Problem sa napajanjem?

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
Ovako..pre par dana je komp pocheo sam od sebe da mi se resetuje iz chista mira...prvo je bilo jednom na dan...onda vishe puta...i kad se resetuje i ponovo krene sam da startuje windows nikako ne moze da dodje do njega nego uvek "u krug"se samo resetuje iznova.Jedini "lek" je bio da iskljuchim komp pa opet ukljuchim i najcheshtje bi upalilo.
Od danas ni to ne pomaze,isto ga iskljutchim ali kada i uspem da se "dochepam"windows-a nakon nekih 15-ak minuta maximalno opet resetuje..i moram sve da ponovim.
Otvorio sam kutjishte jer predpostavljam da je stvar u napajanju,ottvorio napajanje i samo ga ochistio od prashine(onaj ventilator unutra)...opet sastavio....i vratio..sad chekam da vidim da li tje opet da resetuje komp..
Nisam neki struchnjak ali po zdravoj logici primetio sam da do resetovanja dodje kada se kutjishte zagreje..nakon nekih 15-ak minuta od paljenja...i kolko vidim onaj ventilator na samom napajanju pozadi ne radi izgleda...valjda se zato i pregreje kutjishte?
Ne znam tachno koje je napajanje proizvodjach/itd.,..predpostavljam 450W neko shitty koje sam dobio u konfiguraciji koja je sama ostatak isto uzas...ako se ponovo desi slikatju onu nalepnicu na njemu ako i to treba...
E sad ovo je mozda preuranjenjo jer od kad sam ochistio kutjishte i napajanje iznutra josh nije resetovao ali ako se desi interesuje me:
1)Da li je stvar u napajanju?
2)Ako jeste da li je stvar u tome shto se kutjishte pregreje jer ventilator na napajanju ne radi?
3)Ako je ovo 2) problem,da li treba da kupim novo napajanje ili samo da zamenim ventilator na njemu(da li je to uopshte mogutje ili se ne isplati nego se napajanje menja ucelo)?

Ako se ponovi resetovanje,najverovatije tju ili odneti do majstora ili kupiti novo napajanje pa me zato zanima ako je napajanje u pitanju glupo mi da nosim kutjishte majstoru da mi naplati dzaba neshto shto mogu i sam da zamenim.
Unapred hvala i pozz.(:
 
1. Po opisu DA.
2. I DA i NE. Kuciste i NAPAJANJE se greju ali napajanje se ne hladi jer vent. ne radi.
3. Da, samo zameni vent. Skines 4srafa i izvadis PSU, skines jos 4 i otvoris ga, pa jos 4 i skines ventilator. Ako je zalemljen odlemi ga i zalemi novi. Kontakti ventilatora u PSU NISU isti kao oni sto se kupuju tj. morace tu malo da rade kljesta+lemilica;)

Najbolje je sto ako detaljno ocistis taj stari mozes dobiti jos sigurno par meseci.
To prvo probaj.
Rasturi fan,ocisti osovinu i biksne, stavi malo tovatne masti i ponovo sklopi.Obavezno vrati nalepnicu pozadi da ne ulazi prasina.
 

Back
Top