na skorpiju..mislim tako su mi rekli...nos,usta i slicno...
 
Podznak je ono spolja, sto se vidi na prvi pogled, kako se osoba ispoljava i kako je drugi dozivljavaju.To je fizicko telo, izgled, stav, boja kose, ono cime skrecemo paznju. Zbog toga drugi prvo vide to i takodje oni koji se bave astrologijom. Znak je nesto drugo, dublje i karakterno i treba provesti odredjeno vreme sa nekom osobom da bi se znak prepoznao, da ispolji te karakterne osobine. I jako je bitno da se zna, nema podele u zivotu kad koji vlada, oba vladaju zajedno, manje ili vise ispoljeni, zavisno kad je u kojoj godini koja planeta vise "povukla" i nema onih podela kao da je u mladosti bitniji podznak, a u starosti znak... Jako bitno za tumacenje horoskopa je da sve vlada uvek, samo nesto izrazenije ili manje izrazeno.

aa... sad videh ovo... necete mi zameriti moju povrshnost (blizanac, shta cu ;))...
 
aa... sad videh ovo... necete mi zameriti moju povrshnost (blizanac, shta cu ;))...

I to je posebna tema " povrsnost Blizanaca" ... Ja ne bih bas to tako nazvala, a ljudi to tako definisu. Taj izraz je kompleksan za ono sto kod Blizanaca zovu povrsnost. Nisu oni bas kompletno takvi. Oni su brzi, dinamicno misle i radoznali do zla boga, pa skakucu sa teme na temu, sa misli na misao i imaju manu sto se slabo zadrzavaju na necemu. Zbog nedostatka usmerene koncentracije deluju kao da su povrsni, zbog "nema kad" da se tu udubi ispada tako. Ali... sve mora da se pogleda kao celina kod Blizanaca dabi se dao komentar da je povrsan... :roll::smile:
 
Ja sam citala negdje da do 30 godine osoba je svoj znak dok druga polovica zivota postaje podznak. mada osoba uvijek ima obe vriline oba znaka

to je zastupljeno misljenje,zato sam i postavila temu, da vidim ko kako misli od prisutnih astro-forumasa, ima li ko ko je dublje u astrologiji i ko moze o tome da razmenjuje misljenje samnom. Moje iskustvo je da nema podele, da oba deluju, svako u svom polju i oba zajedno sve vreme. :wink:
 
I o ovome se raspravljalo u više navrata.

Naravno da deluje sve u natalnoj karti (inače ne bi imalo smisla uzimati u obzir sve te faktore i kombinovati ih) ali je pitanje šta je primarnije i u kom pogledu. Ako gledamo pojavu, izgled, temperament, reakcije generalno - tu je Ascendent, vladar Ascendenta i sl. Ako gledamo svest, volju čoveka i sl. gledamo Sunce, ali to su unutrašnje osobine koje se mogu ali ne moraju spolja manifestovati tako da budu (odmah) vidljive. Zato mislim da se uopšte ni po važnosti ni po bilo čemu sličnom ove dve stvari ne mogu porediti. Sve ima svoje.
 
I ja mislim da oba djeluju svo vrijeme, mada se ja vise pronalazim u svom podznaku nego u svom znaku.[/QUOTE

Kazu takodje da je neko nepisano pravilo da covek treba da gleda uopstene dnevne,mesecne i godisnje horoskope tako sto prvo cita podznak ( jer odatle krece pregled polja zbivanja) pa onda znak, tu se u prognozama moze ( uopsteno, napominjem) mozda vise pronaci.:-D
 
Kazu takodje da je neko nepisano pravilo da covek treba da gleda uopstene dnevne,mesecne i godisnje horoskope tako sto prvo cita podznak ( jer odatle krece pregled polja zbivanja) pa onda znak, tu se u prognozama moze ( uopsteno, napominjem) mozda vise pronaci.:-D
U principu, da, jer se ti horoskopi rade tako što se računa kao da je Sunce u 1. polju itd. Naravno, to je ono najuopštenije, kao da najokvirnije pratiš npr. tranzite planeta kroz tvoja polja - Jupiter kroz 2. polje generalno donosi novac; kroz 5. polje veze ili poznanstva; kroz 7. ponude braka i sl. Ili Mesec za dnevne horoskope, i sl. ... Znači, šturo.
 
Podznak je ono spolja, sto se vidi na prvi pogled, kako se osoba ispoljava i kako je drugi dozivljavaju.To je fizicko telo, izgled, stav, boja kose, ono cime skrecemo paznju. Z

Moze li neko da mi objasni kako se to po fiz izgledu, boji kose i sl.. moze reci ko je koji podznak?
Strasno me zanima jer, kao vaga u podznaku sam pomalo zbunjena, ne pronalazim kod sebe skoro nista sto cini vagu kao znak, a za fizicki izgled tek ne znam kako je moguce da licim na vagu :confused:
 
nema shanse da "rade na smenu" znak i podznak, mozda se radi bash o tome da se sunchev znak malo sporije razvija, kao shto se i ceo astroloshki zapis (natalna karta) razvija tokom celog zivota, otuda je nezgodno analizirati istu osobama koje su mladje.
Tachno je da u velikom br. sluchajeva prvo ljudi prepoznaju podznak, jer je on taj koji u najvecoj meri opisuje fizichki izgled, shtawishe opisuje i kako nas drugi vide i dozivljavaju, diktira prve rechenice kada nekome opisujemo sebe, sve je to simbolika I polja.
 

Back
Top