posle Hong Konga........Olandska ostrva..

Jel komsija sta ti imas protiv Olandskih ostrva? :D

Nego mozda to bas i nije toliko los predlog :
Autonomni status ostrva je potvrdila Liga naroda 1921. godine, kao i u malo drugačijem kontekstu pri ulasku Finske u Evropsku uniju. Prema sporazumu, Oland je politički neutralna i potpuno demilitarizovana teritorija. Olandu je dodeljena velika autonomija u parlamentu Finske 1920. godine, sa zadnjim promenama 1991. Sa Finskim pristupom u EU, protokol prema ostrvima nalaže, pored ostalog, da Evropska unija uvaži određena ograničenja za strance oko prava na vlasništvo u određenim sektorima.

Olandska ostrva imaju svoju vladu i parlament (Lagting). Vlada zavisi od parlamenta, po načelima parlamentarizma. Olandska ostrva imaju sopstvenu zastavu, kao i svoju poštu od 1984, sopstvenu policiju i samostalno članstvo u Nordijskom savetu. Ostrva su demilitarizovana, pa je muško stanovništvo oslobođeno vojne obaveze.

Suverenitet Olanda pripada Finskoj, pa Oland nije nezavisan. Olandskim ostrvima je zagarantovana zastupljenost u Finskom parlamentu kroz jednog zastupnika.
 
Ili Olandjani ili regrutacija,pa ti biraj.
Samo da znash,iz pouzdanih izviora,postoji tajni plan Koshtunice ko ce prvi da se vrbuje u dobrtovoljce ako do toga dodje...upadace nocu po kucama,charshaf na glavu pa pravac kasarna...ovde ima i rezervnih oficira koji rade u vojnom odseku...a neki opasno napreduju na listi.:)
Ovo je naravno tajna samo izmedju tebe mene i drugova 4umasha.
 
Ma da.....izvinite, kolege, olandska ostrva mi nisu zaokupljivala paznju do danas, pa nisam neki ekspert za njih, a mrzi me da googlam, trazeci takvu vukoyebinu..

S obzirom da nas Oli Ren i Ahtisari hebu lako možemo da prođemo kao Finci.
A opet ovo je dosta lukaviji predlog od onog sa Kinezima nekoliko varijanti, a udaramo po domovini
cenjenog nam bivšeg pregovarača iz bratske Finske.
 
Ili Olandjani ili regrutacija,pa ti biraj.
Samo da znash,iz pouzdanih izviora,postoji tajni plan Koshtunice ko ce prvi da se vrbuje u dobrtovoljce ako do toga dodje...upadace nocu po kucama,charshaf na glavu pa pravac kasarna...ovde ima i rezervnih oficira koji rade u vojnom odseku...a neki opasno napreduju na listi.:)
Ovo je naravno tajna samo izmedju tebe mene i drugova 4umasha.

Znaci , derperu........regrutna lista se sastavlja na osnovu stavova na "politici"..
Yebote, pa vojska je jos gora nego sto sam mislio:D:D:D

Bice da si ti politicki komesar...evo , ja cu preko veze u kuvare:D
 
Pazi sada ovo........ako su Srbi iz krajine odbili model olandskih ostrva, sto bi ga siptari prihvatili??

..."

Uzor za Plan Z-4

Model autonomije Alandskih ostrva je, zbog svoje uspešnosti, iskorišćen i za izradu Plana Z-4, 1995. godine. Predstavnici Ujedinjenih nacija, Sjedinjenih Američkih Država i Rusije predložili su ovaj plan kao rešenje za Srpsku Krajinu u Hrvatskoj, ali su ga vlasti u Kninu odbile........."
 
Pazi sada ovo........ako su Srbi iz krajine odbili model olandskih ostrva, sto bi ga siptari prihvatili??

..."

Uzor za Plan Z-4

Model autonomije Alandskih ostrva je, zbog svoje uspešnosti, iskorišćen i za izradu Plana Z-4, 1995. godine. Predstavnici Ujedinjenih nacija, Sjedinjenih Američkih Država i Rusije predložili su ovaj plan kao rešenje za Srpsku Krajinu u Hrvatskoj, ali su ga vlasti u Kninu odbile........."

Твоје непознавање Устава СФРЈ често те доводи до НЕВЕРОВАТНО ИДИОТСКИХ И ДЕБИЛНИХ ИЗЈАВА као што је пример у овом случају.

Срби у Хрватској су ПО УСТАВУ СФРЈ БИЛИ КОНСТИТУТИВНИ НАРОД,
а Шиптари у Србији са аутономним покрајинама су НАЦИОНАЛНА МАЊИНА,
тако да се њихова права драстично разликују!
 
Твоје непознавање Устава СФРЈ често те доводи до НЕВЕРОВАТНО ИДИОТСКИХ И ДЕБИЛНИХ ИЗЈАВА као што је пример у овом случају.

Срби у Хрватској су ПО УСТАВУ СФРЈ БИЛИ КОНСТИТУТИВНИ НАРОД,
а Шиптари у Србији са аутономним покрајинама су НАЦИОНАЛНА МАЊИНА,
тако да се њихова права драстично разликују!

Da, razlikuju se. S tim što Srba skoro da više i nema u Hrvatskoj, a Šiptari svojataju Kosovo u toj meri da ne prihvataju ni jedan predlog osim nezavisnosti. Može im se.

To što smo bili formalisti u situaciji u Hrvatskoj koštalo nas je mnogo.
 
Da, razlikuju se. S tim što Srba skoro da više i nema u Hrvatskoj, a Šiptari svojataju Kosovo u toj meri da ne prihvataju ni jedan predlog osim nezavisnosti. Može im se.

To što smo bili formalisti u situaciji u Hrvatskoj koštalo nas je mnogo.

Не! НЕго то само казује да ОЛОШ оличен у тзв. МЕЂУНАРОДНОЈ ЗАЈЕДНИЦИ не поштује никакав закон и никакав устав ни међународни ни државни - осим што се на њега позива КАДА ТО ОПРАВДАВА ЊИХОВЕ ЗЛОЧИНЕ.

Тако да је прича о "међународном праву", о "људским правима" чиста глупост и заваравање народа и њиховог јавног мнења.
 
То су све разумни предлози. Албанска страна их одбија својих ирационалних захтева и великодржавних фиксација. Што се Запада тиче свака ирационалност на Балкану је дозвољена, посебно ако је против Срба. Срби не смеју ни да буду рационални у одбрани свог интереса.
 
davno me neshto nije nasmejalo kao ono sa hong kongom.
vojkan bi najvishe voleo da proda shiptarima kosovo na 50god recimo i em je zaradio em je skinuo sebi tovar s vrata.

uzgred, ma koliko bilo smeshno to 'lupetanje' s hongkongom i nekim ostrvima... nije lupetanje. nisu to budale, lisice su to, i kad lupetaju, smeraju neshto.
 
Не! НЕго то само казује да ОЛОШ оличен у тзв. МЕЂУНАРОДНОЈ ЗАЈЕДНИЦИ не поштује никакав закон и никакав устав ни међународни ни државни - осим што се на њега позива КАДА ТО ОПРАВДАВА ЊИХОВЕ ЗЛОЧИНЕ.

Тако да је прича о "међународном праву", о "људским правима" чиста глупост и заваравање народа и њиховог јавног мнења.

Slažem se i meni je zlo od njihovih dvostrukih aršina i licemerja. Problem je u tome što smo isuviše mali i slabi i nemoćni da se borimo s njima. Niko nas nije zaštitio u vreme progona naših ljudi iz Hrvatske. Na stranu to ko je bio u pravu, a ko nije, ali je fakat da je tada izvršeno etničko čišćenje i da niko, ali baš niko od uticajnih država nije stao na našu stranu i borio se za naša prava.

Bojim se da će nam se ista stvar desiti i sa Kosovom i da Rusi, osim deklarativne podrške, neće biti u stanju da nas zaista i zaštite.

Ali, čini mi se da je rešenje blizu, ovakvo ili onakvo, pa ćemo videti šta će Rusi uraditi.

A da ne zaboravim, zašto nas Rusi ne podrže i u problemu vezanom za RS?

Ako Kosovo ima pravo na otcepljenje, zašto to ne bi mogli i Srbi iz BiH?

To i ne pominju.
 

Back
Top