Kvalifikacije za ep 2009

earl_the_pearl

Zainteresovan član
Poruka
112
Srbija čeka protivnike 16. fubruara u Veneciji

17 članova divizije A će igrati kvalifikacije sledećeg leta, a to su: Belgija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Češka, Estonija, Finska, Francuska, Makedonija, Mađarska, Velika Britanija, Izrael, Italija, Letonija, Portugal, Srbija, Turska i Ukrajina.

Timovi će biti podeljeni u tri grupe po četiri i jednu od pet ekipa. Pobednici svake grupe i tri najbolje drugoplasirane će proći na Evrobasket 2009. godine. Poslednja karta biće dodeljena na dodatnom turniru kvalifikacija leta 2009. godine.

Kvalifikacije sa Estonijom i Velikom Britanijom govore da smo zaista dotakli dno dna,da goreg nema ali sada smo napravili jedan pun krug,osvojili sve i pali na kvalifikacije za evropsko prvenstvo,sada se od nas neocekuje nista, sada smo bivsa kosarkaska velesila i krecemo ispocetka.Mozda je ovako i bolje krecemo od nule i treba polako i postepeno napedovati i vracati se kosarkaskom vrhu, pet,deset godina nije bitno...Ova reperezntacija treba da bude samostalna i odsecena od starih zvezda Radmanovica,Stojakovica i bude predvodjena Teodosicem,Tepicem,nekim novim klincima koji bi za deset godina bili ono sto smo bili pre deset godina.
 
Bolji smo od Italijana, mislim da ne bi trebalo da bude vecih problema... Bugare, Madjare i Fince necu ni da komentarisem... Mislim, hteo bih, ali ne znam nista o njihovim kosarkaskim sposobnostima... Ako ih imaju...
 
Koliko ulazemo u kosarku sasvim smo dobri.Bez jake lige nema ni reprezentacije.

Niko me ne moze ubediti da su Slovenacka, Hrvatska, Nemacka, Francuska liga jace od nase. Nasa liga je veoma dobra, ne znam ni sam koji ce nam klinac ova jadranska no dobro nije o tome rec.

Sto se tice kvalifikacija, mislim da ce nam one dobro docu u pravljenju skeleta tima. Duda ce to znati da iskoristi na pravi nacin i da napravi mocan tim. Od njega se pre svega ocekuje da napravi tim, a ne skup nekih individualaca :)

Sa Italijanima ce biti tesno jer prvu utakmicu igramo sa njima. Sa fincima i Madjarima nece biti problema, mada ni od Bugara ne ocekujem neki veliki otpor. Svi kazu kao, doveli su Gersona na klupu:shock:...ALO BRE LJUDI ZNATE LI KO SEDI NA NASOJ KLUPI:D! Ako je to glavno merilo onda mi osvajamo EP...ali na zalost nije.

SRECNO ORLOVIMA!
 
Bugari su kupili Batista, Gerson je na klupi, mislim da imaju jos nekog stranca
Italijani su uvek Italijani
Finci imaju nekoliko vrlo zayebanih igraca sto igraju po Evropi
Madzari, o njima stvarno nista ne znam
ja mislim da ce biti vrlo tesko, ne toliko zbog grupe koja nije lagana, ali ovi nasi mi ne ulivaju poverenje
evo gledam derbi, tuga, Velickovic masi ceo obruc
 
Prvo mesto je naše. Eventualno drugo,ali idemo na šampionat iz prve. Blekni je takodje naturalizovan Bugarin. Postoji samo jedan problem. Po FIBINIM pravilima,samo jedan naturalizovan igrač može da bude u ekipi. Nikako više.Znam da su Bosanci morali da se odlučuju izmedju Domerkanta i Vasiljevića pre EP 2005. Mada,možda postoji neki način da se ovo zaobidje
 
MA ljudi,dajte na budite smesni,iskreno...Ako ne mozemo da prodjemo kvalifikacije kao prvi-sto sumnjam,procicemo kao drugi.Ako ne ni tako,naci ce se jos neke kvalifikacije,idemo na EP sigurno.
Druga je stvar sta cemo tamo da uradim,ali bilo bi stvarno neozbiljno da ne odemo.

I da,stavarno ih pljujem ko da su tudji...Valjda zato sto su nasi,pa mi teze padaju njihove gluposti ;)
 
Pa, pobednici grupa i tri najbolje drugoplasirane ekipe prolaze dalje, dok ce ostalima ostati nada da se izbore za jos jedno mesto na dodatnom kvalifikacionom turniru u avgustu 2009... Tako da ne verujem da su ovi nasi toliki balvani da ne mogu da se kvalifikuju...
 
Hmmmmm....Njih cetvorica i nadjimo im recimo Divca i mozda i prodjemo kvalifikacije :D

Naravno da je ipak akcenat na igracima.Opet,koliko su mi god polovina njih antipaticni,bilo bi sramota da se ne kvalifikujemo.Dajte ljudi,koliko tu krugova ima,pa stvarno treba da budes totalni antitalenat ekipa da ne prodjes.
 

Back
Top