Prvi razred

Fibo

Ističe se
Poruka
2.313
7 godina veze... nekoliko prica sam cuo gde se veze raskidaju upravo u toj sedmoj "kriznoj" godini (? verovatno koincidencije, shta god..)... Pitanja su sledeca:

Da li je moguce imati kvalitetan i uzbudljiv sex, vodjenje ljubavi, nakon recimo 5 godina veze (sa redovnim odnosima)?

Da li je to ustvari koren raskida svake duge veze (kad vec nisu do tog vremena zasnovali porodicu ili se bar uzeli)?
 
Meni je, vec dva puta ta kriza nastala posle 2 godine, a raskidi posle 2,5 godine.
Mislim da dobar sex nema veze sa godinama, vec sa partnerima.
Meni posle 2 godine, nije bio dobar sex, iako je pre toga bio fenomenalan,ali je razlog toga, sto nisam osecala nista vise prema toj osobi.
Ako se kontaju, mastoviti su, moze da im bude dobro i posle 30 godina!
Jbg, samo trebas da nadjes pravu osobu, za ceo zivot, mada pocinjem da mislim da toga
vise nema!
 
Da li je moguce imati kvalitetan i uzbudljiv sex, vodjenje ljubavi, nakon recimo 5 godina veze (sa redovnim odnosima)?

Ma tesko. Jedino ako se udje u svingeraj ili trojku. Kazu da takvi brakovi najduze traju i da se vrlo retko razvode.

Da li je to ustvari koren raskida svake duge veze (kad vec nisu do tog vremena zasnovali porodicu ili se bar uzeli)?

Pa znash kako, mislim da jeste .. kad smo seksualno frustrirani tesko da smo veseli u drugim segmentima te veze.
 
Zanimljivo, kad neko dodje da se zali da mu je u vezi nastupila dosada/zasicenje/i slicno, listom mu se savjetuje da prica sa partnerom i/ili da pokusa ovo ili ono kako bi vatru ponovo razbuktao...
No, uopste ne mogu da se sjetim da sam ikada cula da su takve stvari zaista upalile, da je na zgaristu ponovo planula iskra, ma koliko se obje strane trudile... :?
 
Ne znam da li je bas 7 cifra, ali lici.

Po meni problemi nastaju ako dvoje ne shvate kada je momenat da se podignu ulozi. To ideo ovako nekako (sa puno mogucih varijacija):
- upoznavanje
- sex
- zajednicki prijatelji
- porodice
- rodjaci
- zajednicki zivot
- deljenje para i ostalog sto ide uz to
- deca
- poverenje za sve sto do sada niste delili
i jos puno toga...

Kriza nastaje kada se promase termini, a nesto je bilo zrelo... na zalost nema tu upustva ni kuvara.
Onda se vrtite kao hrcak u tocku i nastaju trzavice.

Brak namerno nisam naveo, po meni je to samo slovo na papiru.

Stalno se mora davati sve vise (a i traziti).
 

Back
Top