KONTAKTNA SOCIVA U BOJI - ISKUSTVA

maldaneri

Aktivan član
Poruka
1.158
IMAM MOLBU ZA SVE DEVOJKE KOJE SU PROBALE KONTAKTNA SOCIVA U BOJI DA PODELE SA NAMA ISKUSTVA I DA NAM KAZU KAKO IM SE DOPADA.RAZMISLJAM DA KUPIM JEDAN PAR,ALI SAM CULA RAZNE STVARI - TE SUSE OCI,TE KRATKO TRAJU , ISPADAJU , NE PREKRIVAJU DOBRO OSNOVNU BOJU OKA ITD.ETO AKO NEKO ZNA NESTO VISE (KAO I CENE) BILA BIH ZAHVALNA.
 
Nosila sam i plava i zelena. Plava mi nisu ispunila ocekivanja...mnogo je tamna boja (na fotkama je svetla). Zelena su super!
Sto se tice trajanja, moja su bila na 6 meseci.
Ne ispadaju, mozes da radis sta hoces sa njima (sem da se kupas), ali suse oci.
Meni npr.preko dana uopste nisu smetala, ali uvece...naopako, suve oci totalno, a i zamagljen vid (zenica se prosiri, a na socivima je konstantna).
Cena...nesto oko 30 eura...valjda.
 
Paaaa.... Meni to sve nekako ide iz glave....Svi ti kompleksi i stavljenje ti vestackih stvari na sebe....Otkud znam...Ja nikad ni vestacke nokte ne bih stavila,a kamoli sociva da guram u oci zog boje....Ne volim nista sto je vestacko....

O kakvim kompleksima ti pricas? Hello! Sociva sam nosila cisto iz fore, zanimalo me kakva bih bila sa plavim ocima, a kakva sa zelenim.
I kosu sam farbala u sve moguce boje, pa o5 ne zato sto sam iskompleksirana nego sto volim da se menjam.
 
Grasias mucho...Znaci nije bas toliko lose kao sto pricaju.Zasto je uvece sa njima problem?
Oko kao organ mora da diše. Potreban mu je kiseonik- ta sočiva su uglavnom tvrda, napravljena od materijala koji ne propuštajuvazduh, tačnije O2- kiseonik- dakle oku 'fali kiseonika, pa počinje da pecka- u prevodu suši se.
A zašto uveče, pa zato što ih nosiš ceo dan, a oko počinje da reaguje posle 6-8 h od početka nošenja.;)
 
ta sočiva su uglavnom tvrda, napravljena od materijala koji ne propuštaju vazduh
I meka? I gas-propusna?

bug.gif
 
I meka? I gas-propusna?

bug.gif
Meka sočiva su dovoljno prospusna za kiseonik tako da koncentracija kiseonika ispod njih dostiže skoro polovinu normalne vrednosti. Ona se mogu nositi i više dana ( ali ako se baš mora)
A gas propustljiva ili polutvrda propuštaju kiseonik do količine koja postoji u rožnjači u toku sna ( uz sklopljene kapke9. Ona su pogodna za kontinuirano nošenje.

Sočiva u boji se prave kao tvrda ( uglavnom) jer je taj materijal ( polimetilmetakrilat) najjeftiniji... pošto osoba koja ih kupuje nama nikakvu anomalilu...ako ima neku refrakcionu anomaliju, onda se prave od drugog materijala sa odgovarajućom dioptrijom ( ali to mora biti posebna porudžbina).
 
Nosila sam ih i nisam imala nikakvih problema. Trajalo je to jedno dve godine dok mi nije dosadilo i bila sam zadovoljna. Boje umeju da budu malo neprirodne pa da te po dnevnom svetlu gledaju malo cudno, jer izgledas kao vanzemaljac, ali meni je u tim godinama i to bilo cool :).
 
Imala sam platinasta,sada kostaju oko 30 evra i traju 3 ilil 6 meseci (posle su neupotrebljive).Suse oci, ne ispadaju i otvor na zenici je malo veci tako da kaci obojeni deo. Ponekad sam imala osecaj peckanja ali i zamagljenosti.U inostranstvu ih mozes kupiti u svakoj opticarskoj radnji i izbor je svarno veliki.
 
Hvala puno devojke!Stvarno imam zelju da ih probam i nadam se da ce sve biti ok.Inace,nije u pitanju da sam nezadovoljna sobom,vec hocu da probam kako bih izgledala sa drugim "pogledom" na svet.Stvarno,toliko sam se puta farbala,pa mogu i ovo da probam....A i bolje to,nego da se farbam jer mi je kosa poootpuunooo unistena:(
 
Nosim obicna dioptrijska sociva,meka,mesecna,meni su rekli da ne smem da ih nosim prilikom plivanja,u te svrhe su najbolja dnevna(jednom ih iskoristis i bacis)...
Sociva u plavoj i zelenoj boji mi deluju neprirodno-do sad sam uspela da provalim svaku osobu koja nosi sociva u te dve boje...Siva boja je lepa,i deluje ok...Mada,kad bih ja uzimala sociva u boji,uzela bih neka sarena i sasava....U Becu sam nabasala na ljubicasta dnevna sociva,mnogo su mocno izgledala...
Ne znam da li nesto slicno postoji u nasim prodavnicama,ali se u Becu mogu nabaviti sociva u raznim varijantama-crvena,zuta,i sa raznim intarzijama,npr,sarenica ima zvezdu u sebi,krstice,kapljice...
 

Back
Top