VOLUMEN

hm,razne stvari.Feniraj sa glavom na dole, kupi neku penu za volumen , wela sprej za volumen - e to sam probala i pali , navi na viklere na kratko pa opet feniraj sa glavom na dole...Ne znam ,mogla bi da se osisas tako da izgleda "Punije" kosa...ja nisam frizerka,ali mozes i tamo da pitas....:D
 
Hmm...promeni šampon i probaj penu za kosu, izgužvaj je malo (dok je suva, ne mokra, neće imati efekta) i to je to.
E, neke frizure baš potenciraju kvalitet kose, mani se i toga - volumen frizure su one klizno šišane, sa nejednakim pramenovima, tako da izgleda moćno :D
 
stavljam penu,malo je i natapiram ali se ona tako przo spljosti i odvratno izgldeda,ko da me je neko lupio po glavi pa se zalepi za teme.koristila sam razne sampone za volumet,i druge gluposti ali nista
 
evo ovako, da ti da savet neko ko ima i previše volumena u kosi ;) navešću ti situacije u kojima moja kosa bukne od volumena, pa ti probaj, možda ti upali. kad se ošišam na kratko, neki kraći paž recimo, kraća kosa nema tu težinu koja će je vući na dole; kad dugu kosu osvežim raznim slojevima i stepenastim delovima, onda svaka ta "stepenica i sloj" odskaču; kad posle pranja i feniranja ne stavim silikonske kapi ili kremu (nema šta da obuzdava kosu),...
 
dodala bi recimo još po koju preporuku. ako ti je kosa takva da ne zahteva feniranje na ravno, ako nije jako oštećena, mogla bi da probaš da izvučeš pramenove. oni ti malko "sprže" taj tretirani deo kose, dlaka ti se nekako "raširi" pa kosa može izgledati kao da ima više volumena. takođe, vrlo je bitna boja kosa. generalno, svetlije boje vizuelno dodaju volumen. ili ako voliš neke nijanse na bakarno, narandžasto, med,... pokušaj da kosu uvuiješ, lokne će ti dati volumen.
 
kako da povecam volumen kose?tanka je i bez volumena,spljostena i nervira me.sta da radim???

isto sto i ja iskuliraj !!!:D:D:D

devojke koje imaju kosu kao ti i ja zude za kovrdzavom a kovrdzave obrnuto... al ja vise ne promenila sam misljenje...

kakva je takva je moja je i ja sam zadovoljna njom a TO BIH I TEBI PREPORUCILA
 
i za tebe imam rešenje! kad je sušiš fenom, nemoj da je samo sušiš nego je feniraj, znači četka i fen i vučeš, i to je važno da radiž niz dlaku. čak i ako samo sušiš, suši od vrha glave na dole, usput je blago češljajući ili provlačeći prstima nadole. koristi kreme za kosu ili kristale ili silkonske kapi, ali njih nikako na koren, naravno. znaš šta je meni palilo? ;) isfeniram se, stavim kristale, a ona i dalje odskače kao luda - e, onda nabijem čvrstu kapu na glavu i držim je tako dok se ne smorim :lol:
 
za mene?
ne susim fenom jer onda bude jos gora.
i ne feniram da mi se ne sprzi,mislim zao mi volim svoju kosu,jedno vreme mi je bila izgubila sjaj pa sam potpuno prestala da koristim fen osim ako bas bas ne moram.
a i ovako se naprave neke prirodne lokne,talasi sta li vec,pa bude ok kao....

meni jedino frizer moze da slepi kosu,ali posto iste ne posecujem ( zao mi para jbt,a oni sve na duzinu naplacuju a ja sam im idealna prilika a i mnogo agresivno tretiraju kosu sto opet nije dobro) ovako sam pokusala i digla ruke...:) ustvari jako mi je tanka i nezna vlas kose,a imam je dosta i pri svakoj vremenskoj promeni pisi propalo za ceo posao...
 
kako da povecam volumen kose?tanka je i bez volumena,spljostena i nervira me.sta da radim???

Ја увек, на полусуву косу навијем врло крупне самолепљиве виклере, и наставим тако да је сушим...после држим те виклере док год могу, кад сам у кући...

После, кад се скину, коса не буде нешто увијена, али ти виклери је подигну од темена и коса стварно изгледа пуна... Напрскаш је мало лаком, а колико ће држати зависи од саме косе...
(Ако је влажно, мени се коса сљуска врло брзо, а иначе држи два-три дана, до следећег прања и навијања.)


Наравно, овде говорим о полудугој коси, до рамена рецимо....дугачку косу ћеш теже подићи...
 
kosa mi se malo ispod ramena,resila sam da je pustim jer sam 2-3 god nosila paz.Imala sam i mini val ali se sada ispravio.nisam preterano bila zadovoljna mini valom jer mi je glava izgledala ogromno i nekako mi bas nije isao uz lice.imam srcast oblik glave.sada sam stepenasto osisana,ali ni to mi ne povecava volumen,dlaka mi je tanka i spljosne se uz glavu i takva frizura mi ne stoji pa je uglavnom vezem u neke ne obavezne pundje,rep....
 
ok, ali veruj mi da što ti je kosa duža, ona će se od težine vući na dole i imaće manje volumena. reci mi, jel pokušavaš da napraviš neke lokne, ne moraju sitne kao mini val, samo napravi krupne talase krupnijim viklerima, npr.
 

Back
Top