Otvaranje kafica

Deki82

Početnik
Poruka
7
Zivim u inostranstvu gde imam vec jedan kafic i hteo bi da otvorim jedan u srbiju i hteo bi da znam da li neko moze da mi kaze koliko treba uloziti od prilike?
Ne planiram nesto luksuzno kao sto je "isomnia" ili "bonjurno" u strahinjica bana nego nesto malo manje atraktivno i gde bi mogao da kupim celu tu opremu!!

Hvala unapred!
 
Prvo i najbitnije ti je da nades dobru lokaciju za kafic,nemora da je u centru da bi dobro radio,bitno je da imas neku tematiku,klijentelu i mozda od svega najbitnije je osoblje koje radi tu i ko je gazda.najmanji je problem naci opremu i lokal barem toga imas koliko hoces i gde god....Ja sam u ovom poslu 11 god. i mogu ti reci da vise nije imati "kafanu" u Srbiji kao pre stvar prestiza,sada je to profit a manje kafice ce pojesti veliki kao sto je Grand Pleasure,Costa,Speek Easy...
Ipak pokusaj sa proizvodnjom ako vec imas volje i novaca da ulazes u Srbiji
 
Ni ja nisam shvatila, mislim da ti dobronamerno savetuje da ne ulažeš u kafić, nego u privredu, jer to sada u miloj našoj Srbijici ide mnogo bolje....

Ipak se ne slažem sa Mrshone da će veliki pojesti male. Mogu da pojedu SAMO one koji ionako ništa ne vrede.

Dobro razradjen kafić je ZAKON !

A u kafiću je najvažnija ATMOSFERA, i ništa drugo, ni ambijent, ni ponuda, ni NIŠTA DRUGO...

Uspeš li u tome, pobedio si.
 
Ma i kafa je dosta vazna :p
Ali ja bi da ulozim u nesto gde se vec malo razumem, ja ne trazim savete za ambijent ili ne znam sta, nego hteo bi da znam gde mogu da kupim opremu i za koju cenu, nista drugo!
Sto se tice lokala to je jos druga prica, a za interijer da vam ne pricam lollll
Ja ne otvaram to da bi se obogatio, nego eto cisto da zaradim jos neke pare, naravno da cu se potruditi da mi dobro ide, a znam da nikad necu moci kupiti jedan Porsche od toga, dovojan mi je Q7 ;)
 

Back
Top