3D umetnost ili kič

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
$

$mass

Gost
Primetio sam da ljudi češce 3d art doživljava kao kič, a ja sam što se vidi po ovom art na drugoj

Mislim da se ljudi još uvek nisu navikli jer postoji od skoro.
Pozorište su u početku poistovećivali sa cirkusom, ni filmu u početku nije cvetalo. Što bi ovome?
To je moj stav, a kakav je vaš?
 
$mass:
Primetio sam da ljudi češce 3d art doživljava kao kič, a ja sam što se vidi po ovom art na drugoj

Mislim da se ljudi još uvek nisu navikli jer postoji od skoro.
Pozorište su u početku poistovećivali sa cirkusom, ni filmu u početku nije cvetalo. Što bi ovome?
To je moj stav, a kakav je vaš?
3D je samo zanat, neću da kažem kič. Zašto nikad neće biti umetnost? Umetnost opušta i odmara, 3D brzo zamara. Vrlo jednostavno.
 
Espanol:
$mass:
Primetio sam da ljudi češce 3d art doživljava kao kič, a ja sam što se vidi po ovom art na drugoj

Mislim da se ljudi još uvek nisu navikli jer postoji od skoro.
Pozorište su u početku poistovećivali sa cirkusom, ni filmu u početku nije cvetalo. Što bi ovome?
To je moj stav, a kakav je vaš?
3D je samo zanat, neću da kažem kič. Zašto nikad neće biti umetnost? Umetnost opušta i odmara, 3D brzo zamara. Vrlo jednostavno.

Argument ti je loš. Grešiš, tako se ne definiše umetnost. 3d mene opušta i ispunjava.
 
Umetnicko delo, bilo koje vrste nastaje kombinacijom maste,ideje,talenta i strucnosti.A kako nastaje 3D art?Pa upravo iz ideje za koju je potrebna masta itd,redom.Sto znaci da je i 3D art upravo to-umetnost kako i sam naziv kaze.
 
Nije stvar u tome, vec koliko 3d umetnik ideju moze realizovati sam. Druga stvar, ideal 3d-a je film, pa i ako ako 3d umetnici tehnicki dovedu do savrsenstva svoje animacije da ih ne razlukujemo od filma, nikad necje stati rame uz rame sa slikarstvom, vajarstvom i arhitekturom, kao sto ne moze ni film. Po mom misljenju jedna korisna delatnost i niste vise
 
images


evo jos
images
 
$mass:
Primetio sam da ljudi češce 3d art doživljava kao kič, a ja sam što se vidi po ovom art na drugoj

Mislim da se ljudi još uvek nisu navikli jer postoji od skoro.
Pozorište su u početku poistovećivali sa cirkusom, ni filmu u početku nije cvetalo. Što bi ovome?
To je moj stav, a kakav je vaš?
3D umetnost ce prevazici svaku umetnost, jer samo za to ostaje dovoljno prostora u dalekoj buducnosti...
Slikarstvo je odavno provaljeno, svi pravci su pronadjeni. Nista novo ni originalno se ne moze vise stvoriti u slikarstvu. U slikarstvu sada ima prostora samo za izrazavanje emocija umetnika, ali to nije umetnost...
Kinematografija i 3D grafika su tek nastali, tako da trenutno ne mozemo uporedjivati njih sa ostalim vrstama umetnosti koje su nastale pre par milenijuma...
 
ja volim 3d art,i ne bih nikako rekla da je kic,mada svuda postoje izrodi.ako neko za to ulozi mnogo truda,rada,ideje i maste,i jos ako sve to uspe,definitivno je umetnost-pa makar to bilo i crtanje grafita npr.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top