VMA Ginekologija

Da bas ne pisem o kakvoj je operaciji rec ali je vezano za temu ginek. a i gledala sam na tv da su uradili neku novu tehniku. Mislim da je kod njih ok sto se tice organizovanosti. A i kada sam zvala da zakazem pregled bili su bas ljubazni (da napomenem da sam civilno lice ) Pregled kosta 1000 din i mozete da birate kada hocete, u koje vreme kod koga, pregledi su od pola cetiri do pola osam za civile. Recimo kompletan gin. pregled (kolposkopija ultrazvuk i ostale analize kostaju oko 4600 din. Mozete se upoznati kao sto sam i ja otkrila na WWW.VMA.mod.gov.yu
 
Neću da tvrdim sa sigurnošću, ali mislim da su ginekolozi još uvek bolji u civilnim ustanovama.
VMA je vojna bolnica, pacijenti su im 90 % muškarci....nemaju prakse ni iskustva kao civilni.
Ali za sve druge vrste hirurgije su bolji od civilnih. Još uvek se kod njih zna red.
 
I ja sam o tome razmisljala o tome da li su tamo dobri doktori ali sam saznala da vas pregledaju ginekolozi hirurzi. Ja sam zakazala pa sam cisto htela da vidim da li neko od vas ima bilo kakva iskustva. Videla sam na njihovom sajtu koje sve usluge pruzaju i kakve vrste operacija rade, pa sam pomislila da probam kod njih deluje mi sve uredjenije nego u ostalim bolnicama.
 
Ja, sam se skoro ukljucila na ovaj forum, i naisla na par zanimljivih poruka,,, sto se tice ginkologije VMA nisam za to cula, po zanimanju sam medicinska sestra, i nisam sigurna da znam u cemu je vas problem ali ako vec mora da bude operacija to je druga stvar... zavisi opet kakva je operacija...
Za sve u glavnom postoji prevencija,,, i uglavnom je bolje sprijeciti neke stvari ako vec zato stvarno nije kasno...
Zavisi sta je u pitanjui kakva je op. ja sam iz Bosne ali sam ipak cula, da je u Beogradu jako dobra vasa bolnica a Bih, u Tuzli...
i slazem se sa Silvijnim mislijnjem da su tamo 90% muskarci...
u svakom slucaju razmisli dobro
 
Moja drugarica ide na VMA, ima nekih zdravstvenih problema a u mogucnosti je da se lechi kod njih. Ne znam samo kakva je procedura oko placanja ako niste vojni osiguranici. A shto se tiche zaposlenih na Vma, konkretno, na ginekologiji, moja drugarica je prezadovoljna. Skoro je imala jednu intervenciju, i kaze da su jako profesionalni i ljubazni.
 
Moja drugarica ide na VMA, ima nekih zdravstvenih problema a u mogucnosti je da se lechi kod njih. Ne znam samo kakva je procedura oko placanja ako niste vojni osiguranici. A shto se tiche zaposlenih na Vma, konkretno, na ginekologiji, moja drugarica je prezadovoljna. Skoro je imala jednu intervenciju, i kaze da su jako profesionalni i ljubazni.

Volela bih da stupim u kontakt sa tvojom drugaricom (ako moze) Mozes da mi posaljes pp. A inace kada sam zvala da zakazem toliku ljubaznost nisam dozivela od salt. sluzbenika (bilo je hocete li odmah danas da zakazete, bas sam bila prijatno iznenadjena)
a mogu reci da iako sam civil pregled me mnogo manje kosta nego kod nekog ko ima priv, praksu.. U svakom slucaju hvala ti na obavestenju puno mi znaci.
 
pa naravno da su ljubazni kada uzimaju lovu,
a nemogu baš da se pohvale da imaju posla sa civilima;)
drugo, zbog čega misliš da je ginekolog hirurg na vma
bolji od ginekologa u npr narodnom frontu?
višegradskoj...zvezdari..i tamo se sve plaća:lol:
a imaju zaista mnooogo iskustva.
ipak, moraš priznati da su ginekolozi na vma...
ko neki novi modni detalj;)
sa ženama sigurno nisu imali previše posa, ako nisu neki sa već pomenutih kliika
 
pa naravno da su ljubazni kada uzimaju lovu,
a nemogu baš da se pohvale da imaju posla sa civilima;)
drugo, zbog čega misliš da je ginekolog hirurg na vma
bolji od ginekologa u npr narodnom frontu?
višegradskoj...zvezdari..i tamo se sve plaća:lol:
a imaju zaista mnooogo iskustva.
ipak, moraš priznati da su ginekolozi na vma...
ko neki novi modni detalj;)
sa ženama sigurno nisu imali previše posa, ako nisu neki sa već pomenutih kliika

Jako greshish. Shta mislish gde su se lechile zene vojnih osiguranika svih ovih godina? A saradjuju sa lekarima Narodnig fronta. A ovo da nisu imali posla sa zenama...
 
Volela bih da stupim u kontakt sa tvojom drugaricom (ako moze) Mozes da mi posaljes pp. A inace kada sam zvala da zakazem toliku ljubaznost nisam dozivela od salt. sluzbenika (bilo je hocete li odmah danas da zakazete, bas sam bila prijatno iznenadjena)
a mogu reci da iako sam civil pregled me mnogo manje kosta nego kod nekog ko ima priv, praksu.. U svakom slucaju hvala ti na obavestenju puno mi znaci.

Nema na chemu, samo ja ne koristim pp. Pitacu drugaricu za ime doktora kod kojeg ide pa cu ti reci, ovako javno, nadam se da je to dozvoljeno. poz
 
pa naravno da su ljubazni kada uzimaju lovu,
a nemogu baš da se pohvale da imaju posla sa civilima;)
drugo, zbog čega misliš da je ginekolog hirurg na vma
bolji od ginekologa u npr narodnom frontu?
višegradskoj...zvezdari..i tamo se sve plaća:lol:
a imaju zaista mnooogo iskustva.
ipak, moraš priznati da su ginekolozi na vma...
ko neki novi modni detalj;)
sa ženama sigurno nisu imali previše posa, ako nisu neki sa već pomenutih kliika

Ako bi i doslo do neke operacije mislim da su i oni strucni (skoro sam gledala na tv prvi su nekom novom metodom (cini mi se laserom nisam sigurna) operisali jednu zenu. A sto se tice uslova na VMA i ostalih bolnica o tome ne treba diskutovati. A ako se v ec i placa (civili placaju a cini mi se da se to posle refundira iz fonda) onda je bolje da platim pa da se osecam ko covek kada odem u bolnicu. Videcemo kakva ce biti moja iskustva.
 
Jako greshish. Shta mislish gde su se lechile zene vojnih osiguranika svih ovih godina?

da u pravu si, zaboravila sam da su i porodica vojni osiguranici.
ali svakako stojim iza toga da nisu iskusni koliko iz pomenutih klinika...
a
A ovo da nisu imali posla sa zenama...
ovaj komentar mi nije jasan. očigledno nisi pročitala rečenicu do kraja, već si samo požurila da nekoga napenališ;)
 
iz fonda kao civil ne mozes nista refundirati sto platis na VMA. Da bi imala pravo na refundaciju bilo kakvog pregleda ili hiruske intervencije moras imati overen uput iz Nemanjine ( ssocijalno ) a to dobijes samo u slucaju da ni jedna civilna ustanova bolnica tu intervenciju ili pregled ne radi. U svakom slucaju znaci nista od refundacije.
A mislim da su bolji strucnkaci sto se tice ginekologije u civilstvu, a uslovi svakako na VMA, ali i sada mozes platiti apartman u bilo kojoj bolnici.
 
Jako greshish. Shta mislish gde su se lechile zene vojnih osiguranika svih ovih godina? .
Zene vojnih osiguranika (zaposlene) su se lecile po civilnim domovima zdravlja jer samo nezaposlene imaju pravo na vojno osiguranje, a danas su nezaposlene supruge oficira uglavnom babe. Lekari koji su njih lecili dok je bilo uobicajeno biti supruga oficira-domacica i sami su stari i penzionisani. Ni zene zaposlene u vojsci nemaju pravo na vojno osiguranje.
 
Zene vojnih osiguranika (zaposlene) su se lecile po civilnim domovima zdravlja jer samo nezaposlene imaju pravo na vojno osiguranje, a danas su nezaposlene supruge oficira uglavnom babe. Lekari koji su njih lecili dok je bilo uobicajeno biti supruga oficira-domacica i sami su stari i penzionisani. Ni zene zaposlene u vojsci nemaju pravo na vojno osiguranje.

Ne lupaj svasta.
 
Ne tako davno na VMA civili nisu imali pristupa i sve je bilo obavijeno velom tajne,misticizma i onim sto nas narod jako voli da izmislja kao za vojsku je sve super ,a mi smrtnici sta nam dopadne.
VMA nikad ne moze da ima onaj nivo strucnosti koju ima Front ili Visegradska iz prostog razloga sto su ovi ljudi SPECIJALIZOVANI za ono sto rade i rade ga dobro vec godinama.
A VMA?Kao i svaka ustanova koja je bila zatvorena i strogo kontrolisana vojnim rezimom nema maste ni onu suptilnu razmenu iskustava koja je neophodna da bi medicina bila umetnost,a ne samo puko izvrsavanje obaveza....
Pozdrav
 
Tacno je samo ono da nezaposlene supruge oficira, ako zele, mogu da dobiju vojno osiguranje. Sve ostalo je netacno.
Za postavljacicu; Ne rade se sve vrste operacija na VMA, zato se raspitaj da li se operacija koja konkretno tebi treba radi na VMA. Mislim da je GAK mnogo bolji od VMA.
 

Back
Top