Kondilomi

pali_andjeo

Obećava
Poruka
67
da li je neko imao iskustwa sa njima i shta zna o njima?
u zadnje wreme stalno slusham o kondilomima,odjednom ih swaka druga dewojka ima...ne kapiram to,do juche nisu ni znale shta je to odjednom ih swi imaju :(
dodushe,to me brine....
mozhe li neko da mi malo pojasni kako se dobijaju,kakwe su posledice i josh neke informacije wezane za njih.
hwala...
 
Kondilomi - polne bradavice ... U većini slučajeva dobijaju se sexualnim putem. To je virus koji kad jednom dobiješ, uvek ga imaš. Pojavljuju se i spolja i unutar polnog organa i moraju da se skidaju (tečnim azotom, laserom ili elektro kauterom - u zavisnosti od toga koliko ih i gde ima).
Sama inkubacija virusa može da potraje i godinama - što znači, ako si ih sad dobila, ne znači da ti je preneo sadašnji partner. Ne bole .... ali nisu prijatne ni za oko, ni za dodir.

Veoma je opasan za trudnoću, jer virus (u toku porodjaja) može da se prenese na bebu.

Ovo je ''bolest'' današnjice i zaista ih ima svaka treća devojka. Ne pričaju o tome jer ih je sramota - ni to ne treba osuditi.
 
Kondilomi- drugo ime- beogradska kijavica.
Napravljena je vakcina.
Raspitajtese kod svog ginekologa...ili u Višegradskoj, tamo znaju sigurno.
Inače, ništa strašno...u većini slučaja su u pitanju benigni serotipovi virusa.

Pozz.
 
I razgovaraju dva srednjoskolca do mene u busu... "Brate, dobra je riba, ali ne bih da zakacim kondomile"... Ako je za utehu, bar znaju da postoje polno prenosne bolesti, bolje da se plase u najavi i koriste kondome nego da ih napdna kondoMile :)
 
Kondilomi- drugo ime- beogradska kijavica.
Napravljena je vakcina.
Raspitajtese kod svog ginekologa...ili u Višegradskoj, tamo znaju sigurno.
Inače, ništa strašno...u većini slučaja su u pitanju benigni serotipovi virusa.

Pozz.

Kako nije strašno, ako virus nikada ne izadje više iz tebe, i znaš da možeš da ga preneseš svakom svom budućem partneru, onog momenta kada se opustite i skinete kondom :shock:
 
Postoje mnogi virusi koji udju u organizam i više nikad ne izadju iz njega.
Npr. herpes virus- u narodu- groznica.
Jel se plašiš za svog partnera, ako je imaš, da li ćeš je preneti na njega? Ja ne.
Kondilomi se tretiraju na razne načine, i uopšte nije pravilo da se prenose medju partnerima.
Ako ti je za utehu, medicinska nauka još uvek ne zna kojim putem se tačno prenose.
Mogu postojati i kod nevinih.
 
Ja sam do sad stalno koristio kondilome jer su mi rekli da ako to ne radim mogu da navuchem neku boles', a i da su dobri koncentraptori. Sad tek vidim da stvari i nisu bash takve kako ih Durex reklamira, ili ih ja mozhda nisam stavljo na dobro mesto.
 
hwala puno na odgoworima...
bash to me i plashi,shto kapiram da je to bolest danashnjice....i nije mi toliko da li cu ih ja zakachiti ali posle ne bi mogla da se opustim razmishljajuci da to mogu i partneru da prenesem :(
 
Kondilomi- drugo ime- beogradska kijavica.
Napravljena je vakcina.
Raspitajtese kod svog ginekologa...ili u Višegradskoj, tamo znaju sigurno.
Inače, ništa strašno...u većini slučaja su u pitanju benigni serotipovi virusa.

Pozz.

vakcina tek treba da se registruje i odobri kod nas, a inace bice obavezna za devojke jer se vakcinise uzrast do 17 god. Za nas starije to ne vazi. A inace nisu ni malo naivni jer ako se ne lece dovode do raka grlica materice. Inace kondilomi se otkrivaju kolposkopijom.
 
vakcina tek treba da se registruje i odobri kod nas, a inace bice obavezna za devojke jer se vakcinise uzrast do 17 god. Za nas starije to ne vazi. A inace nisu ni malo naivni jer ako se ne lece dovode do raka grlica materice. Inace kondilomi se otkrivaju kolposkopijom.
Ne, ne izazivaju svi karcinom grlića materice, već samo odredjeni serotipovi.;)
Otkrivaju se kolposkopijom, a onda se uradi serotipizacija. Pa se na osnovu toga dalje odredjuje terapija.
Ako je u pitanju serotip malignog potencijala radi se kiretaža vagine i grlića, ako nije, uglavnom se pribegava laserskom skidanju.
Zaista nema mesta panici ! Lepo sam napisala- beogradska kijavica.:lol:
 
Ne, ne izazivaju svi karcinom grlića materice, već samo odredjeni serotipovi.;)
Otkrivaju se kolposkopijom, a onda se uradi serotipizacija. Pa se na osnovu toga dalje odredjuje terapija.
Ako je u pitanju serotip malignog potencijala radi se kiretaža vagine i grlića, ako nije, uglavnom se pribegava laserskom skidanju.
Zaista nema mesta panici ! Lepo sam napisala- beogradska kijavica.:lol:
e jesu ti strucni izrazi ali koliko ja znam:

postoji puno razlicitih virusa tipa HPV ili ti humani papiloma virus, ne moraju svi da se razviju u polne bradavice odnosno kondilome. postoji nekoliko vrsta ovog virusa koji MOGU ali NE MORAJU uzrokovati rak grlica materice. moze se uraditi tipizacija i odrediti koje viruse imas i da li su ti koji izazivaju rak grlica. Ako imas "opasne" varijante HPV-a kontrolise se svakih 6 meseci, kolposkopija i papa nikolau test. NISTA SE NE ODSTRANJUJE (nema kiretaze) dok ne odpocnu promene na glicu i dok se ne utvrdi da su promene maligne biopsijom, devojkama koje nisu radjale u pojedinim slucajvima se odstranjuje samo "promenjen" deo... a ne sve kao sto sevilja kaze!!!! bez panike, koristi zastitu...
 
e jesu ti strucni izrazi ali koliko ja znam:

postoji puno razlicitih virusa tipa HPV ili ti humani papiloma virus, ne moraju svi da se razviju u polne bradavice odnosno kondilome. postoji nekoliko vrsta ovog virusa koji MOGU ali NE MORAJU uzrokovati rak grlica materice. moze se uraditi tipizacija i odrediti koje viruse imas i da li su ti koji izazivaju rak grlica. Ako imas "opasne" varijante HPV-a kontrolise se svakih 6 meseci, kolposkopija i papa nikolau test. NISTA SE NE ODSTRANJUJE (nema kiretaze) dok ne odpocnu promene na glicu i dok se ne utvrdi da su promene maligne biopsijom, devojkama koje nisu radjale u pojedinim slucajvima se odstranjuje samo "promenjen" deo... a ne sve kao sto sevilja kaze!!!! bez panike, koristi zastitu...
:D Sevilja je pisala uopšteno, za one koji nisu u materiji , moje mišljenje je da je sasvim dovoljno da znaju ono što sam napisala, a suština je upravo ta.
Mislim da je važnije da devojke shvate da nije nikakva strašna bolest u pitanju, nego sam postupak lečenja.;)
 
a da li bi neko mogao da preporuci neko pouzdano mesto za skidanje istih?Naravno,da nije previse skupo.
moja preporuka ti je da ideš na državnu kliniku, Višegradska ili Narodni front...nemoj privatno, jer dobri stručnjaci deru u svojim privatnim ordinacijama, a ti isti rade i na državnim klinikama, razlika je samo u tome što ćeš morati malo duže da čekaš.
 
a da li bi neko mogao da preporuci neko pouzdano mesto za skidanje istih?Naravno,da nije previse skupo.

U Narodnom frontu je intervencija u dnevnoj bolnici 8.000 dinara i koliko ja znam to nije skupa varijanta. Kad ti prestane menstruacija, odeš i zakažeš za sledeću nedelju .... Ne čekaš dugo.
Ako ti se kasnije pojave (što je moguće) ... recidiv ne plaćaš.

U Narodnog fronta se radi elektrokauterom, pod totalnom anestezijom.
 
Ne, ne izazivaju svi karcinom grlića materice, već samo odredjeni serotipovi.;)
Otkrivaju se kolposkopijom, a onda se uradi serotipizacija. Pa se na osnovu toga dalje odredjuje terapija.
Ako je u pitanju serotip malignog potencijala radi se kiretaža vagine i grlića, ako nije, uglavnom se pribegava laserskom skidanju.
Zaista nema mesta panici ! Lepo sam napisala- beogradska kijavica.:lol:


Ih bre sevilja, ti to pišeš kao da se radi o ujedu komarca .... jesi li ti zakačila nekad taj virus ili pričaš iz onog što pročitaš?

Pa sam taj proces skidanja kondiloma i uopšte njihovog ''izlečenja'' je veoma zajeban. Ne znam - meni je sve to prilično traumatično.
 

Back
Top