BiH: U strahu od rata ‘invazija’ na trgovine

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
BiH: U strahu od rata ‘invazija’ na trgovine
Strah razbuktava i izjava Hansa Jachena Witthauera, zapovjednika EUFOR-a, da će njegove snage biti spremne intervenirati u slučaju novog rata.
Zbog straha od rata Bosanci su “okupirali” trgovine mješovite robe! Sarajlije, Tuzlaci, Zeničani... ispraznili su iz trgovina ulje, brašno, šećer, rižu... Trgovci podižu cijene pred navalom kupaca tako da su pojedini proizvodi poskupjeli u dva dana za više od sto posto.
Pojedini supermarketi su u ponedjeljak uveli ograničenja za određene vrste robe uz obrazloženje kako žele “da svi kupci mogu doći do svojih pet litara ulja, jer mnogi građani kupuju po nekoliko kartona”. Iako je zavladala panika među građanima i prevladao iracionalni strah od rata, nitko od nadležnih državnih organa još se nije obratio stanovnicima ove ratom istraumatizirane zemlje.

Kao što je poznato, kriza vlasti u BiH izazvana je intervencijom visokog predstavnika Miroslava Lajčaka u način odlučivanja u Vijeću ministara i Parlamentarnoj skupštini, a na što su predstavnici vlasti iz Republike Srpske odlučili napustiti državne organe vlasti.

Bogate se na panici

•• “Invazija” na trgovine zabilježena je u gradovima koji su u ratu bili u odsječenim enklavama. Bešćutni trgovci profitiraju na strahu svojih sugrađana tako što nepotrebno mijenjaju cijene najtraženijih artikala i po dva puta u jednom danu. Krajnje je vrijeme da državna vlada u ostavci - intervenira.

Izvještava: Zdravka Soldić-Arar za Slobodnu Dalmaciju

.................................................................


Moje je mišljenje da strah od rata nije opravdan u tolikoj mjeri
koliko se želi prikazati. Ovi slučajevi poskupljenja se ne pominju u
Mostaru Banja Luci Brčkom Livnu Bos.Brodu i što reći o ovome.
Tko zapravo stvara krizu ali budimo realni i
da li se ovi novi profiteri nastoje obogatiti prizivanjem rata?
 
Ne treba Bosni puno!

To si dobro rekao, ali ja bih skrenuo pozornost na jednu
drugu stvar koja se trenutno događa.
Eto iz mojih poznanstava i ljudi iz Hercegovine ovdje na
Hvaru saznajem da masovno dolaze razni trgovci iz
centralne Bosne i kupuju po Hercegovini da bi onda to
ponovno prodavali po centralnoj Bosni za duplo veću cijenu.
Zaključiti se da, da će iz ove krize bilo rata ili ne narod
izaći osiromašen a profiterima puna kesa.
 
Hahahahaaha...

Mnogo toga je bilo i u RS-u dok je SDS bio na vlasti, stalno tenzije i popustanja dok su narodu gulili kozu dok su mogli.. Sreca je politicarima iz SDS-sa da nisu imali donatore iz islamskih zemalja pa nisu mogli da ogule i njih, kazem sreca, jer bi postali silni da ih niko ne bi mogao skinuti sa vlasti, dok je u federaciji sasvim druga prica..
Koliko su bosanski (muslimanski) politicari ostali i jos uvijek du dobri u dzepovima to samo BOG zna, jer koliko su islamske zemlje darivale za njih, a koliko su uzeli i opljackali, nije ni cudo sto se svasta desava,,, mora da su islamske zemlje malo zavrnule ventile, pa sad daj od naroda sto je moguce vise..

A da ce rata biti, e pa nece, jer za to realno nema potrebe... Kako svi znamo, mada ne moramo da priznamo, da je bosna de jure i de fakto podijeljena zemlja i moze svasta da se desi, ali rata ne moze da bude, jer ko i protiv koga da ratuje i zasto.. Svako je na svome konacno, a oni sto bi i ratovali, pa ne vjerujem da bi imali bas tako jaku podrsku kao devedesetih i da bi dobro prosli kao onda..
Prema tome, rat se nikom ne isplati, a i nema potrebe za istim..
Sada je samo pitanje ko ce kome pare da uzme,. jer federacija priznali to ili ne ostaje bez para, a samim tim i funkcionerima je sve manje u dzep, pa jos jedan potez da se narod izmuze sto je moguce vise..
 
To si dobro rekao, ali ja bih skrenuo pozornost na jednu
drugu stvar koja se trenutno događa.
Eto iz mojih poznanstava i ljudi iz Hercegovine ovdje na
Hvaru saznajem da masovno dolaze razni trgovci iz
centralne Bosne i kupuju po Hercegovini da bi onda to
ponovno prodavali po centralnoj Bosni za duplo veću cijenu.
Zaključiti se da, da će iz ove krize bilo rata ili ne narod
izaći osiromašen a profiterima puna kesa.

******, pa Muye stvarno nisu normalne!!! U BL, Prjedoru i Novom Gradu Srbalje svrbe yaya za pričama iz FBiH!!!
Navukle se Muye na šuplje priče stranaca koji verbalnim zakuvavanjem pokušavaju da očuvaju svoje džabalebaroške pozicije u BiH, pa sad turadi napuniše gaće strahom da ponovo ne zapuca te ovi kupuju šta god stignu (upalila ona šuplja fora iz stripova i holivudskih filmova "Sudnjem danu":lol:)!!!
Srbalji već odavno priču OHR i kojekakvih bjelosvjetskih pajvana koji se ovuda motaju, ne zarezuju ni za suvu šljivu pa zato planiraju troškove tek za novogodišnje praznike i Božić!!!
Mislim da je slična situacija i sa Hrvatima koji mi trenutno isto izgledaju prilično flego!!!
Panika je samo među lojavcima koji se primaju na svaku glupost koja im se sa strane servira!!!
Da sutra Lajčak slučajno lupi da će marsovci da padaju sa nebesa, oni bi i to popušili!!! Tuga i jad od društvene svijesti!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

A ako već (ne daj Bože) i zapuca, onda ima da vas cijela Bosna gori u pi.ku materinu tako da bi manjak zaliha bio značajan kao i manjak podmornica u Sahari!!! A kad sve to, "nedaj Bože" bude prošlo, ono šta ostane od Bosne moći će da se pohvali jedino travnatom gorom, valovitom vodom i oblim kamenjem iz njenih riječnih slivova!!!
 
http://forum.krstarica.com/member.php?u=96133

Учлањен: 01.08.2007.
Локација: Hvar Hrvatska
Поруке: 1.047


icon1.gif
BiH: U strahu od rata ‘invazija’ na trgovine
BiH: U strahu od rata ‘invazija’ na trgovine
Strah razbuktava i izjava Hansa Jachena Witthauera, zapovjednika EUFOR-a, da će njegove snage biti spremne intervenirati u slučaju novog rata.

Па ако је тај крајње неодговорни Шваба тако нешто изјавио, уопште ме не чуди
да је народ у страху и паници јер је, пре свега, зима. Ко зна шта хитлеровци планирају - можда да нападну РС, то се никад не зна.
 
Američka administracija traži posebne diplomate za rad u opasnim državama
SAD proglasio BiH opasnim područjem


Politička administracija SAD-a, uz BiH, Pakistan, Afganistan, na popis opasnih država stavila je Burundi, Centralnu Afričku Republiku, DR Kongo, Eritreju, Libanon, Liberiju, Saudijsku Arabiju, Sudan i Jemen.
 
Američka administracija traži posebne diplomate za rad u opasnim državama
SAD proglasio BiH opasnim područjem


Politička administracija SAD-a, uz BiH, Pakistan, Afganistan, na popis opasnih država stavila je Burundi, Centralnu Afričku Republiku, DR Kongo, Eritreju, Libanon, Liberiju, Saudijsku Arabiju, Sudan i Jemen.
Ma njajuke, od kategorizacije zavise plate, a onda dođu u BiH i lade jajca za velike pare.Inače i u BL ima poskupljenja ulja i još nekih namirnica, ali to je u cilju promovisanja upotrebe masti u ishrani :lol:
 
22.11.2007 09:15 Večernji list

"Ne osporavajte Visokog predstavnika. Kada to činite, osporavate SAD", izjavio je English na predavanju kojega je u srijedu Sarajevu održao u povodu 12-te obljetnice potpisivanja Datonskog sporazuma.

Srbima u BiH također je poručio kako će svaki pokušaj otcjepljenja Republike Srpske od BiH završiti neuspjehom.

Englisheva poruka Hrvatima bila je da se BiH neće dalje etnički dijeliti a za Bošnjake kako svako nastojanje da se tom zemljom upravlja s pozicije većine može dovesti jedino do novih sukoba.

..............................

Drugim riječima ove poruke MZ su izazivanje rata, neka me netko
uvjeri u suprotno. Neće rat izazvati narodi na ovim prostorima izazvat će ga MZ.
 
22.11.2007 09:15 Večernji list

"Ne osporavajte Visokog predstavnika. Kada to činite, osporavate SAD", izjavio je English na predavanju kojega je u srijedu Sarajevu održao u povodu 12-te obljetnice potpisivanja Datonskog sporazuma.

Srbima u BiH također je poručio kako će svaki pokušaj otcjepljenja Republike Srpske od BiH završiti neuspjehom.

Englisheva poruka Hrvatima bila je da se BiH neće dalje etnički dijeliti a za Bošnjake kako svako nastojanje da se tom zemljom upravlja s pozicije većine može dovesti jedino do novih sukoba.

..............................

Drugim riječima ove poruke MZ su izazivanje rata, neka me netko
uvjeri u suprotno. Neće rat izazvati narodi na ovim prostorima izazvat će ga MZ.

Kako sve ovo podeca na 90-e pa na 2000-e Mz, Amerika kriva za rat..nikako narod kriv za rat.
Doklecete bre da krivite sve ostale za vashe krvave pirove( ustashe i srbende)..shto ne ispadnete moodonje jenod i kazhete ..ocete bre Bosnu na pola...pa da vam je chovek i da
 
Kako sve ovo podeca na 90-e pa na 2000-e Mz, Amerika kriva za rat..nikako narod kriv za rat.
Doklecete bre da krivite sve ostale za vashe krvave pirove( ustashe i srbende)..shto ne ispadnete moodonje jenod i kazhete ..ocete bre Bosnu na pola...pa da vam je chovek i da

:confused::confused:
Niko neće Bosnu na pola, radi se samo o nametanju unutrašnjeg uređenja.
Pa tim nametanjem se stvara rat, o tome pričam
 
Malo, malo pa otvorish neko temu o Bosni ili si rad gost na temi "potparola dodika"
a o lazhnoj skromnosti hrvatskih nacionalista se mogu traktati ispisati..zato batali "unutrashnje nametanje" susedne ti .....
Opaaaaaa... ti mene pratiš i uhodiš..

Hercegovina je manje od 50km od mene i spada u moj
region i sigurno da o tome više znam, pa i pišem i otvaram
u tome smislu teme.
Nisam nikad pisao o podjeli Bosne, uvijek sam se zalagao
za osiguranje ravnopravnosti. Jedino protiv čega sam odlučno to je
unitarna Bosna i preglasavanje.
A ti ako imaš što o tome piši i uhodi ako baš voliš :)
 
Opaaaaaa... ti mene pratiš i uhodiš..

Hercegovina je manje od 50km od mene i spada u moj
region i sigurno da o tome više znam, pa i pišem i otvaram
u tome smislu teme.
Nisam nikad pisao o podjeli Bosne, uvijek sam se zalagao
za osiguranje ravnopravnosti. Jedino protiv čega sam odlučno to je
unitarna Bosna i preglasavanje.
A ti ako imaš što o tome piši i uhodi ako baš voliš :)

Da, da to je ta lahzna skromnost hrvatskih nacionlista..providni ste kao i pocetkom 90-h
okani se jarane bosne imash svoju ljepu...a i mali milion problema u njoj..
btw sve cestititke na pobedi nad englezima
 
Da ostavimo mi unutrasnje reshenje ..susednih nam drzhava( bar josh neko vreme..balkan je ovo i veoma rovito podruchje ..malo, malo pa se neko zaleti..shto oruzhjem shto "zabrinutosti" oko unutrashnjeg uredjena) na miru i pozabavimo se svojim drzhavama..i svojim tajkunima
Pa u ovoj temi je o tajkunima i riječ,
ali je potrebno upozoriti na širenje
izjava o ratu.
Ovaj rat je sigurno bliže meni nego tebi.
A i zašto bi se trebao susprezati od
komentara, kao da sam ja neki političar
pa mogu direktno utjecati na situaciju.
Ja dajem samo svoje miššljenje.
 

Back
Top