Turn off - Shut down?!

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Šta se dešava... Ostavila sam komp upaljen i dok sam se vratila iz kupatila (5 minuta) on se restartovao, što inače ne radi, mislim nema nekih problema tog tipa... i sa turn off se prebacio na shut down, ako znate na šta mislim. Ima onaj prozor kao da je neko podešavao lozinku, direktno se izmenio taj Win. setting... na stranu što ne znam kako to da vratim...

E sad, ja imam teoriju, pošto koristim bežični internet (a prvi put mi se shut down prozor pojavio kada su mi instalirali drajver za wireless karticu, valjda je to neki trip sa lozinkom kao što na post paid-u uvek imate PIN zbog sigurnosti) kako je pao sneg tako je pukao net. Da li je moguće, mislim ovo je više SF, ali ne vidim drugo objašnjenje, da oni nešto tamo prčkaju, kao da pooprave signal, pa da to nekako ima efekta na moja - - - podešavanja u Windowsu :shock: ili je jednostavno viruščina? Zna li neko to?
 
Ma ljudi :lol: ne kapirate niš' kakve veze ima win. taster sa životom :lol:
Promenio se način na koji se pali i gasi komp (startuje win.) posle samoinicijativnog restarta. Evo vam nacrtano - na
94272615hb6.jpg
 
Meni je ovo čudno, jer ja ništa nisam dirala.

Pre toga je bio onaj standardni prozor sa tri opcije, od kojih, doduše, stand by nije radio, ali to je neka druga tema... uostalom ni sad ne radi :?
 
huh.. lexa, bre, otkud ti to.. to je protokol za novelovu mrezu.. aj u control panel, pa otvori network connection, oznaci monitorcic koji svetli, klikni na properties i ako tu vidis client service for netware, izbrisi ga
ustvari, ne mora da svetli.. ako imas dva, probaj na oba pa gde ga nadjes
 
LAN or high-speed internet ima tri... local area, to ja valjda nebitno... ima i modem gore, ali ni na njemu nema ništa. Ima doduše gomila tih... protokola :? ali nigde ne piše NetWare.

Ma najčudnije je što je on to sam uradio :?
 
A šta je novel, kad si već tu... Mislim, ovo je bilo ovako i ranije, pa onda nije, pa se sada restartovao... menjaju po nahođenju.

Neverovatno mi je da mogu da mi restartuju komp... šta još mogu :x
 
jao, imam i ja isti problem... ne znam kako i iz kog razloga mi se pojavio ovaj prozor... nisam apsolutno nishta chachkala ni u kakvim podeshavanjima... :?


a ovde mi ne izbacuje ovakvo obaveshtenje...


nego ovakvo: A recently installed program has disabled the Welcome screen and Fast User Switching. To restore these features, you must uninstal the program. The following file name might help you identify the program that made change: ginamsi.dll

chak i da nadjem ovaj .dll fajl, kako on moze da mi pomogne? :?
 
pa ebi ga, operativni sistem.. kao windows, linux, unix.. specijalizovan za mreze.. nekad bio dominantan, pa se skljoko skoro skroz, a sad vaskrsava sa ovim linuxom u tandemu.. ne bi trebalo da ti se zbog toga restartuje racunar.. mozda si nesto ipak zapatila
 

Back
Top