Reciklaža kartonske i PET ambalaže u Požarevcu

M-japi

Obećava
Poruka
66
Konačno su i u našem gradu postavljeni posebni kontejneri za papir i kartonsku ambalažu, i za PET ambalažu (plastične flaše)!!!
Interesantno je koliko je ranije počelo ovo da se sprovodi u drugim, čak i dosta manjim gradovima, a kod nas tek sada. Ali dobro, važno da je bar krenulo.
Video sam da su postavljeni kontejneri za PET kod autobuske stanice, u ulici do parka, kod Doma zdravlja i u Šumadijskoj ulici, blizu spajanja sa ulicom Čede Vasovića. Rečeno je da ih ima mnogo više, ali ja ne znam gde se još nalaze.
Pitam se i zašto nisu postavljali kontejnere primarno kod većih zgrada i zašto malo više ne promovišu ovaj vid zaštite životne sredine. Plastične flaše su toliko zastupljene i toliko smeća prave da je to neverovatno... Ovako neće zauzimati mesta na deponiji, a i moći će da se prodaju i iskoriste u druge svrhe.
Hajde, uprkos ovim kritikama.... da kažem jedno malo "bravo" za ljude iz JKP Požarevac, ali i da zamolim sve građane da sortiraju smeće i ubacuju papir, karton i plastične flaše u odgovarajuće kontejnere, jer je ovo jedan od načina da nam grad bude lepši i bogatiji!
 
Nema ih jos, ima tri-cetiri kontejnera u gradu!
Ma, daj, sta da radi onaj ko zivi Bogu iza nogu?
Da svaki dan nosi smece po tri kilometra?
Necu da ih pohvalim, zato sto to nisu zasluzili!
Ispred mog radnog mesta, stoje tri obicna
kontejnera, koje oni prazne jednom u nedelju dana,
a oni se napune za dva, jer je takva lokacija, pa kad
se napune, ljudi bacaju smece pored kontejnera,
pa se to, tako lepo usmrdi, milina jedna!
Radim sa nadrazajima na povracanje, po ceo dan!
 
Konačno su i u našem gradu postavljeni posebni kontejneri za papir i kartonsku ambalažu, i za PET ambalažu (plastične flaše)!!!
Interesantno je koliko je ranije počelo ovo da se sprovodi u drugim, čak i dosta manjim gradovima, a kod nas tek sada. Ali dobro, važno da je bar krenulo.
Video sam da su postavljeni kontejneri za PET kod autobuske stanice, u ulici do parka, kod Doma zdravlja i u Šumadijskoj ulici, blizu spajanja sa ulicom Čede Vasovića. Rečeno je da ih ima mnogo više, ali ja ne znam gde se još nalaze.
Pitam se i zašto nisu postavljali kontejnere primarno kod većih zgrada i zašto malo više ne promovišu ovaj vid zaštite životne sredine. Plastične flaše su toliko zastupljene i toliko smeća prave da je to neverovatno... Ovako neće zauzimati mesta na deponiji, a i moći će da se prodaju i iskoriste u druge svrhe.
Hajde, uprkos ovim kritikama.... da kažem jedno malo "bravo" za ljude iz JKP Požarevac, ali i da zamolim sve građane da sortiraju smeće i ubacuju papir, karton i plastične flaše u odgovarajuće kontejnere, jer je ovo jedan od načina da nam grad bude lepši i bogatiji!

Japi, uspeo si odmah da oprvadas sopstveni nik!!! :shock:
Prvo zagrebi ispod povrsine, sta su sve pojedini ljudi uradili da bi se u gradu pojavilo samo par namenskih kontejnera i koje su, tj. cije su novce potrosili zarad istih pa ih onda hvali. :-?
U svetu je odavno poznato da je to jedan od najprofitabilnijh biznisa i ne vidim kako ce nam grad biti bogatiji ako nas novac trose, a na nasoj grbaci zaradjuju!

RECIKLAZA ODREDJENOG SMECA JE CISTA SIROVINA KOJA IMA ODLICNU CENU NA SVAKOM TRZISTU !!!
Jedino mi sami skupljamo djubre i selektujemo ga, a da uz to i placamo JKP-u za istu uslugu koju nam s vremena na vreme cini, da se ne bi udavili u istom koje nemaju gde da odloze!
Tja, zastita zivotne sredine, poseti tribine koje se odrzavaju u VTS svakog poslednjeg cetvrtka u mesecu, sve ce ti biti veoma jasnije! :lol:
 
Da, da...očekivao sam nekoga takvog kao schuhart...
Večno nas sirotinju tuku po grbači i mi smo jadni i sve od naših para i tako sve je jadno i ni jedna stvar na svetu nije pozitivna i tako dalje i tako dalje...

Kako te to udaraju po grbači? Sa 200 dinara mesečno koje platiš što isprazne tvoje smeće, da ti ne stoji ispred vrata? Tako što su odlučili da iskoriste tvoje djubre u pozitivne svrhe? Tako što ti je mnooogo teško da odvojiš plastične flaše i papir i baciš ih u poseban kontejner? Stvarno te jako tuku po grbači...

Sto se tiče mog nicka, nemaš pojma zašto sam ga izabrao i nema veze sa tim čime si pokušao da ga uporediš. A što se tiče VTS i predavanja, tribina i sl., završio sam mnogo više škole od toga i mislim da me neće posebno prosvetliti takva predavanja...

Ono što je poenta, nisam rekao da je sve savršeno, ali niko me ne može ubediti da nije bolje imati 20-tak kontejnera za PET, nego nemati ih. Volim Požarevac i svaki napredak mi je drag, tako da ću sve uraditi da pomognem koliko mogu, a neću kukati kako je dosadno, kako nema ničega i kako je u gradu pakao živeti...

Pozdrav svim pozitivnim Požarevljanima!!!
 
Da, da...očekivao sam nekoga takvog kao schuhart...
Večno nas sirotinju tuku po grbači i mi smo jadni i sve od naših para i tako sve je jadno i ni jedna stvar na svetu nije pozitivna i tako dalje i tako dalje...

Kako te to udaraju po grbači? Sa 200 dinara mesečno koje platiš što isprazne tvoje smeće, da ti ne stoji ispred vrata? Tako što su odlučili da iskoriste tvoje djubre u pozitivne svrhe? Tako što ti je mnooogo teško da odvojiš plastične flaše i papir i baciš ih u poseban kontejner? Stvarno te jako tuku po grbači...

Sto se tiče mog nicka, nemaš pojma zašto sam ga izabrao i nema veze sa tim čime si pokušao da ga uporediš. A što se tiče VTS i predavanja, tribina i sl., završio sam mnogo više škole od toga i mislim da me neće posebno prosvetliti takva predavanja...

Ono što je poenta, nisam rekao da je sve savršeno, ali niko me ne može ubediti da nije bolje imati 20-tak kontejnera za PET, nego nemati ih. Volim Požarevac i svaki napredak mi je drag, tako da ću sve uraditi da pomognem koliko mogu, a neću kukati kako je dosadno, kako nema ničega i kako je u gradu pakao živeti...

Pozdrav svim pozitivnim Požarevljanima!!!


Pa prijatelju vidis, mene opale sa 2000,00 dinara svaki mesec, a da li ti mozda znas, koliko je taj kontejner placen po komadu i od kojih para??? JA ZNAM!!!
A ovde ne zelim da ti drzim javnu lekciju pored tolikih tvojih skola!!!
 
Postoji X stvari koje mogu da se urade, ali se ne rade i to je najveci problem.... Budzet opstine pozarevac je preko jedne milijarde dinara (1.150.000.000,00din. je bio za ovu godinu ako se dobro secam), ali se to lepo raspodeli medju "kravatasima", a onda postoji vecanje da li i nesto da se uradi ili ne... Navescu primer da put Pozarevac-Kostolac nije asfaltiran skoro jednu deceniju (ali je zato poplocana Kosovska)... Najinteresantnije je to sto je 21. septembra coveku auto propao kroz asfalt posred ulice (i danas sam primetio da opet to mesto nesto cackaju) - bas bih voleo da pitam tog coveka sta misli o PET kontejnerima... Ono sto se vidja skoro svaki dan je to da, ako se cepa ulica zbog nekih radova - ti radovi se obave i rupa se prekrije peskom, koji tu stoji nedredjeni vremenski period, dok se nekom ne "digne" i ne resi da to zakrpi... Poznat mi je jedan podatak da u Nemackoj se ulica, na kojoj su potrebni radovi (od oko 15km), zatvara ujutru oko 7h, a oko 15h se otvara jer su radovi obavljeni i asfalt je postavljen - neka nasi tako nesto izvedu za 1 nedelju i to ce biti neverovatno veliki progres... Nema smisla sve da navodim, svi znate sta se radi i kakva je situacija - a spisak je beskrajan... Ali, zasto bi neko trosio "svoje" drzavne pare na asfaltiranje, obnavljanje i progres, ako moze da zaradi tudjim radom?
 
Ok ljudi, stvarno nemam nameru da se puno raspravljam sa vama oko ovakvih gluposti... Reci cu Vam još par stvari, a vi posle kritikujte i pljujte do mile volje, ja ću ipak da uradim nešto pametnije za sebe i svoju porodicu, umesto da se raspravljam sa net filozofima.
Ti sch... imaš verovatno 10 kuća, ako ti toliko naplaćuju smeće... Ja jedino da ti skeniram račun pa da uporedimo, ili si ti brojao i nule iza zareza? :)
Ako znate ko stavlja pare u svoj džep zašto ne prijavite, zašto nešto ne uradite povodom toga...
Što se tiče poređenja sa Nemačkom, stvarno ste smešni... hajde da uporedimo snagu miša i slona...
Ne daj Bože da mi je Valjarević rođak ili prijatelj, crknite svi r.adikali!
Ako ne treba da me obraduje bilo kakav napredak u gradu, bolje da ne živim tu, pa i vama preporučujem neki bolji grad, idite, niko vas ne drži vezane u požarevcu.
I uživajte u kritikovanju! Neću vam više davati povoda da kucate, probajte nađite nešto korisnije da radite...:)
 
Ok ljudi, stvarno nemam nameru da se puno raspravljam sa vama oko ovakvih gluposti... Reci cu Vam još par stvari, a vi posle kritikujte i pljujte do mile volje, ja ću ipak da uradim nešto pametnije za sebe i svoju porodicu, umesto da se raspravljam sa net filozofima.
Ti sch... imaš verovatno 10 kuća, ako ti toliko naplaćuju smeće... Ja jedino da ti skeniram račun pa da uporedimo, ili si ti brojao i nule iza zareza? :)
Ako znate ko stavlja pare u svoj džep zašto ne prijavite, zašto nešto ne uradite povodom toga...
Što se tiče poređenja sa Nemačkom, stvarno ste smešni... hajde da uporedimo snagu miša i slona...
Ne daj Bože da mi je Valjarević rođak ili prijatelj, crknite svi r.adikali!
Ako ne treba da me obraduje bilo kakav napredak u gradu, bolje da ne živim tu, pa i vama preporučujem neki bolji grad, idite, niko vas ne drži vezane u požarevcu.
I uživajte u kritikovanju! Neću vam više davati povoda da kucate, probajte nađite nešto korisnije da radite...:)

A taman sam pomislio da si radikal!!! :lol::lol::lol:

P.S. Izbrojao sam nule, a 10 kuca nemam!
 

Back
Top