Znak ili podznak

Znak
virgo-reasons.gif

Poznak
Cancer-Zodiac-Sign36.gif

:zag:
 
Daj neke karakteristike za jarca ja za svoje znam:lol:Ustvari samo za devicu do pre par meseci nisam ni znao šta sam u podznaku...

Видиш ОРЛ, он је јарац, типични представник свог знака са специфичним смислом за хумор, неко би реко, баш , мислим да си то био ти, ироничан, за мене си то реко, на некој теми, ....., иначе смо тврдоглави, упорни, прецизни, истрајни, бескрајно шармантни, а, ОТО?...........:zper:/:per:
 
Видиш ОРЛ, он је јарац, типични представник свог знака са специфичним смислом за хумор, неко би реко, баш , мислим да си то био ти, ироничан, за мене си то реко, на некој теми, ....., иначе смо тврдоглави, упорни, прецизни, истрајни, бескрајно шармантни, а, ОТО?...........:zper:/:per:

Ja sam sarmantan :) ostale karakteristike tebi prepustam :P
 
Mislim da su meni oba znaka pomalo introvertna...Devica više naravno jer je to ''ženski znak'' odnosno ima tu energiju...Znači ne volim mnogo da se trudim oko nekog i brzo primetim da li neko zaslužuje ili ne moju pažnju...Oba znaka su sklona porodici i prijateljima iako to nekad ne izgleda tako uvek žele samo dobro...Devica ne voli licemerje i dvoličnost to je najveći greh za nju i ko se toga laća kod Device od toga i gine.
 
Mislim da su meni oba znaka pomalo introvertna...Devica više naravno jer je to ''ženski znak'' odnosno ima tu energiju...Znači ne volim mnogo da se trudim oko nekog i brzo primetim da li neko zaslužuje ili ne moju pažnju...Oba znaka su sklona porodici i prijateljima iako to nekad ne izgleda tako uvek žele samo dobro...Devica ne voli licemerje i dvoličnost to je najveći greh za nju i ko se toga laća kod Device od toga i gine.

Nisam znala ovo za Device..Verovatno kod onih koje poznajem je preovladao podznak
Device znaju biti i materijalisti, a i karijeristi a u gradjenju karijere nekada znaju bogami i "djonom"..Ali dobro, sve su to neke opste karakteristike koje ne mora abs svaki pojedinac da poseduje
 
sta imate da kazete za rak horoskop, podznak strelac! rodjena sam 21.07.1985 u nedelju... u 18h popodne! Nadam se da mi je dobar podznak..... ?????? znali koje karakteristike? hvala, pozzzzzzzzz

ja sam ta kombinacija. sve karakteristike tipicne rakovske, eventualna nijansa bi bila da sam vise realna no sanjar, ambiciozna ali spora, uvek je jedan cilj sa jedinom opcijom - da bude ostvaren. mesec mi je u biku, sto ce reci da je familija smisao zivota. nemam pojma,imam osecaj da bih mrela i trulela u depresiji da nemam ovog strelca da me gura
 
Nije netačno, ali je malo pogrešno kazano, po mom mišljenju.

Podznak je ono što postajemo, tj. lekcija koju učimo u ovoj inkarnaciji.
Okruženje i postavka u kojoj ćemo to postati su određeni JMČ-om, Plutonom, i njegovom tačkom polariteta.

Sunce je ono što nam pomaže da naučimo tu lekciju, to je naša volja, naša vitalnost, naša snaga i energija. Od uticaja Sunca zavisi koliko ćemo uspešno ispuniti zadatke ovog podznaka tj. ovog života, ovde i sada.

Sunce je znači naša slobodna volja, to je naš odnos prema izazovima u ovom životu. Koliko ćemo imati snage da im izađemo na crtu.

Na taj način Sunce govori o načinu, o pristupu stvarima. Šta nas motiviše, a šta demorališe. Koliko umemo da zasijamo, a koliko da budemo mračni.

Podznak je ono što postajemo, ubačeni u kontekst ovog života. O tome govori JMČ i Saturn u prvom delu života, zatim posle Saturnovog povratka, ako smo uspešno savladali Saturnove lekcije, otvaraju nam se horizonti Urana, oslobađamo se okolnosti, i postajemo polako ono što jesmo na dubljem nivotu (Pluton i tačka polariteta Plutona).

Ako nas te dublje promene iole dotaknu, onda se i u ovoj realnosti više približavamo istinskom autentičnom sebi, i naš napredak je brži. Uran, brže se približavamo autentičnom sebi. Munjevito (Uran).

Naša duša je Pluton, kao deo ukupnosti kolektivne svesti i podsvesti (što je Neptun). Naša autentična podsvest je Uran, to je ono što je samo naše. Oslobođeno svega okolo.

Neptun, tj. Bog-Boginja, ili univerzum, univerzumi itd. se sastoji od svih nas, i nije savršeno. Zbog toga ima potrebu da evoluira. Naša kolektivna svest i podsvest evoluiraju kroz naše pojedinačne svesti i podsvesti.

Kolektivna svest posebno (bez podsvesti) je Saturn. Zbog sveukupne evolucije sveopštosti, i ta svest kolektivna nije ista kao nekada. Promenila se, evoluirala, zaoscilirala je. Saturn je ta realnost razuma i svesti u kojoj smo sada ovde u ovoj inkarnaciji. I ta svesnost koja nas okružuje ovde i sada nije ista kao kada smo inkarnirani u nekom drugom paralelnom životu, recimo u srednjem veku.

Razvoj te naše (lične) realnosti pokazuje Mesec. Mesec sa svojim čvorovima pokazuje tok naše individualne svesnosti. Našeg ega. Jer naš ego nije ništa drugo nego skup naših potreba koje nas čine sigurnim i zadovoljnim. Mesec nosi memoriju svega toga, i naš ego ovde i sada se nadgrađuje na egoe koji smo bili (tj. koji smo u drugim paralelnim životima). Nosi memoriju naše lične svesti. Realnost, osa Jarac/Rak, Saturn/Mesec.

Uran, je memorija, ali na dubljem, podsvesnom nivou. Linčna autentična arhiva naše podsvesti u svim inkarnacijama do sad.
On predstavlja ono što kolektivna podsvest (deo Neptuna, jer Neptun predstavlja sveopštost: i svest i podsvest - sve!) uzima ili dobija razvojem naše lične podsvesti. Kako se ona (kolektivna podsvest) preko nas razvijala i razvija.

Jer Neptun, sveopštost se razvija preko nas. Bog/Boginja, ili sveopštost nije savršena, savršena je samo onoliko koliko smo mi, kao delovi nje savršeni. Zato moramo voleti sebe, upravo onakvi kakvi smo, i prihvatiti sve aspekte sebe, da bismo mogli celovito da se razvijamo. Telo i duh kao i mentalno i emotivno biće su neodvojivi, neodvojivi od spiritualnog bića našeg, a kao takvog, neodvojivog od sveopštog spiritualnog bića. Dakle svi smo mi Neptun, i Neptun je sve oko nas (Ribe), neptun je deo svega u nama, i sve to je Neptun.

Dakle...

Pluton kao želja, predstavlja potrebu sveopštosti da raste da se razvija. Svi naši lični Plutoni (lične želje) predstavljaju deo tog kolektivnog Plutona (kolektivne želje kolektivnog ("bića")).

Naš lični Pluton predstavlja razvojni put upravo tog dela sveopštosti, koji smo mi. Naša duša, zbog toga Pluton predstavlja dušu. Duša nije ništa drugo nego želja sveopštosti. Na osnovu te želje sve se otelotvoruje i dešava. Ako nema želje umiremo (Pluton, Škorpija, smrt). Smrt u životu nastupa kada smo iscrpeli svu želju u ovom životu da savladavamo lekciju (smrt, osma, Pluton).

Na tom putu ličnog razvoja, naša duša, Pluton, uzima razne oblike, pohađa razne lekcije. To su naši podznaci, naše postavke u svakom od života.

Mi u tu lekciju, u tu postavku dolazimo sa nekim svojim sećanjima (Mesec - svesno, Uran - nesvesno sećanje). Na osnovu tog svesnog sećanja formira se trenutni ego (Mesec, sa svim svojim sebičnim potrebama itd.).
Taj ego nas često i ometa u učenju lekcije, tj. postajanju tog podznaka. O tome govore aspekti u karti. Jer nije nama ovo prvi put da učimo sve ovo, pa se tokom beskonačno mnogo inkarnacija desi da se konačno približimo rešenju, i da nam je karta harmonična, tj. da smo skoro savladali tu lekciju, lekciju tog Ascedenta.

U nekim inkarnacijama nismo još uvek toliko dobro savladali delove te lekcije, pa imamo problem između Asc i ostalih bitnih činilaca u karti.

Sunce pokazuje sadašnjost, tj. našu snagu. Na tu sadašnjost možemo svesno da utičemo snagom svoje volje (Sunce).

Ascedent postajemo manje ili više, zavisno od toga koliko uspešno ga savladavamo.

Ali u prvom delu života nismo ni svesni da smo ubačeni u "kožu" nekog Ascedenta, jer nam je ta lekcija nova (iako je pohađamo beskonačno mnogo života već, kao i svaku drugu, svaki drugi podznak, dok ne obiđemo ceo Zodijak, ali to je u podsvesnom sećanju našem (Uran), pa kad se svesno probudimo u ovoj realnosti (rodimo, otelotvorimo), mi se ne sećamo odmah svih ispita i svega što smo učili iz te oblasti do sad, sve dok ne dođemo do Urana, u kasnijem delu života (neki i ranije, koji su u boljem kontaktu sa svoim podsvesnim), kada dosegnemo svoje autentično podsvesno sećanje, i onda nam pukne pred očima (Uran - munjevito), ko smo, šta sve znamo, i šta tačno mi u stvari treba da radimo sada na tom ispitu na kom smo sad, ko treba da budemo, postanemo sad i ovde).

I vremenom počinjemo i svesno da se snalazimo, usklađujemo svoj ego (Mesec) svoju svest sa tim... Snagom svoje volje (Sunce).

Vremenom postajemo taj podznak, u većoj ili manjoj meri, ali postajemo.

To je naš paket u ovom životu. To je naše obličje u ovom životu. I mi se vremenom navikavamo na njega. Sve više prilagođavamo svoje unutrašnje biće tom novom odelu. Naravno da je u početku neudobno. I to naše telo radi u početku života neke stvari koje mi ni ne znamo da ono radi kada pomislimo neku misao. Zato nas drugi registruju kao taj podznak, jer oni vide to naše otelotvorenje, vide naš oblik i pojavnost, iako je mi još uvek nismo svesni, tj. naš ego je još uvek pod uticajem onih starih egoa koji je bio pre, i nije odmah spreman da prihvati novu postavku priče. Nije mu udobno (Rak, Mesec, četvrta, udobnost, komfor) u novim cipelama (Saturn) ( u novoj realnosti (Saturn)).
 
Poslednja izmena:
:hvala:

Ok... :ok:

Sve je to povezano lepo i sa ezoterijom i ima mnogo smisla, samo ja nisam baš sa tim dovoljno upućena da širim priču... Ali eto, ako se neko razume, može da priča o čakrama i sl. i našim astralnim bićem itd.
 
Uvek se polemise sta je bitnije, je li to znak ili podznak, kad koji vlada i da li moze da se podeli vladavina njihova pa me interesuje vase misljenje ili iskustvo.

iskreno misljenje dakle , podznak ukljucuje nasu prvu reakciju ponasanje i u drustvu kakvi smo. Pogotovo dolazi do izrazaja ako se ima dva suprotna , znak i podznak. Npr rak i lav . Rak je slabiji znak a lav jaci stoga je to da osobine lava i sve vise dominiraju nama nego od raka. Dogadja se borba cija strana ce pobjediti a nikad se ne zna nekada od raka nekada od lava. Zapravo prema vanjskom izgledu i ponasanju tu osobu rak/ lav opisuje lav. Ne mozemo reci 100% je li bitnije znak ili podznak , ali kada razmislim u daljnjem zivotu doci ce vise do izrazaja znak nego podznak kao u pubertetu i adolescenciji. Toj osobi ce kasnije dobro doci osobine raka i prilagodljivost osjecajnost i sigurnije ce se osjecati s manje osobinama lava. Jos kada je mlad lav ce prevladavat, podznak jer kao i u pravog lava, sto vise stari njegova moc slabi. Zakljucak je da je znak vazniji jer to je nasa dusa a ne vanjsko.
moje misljenje samo
 
Bitnost Znaka ili Podznaka zavisi od toga na šta se odnosi.

To je kao da pitamo da li je bitnije to šta radimo i gde najviše energije trošimo ili ono ko smo i šta smo?!

Definicija osobe se dobija isključivo posmatranjem kroz prizmu oba, mada se može razmatrati i pojedinačno.

Posmatrao bih oba kroz to na šta se definišu u kontekstu onoga što zanima.

Naravno, pozicija Sunca mi nikada ne igra prvu ulogu već isključivo daje veliki pečat na ceo horoskop.

Postoji i razlika između toga šta su nam tendencije i onoga šta volimo.
 
Ako ćemo iskreno , neizmerna važnost pripada podznaku jer ASC i znak u koji on pada nisu samo KO sam ja i gde je moj vladar otišao, koje polje postaje preokupacija moga JA u smislu ponašanja-aktivnosti moga fizičkog ja kojim postojim.
Treba da shvatite da je položaj ASC ono što formira pogled na svet, sve vaše stavove i vaš doživljaj i pogled na sve delove vašeg žvota u celosti, i da u odnosu na to, položaj Sunca tj. znaka postaje zanemarljiv. ASC vuče sve konce u životu i ne sme se gledati izolovano samo kao fizičko telo, zdravlje, reakcije natusa i gde želi da se ispolji svojom akcijom - ponašanjem.
Naime, treba biti svestan da bukvalno i isključivo ASC diktira sav pogled na svet i sav pogled natusa na ostale sfere života jer uslovljava vrhove drugih polja u odredjenim znacima i time koje su druge planete vladari u ostalim poljima života..Sunce sa tim nema veze sem u tolikoj meri gde je polje u koje je pao Lav i čime to Sunce vlada.
U svjoj knjizi o Podznaku i vladaru podznaka sam se potrudila da razumete kolika je važnost Podznaka jer vam bukvalno diktira shvatanja o svemu u celom vašem životu, te sam polemisala ZAŠTO vladaju zablude da su Bikovi u znaku materijalisti ili zašto tvrdim da Škorpije u podznaku NISU materijalisti u klasičnom smislu i objasnila poriv koji imaju da stvaraju tako i toliko što drugi tumače pogrešno. Neki izrazi su se ustalili u upotrebi astrologije u praksi, da astrolozi ne vode računa o tačnosti i preciznosti onoga šta koriste. Došlo je vreme promena i mnogo štošta mora da se vrati na pravo mesto koje pripada.
Kad jednom shvatite da je presudni značaj u celokupnom vašem svetu i postojanju upravo odredjen isključivo položajem ASC i da izvan tih okvira ne možete izaći jer on kreira celokupnu ličnost i stavove, biće vam lakše da razumete i sebe i druge. Tada ćete shvatiti da je polemisanje suvišno, razumećete greške i zablude bilo kakvog uopštavanja, a ponajviše da karakterne osobine Sunca ne grade vaš stav i život uopšte. No, za to treba iskustvo i zdrav razum oslobodjen od gomile knjiga i tumačenja raznih autora, zvučnih imena ili reakcija otpora na promenu. Vreme će pokazati, svako će razumeti jednog dana kad dosegne stepen otvorenosti i izlazak iz klišea u kom je zaglavljen. Voli vas VIP
 
Kad jednom shvatite da je presudni značaj u celokupnom vašem svetu i postojanju upravo odredjen isključivo položajem ASC i da izvan tih okvira ne možete izaći jer on kreira celokupnu ličnost i stavove, biće vam lakše da razumete i sebe i druge. Tada ćete shvatiti da je polemisanje suvišno, razumećete greške i zablude bilo kakvog uopštavanja, a ponajviše da karakterne osobine Sunca ne grade vaš stav i život uopšte. No, za to treba iskustvo i zdrav razum oslobodjen od gomile knjiga i tumačenja raznih autora, zvučnih imena ili reakcija otpora na promenu. Vreme će pokazati, svako će razumeti jednog dana kad dosegne stepen otvorenosti i izlazak iz klišea u kom je zaglavljen.
Ala se ti lozis... O boze, jos ces da zavrsis sa ''svako ce razumeti jednog dana''. Nemoj bre da te napravim! :D
 

Back
Top