SRČANI UDAR
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: SRČANI UDAR

Ljiljana.2
    Guest

Podrazumevano SRČANI UDAR

Poštovana doktorko molim Vas za odgovor na sledeće pitanje; Meni jako bliska osoba nedavno je doživela srčani udar (začepljenje glavne aorte). Radi se o starijem bolesniku koji sada oseća jak umor, nema snage i gubi apetit.
    Inače se radi o starijoj osobi u 70-im godinama.Mene sada interesuje šta bi ova osoba trebala da izbegava i kakvu prehranu da koristi? Hvala!!!

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano

Pre svega odmor,sto vise bez ikakvog fizickog naprezanja.Nadam se da je sa pacijentom neko radio osnovnu fizikalnu terapiju,ustajanja iz kreveta,lagana ,postepena setnja,znaci polako navikavanje na novonastalu situaciju.
    Sto se tice ishrane,ona mora biti dijetalna,sto znaci puno voca i povrca sto u svezem obliku sto bareno(naravno mislim na povrce),neslano,od mesa piletina,curetina ,junetina ali barena,nikako masno,riba ,izbaciti hleb iz ishrane ili uvesti manje kolicine nekog kvalitetnije hleba(crni,razeni).Obroci da budu manji a cesci.
    To kako se on oseca je potpuno normalno za takvo stanje,bice potrebno izvesno vreme da se oporavi stim da ponovim da sve to mora ici polako.

Ljiljana.2
    Guest

Podrazumevano

Najlepša Vam hvala!!!

Slične teme

1. Mozdani udar
    Autor Granit u forumu Zdravlje
    Odgovora: 113
    Poslednja poruka: 03.07.2014., 13:18
  2. srcani zalizak
    Autor devojcurak u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5