KONTAKTNA SOCIVA U BOJI - ISKUSTVA

Nosim obicna dioptrijska sociva,meka,mesecna,meni su rekli da ne smem da ih nosim prilikom plivanja,u te svrhe su najbolja dnevna(jednom ih iskoristis i bacis)...
Sociva u plavoj i zelenoj boji mi deluju neprirodno-do sad sam uspela da provalim svaku osobu koja nosi sociva u te dve boje...Siva boja je lepa,i deluje ok...Mada,kad bih ja uzimala sociva u boji,uzela bih neka sarena i sasava....U Becu sam nabasala na ljubicasta dnevna sociva,mnogo su mocno izgledala...
Ne znam da li nesto slicno postoji u nasim prodavnicama,ali se u Becu mogu nabaviti sociva u raznim varijantama-crvena,zuta,i sa raznim intarzijama,npr,sarenica ima zvezdu u sebi,krstice,kapljice...

Gde si zmajche draga!Nema te..Ja sam htela samo onako da malo promenim bojicu,mada mi je to sa spiralama,dolarima i sl. bas ludo!
 
nosila sam smaragdno zelena, tvrda, sa diotrijom. bila su ok, bas su mi se svidjala. za cudo, na moju boju ociju su ta jako zelena vise odgovarala nego ona dvobojna, koja bi teoretski trebalo da bolje "legnu".
da naidjem na ista i sada bi ih kupila
nosim sociva vec 20 godina, i menjam ih onako kako neko menja okvir za naocare. nije mi neprirodno, valjda sam se srodila sa njima
 
nosila sam smaragdno zelena, tvrda, sa diotrijom. bila su ok, bas su mi se svidjala. za cudo, na moju boju ociju su ta jako zelena vise odgovarala nego ona dvobojna, koja bi teoretski trebalo da bolje "legnu".
da naidjem na ista i sada bi ih kupila
nosim sociva vec 20 godina, i menjam ih onako kako neko menja okvir za naocare. nije mi neprirodno, valjda sam se srodila sa njima

Imam slicni boju ociju kao ti. Zanima me da li oci budu bas smaragdno zelene boje ili smedje koje malo idu na zeleno?
Ja imam dioptriju:
Lijevo oko: - 0.75
Desno oko: - 0.75, cilindar 90 stepeni.
Naravno i da li to djeluje prirodno, mislim vidi li se socivo u oku.
Nosim vec 2 godine naocare i volila bih preci na sociva.
Kakva su tvoja iskustva sto se tice infekcije i peckanja u oku?
Cula sam da neke osobe imaju takve probleme
pa ne bih da rizikujem.
Hvala!
 
Imam slicni boju ociju kao ti. Zanima me da li oci budu bas smaragdno zelene boje ili smedje koje malo idu na zeleno?
Ja imam dioptriju:
Lijevo oko: - 0.75
Desno oko: - 0.75, cilindar 90 stepeni.
Naravno i da li to djeluje prirodno, mislim vidi li se socivo u oku.
Nosim vec 2 godine naocare i volila bih preci na sociva.
Kakva su tvoja iskustva sto se tice infekcije i peckanja u oku?
Cula sam da neke osobe imaju takve probleme
pa ne bih da rizikujem.
Hvala!

za boju ti ne mogu dati nikakav savet...mojric ce ti to lepse objasniti...sto se infekcija i prihvatanja sociva tice, individualna je stvar kako ce ti oci prihvatiti sociva...normalno bi trebala da imas probu sociva pre nego sto predjes na stalno koriscenje, upravo zbog problematike , tako da bi sve u konsultaciji sa lekarom trebala da vidis i nemas nikakvog rizika...
 
osnova je bila tamno zelena, kao kod ljudi koji imaju crnu kosu i zelene oci. u pasosu mi je ta boja, nisam zaboravila kako izgleda. da li se vidi? ako ti se neko unese u lice, videce.
infekcije nemam. vodim racuna - ali to je osnovna higijena. kratki nokti, pranje ruku - ne skidaj i ne stavljaj bez opranih ruku. dva - tecnost za odrzavanje se menja jednom dnevno a ne kad stignes. tri - jednom nedeljno oko odmara od sociva. ako ostis nelagodu i nakon odmora, ostavi oko da se odmori koliko treba. nemoj nikada da spavas sa njima. kada ih stavljas, ako si upravo oprala ruke, osusi ih - voda pece ako se nadje na socivu u oku. pazi da oprane ruke ne brises peskirom koji ostavlja one sitne dlacice - sve sto se zalepi na socivo pecka. sve to zvuci logicno, ali najveci broj ljudi se opusti, propusti ponesto i zato su podlozni infekcijama, a ne zbog samog sociva.
da li ce ti sociva leci zavisi od vrste sociva i tvoje osetljivosti. mnogo se bolje podnosi osecaj kad ih sama stavis nego kada to radi lekar. ako ti ne odgovara sasvim, znaj da oko moze da se navikne. ja sam prosle godine promenila proizvodjaca i presla na neka koja su mi manje legla u pocetku. sada ne osecam razliku.
suma sumare dvadesetogodisnjeg uspesnog nosenja sociva :)
 
Hvala jos jednom. Dok sam studirala dioptrija mi je bila -1.25 i -2. Sad se smanjila kaze dr oko se odmorilo i redovno nosim naocare. Nadam se samo da mi dioptrija opet ne poraste noseci sociva. Razmislit cu jos, razgovarat sa dr i javicu vam moja iskustva. Pozdrav
 
ne znam odakle vam idiotska ideja da sociva nosite nocu,pa da vam se onda zenice sire...ccc.........no comment.nosim plava sociva,imam braon oci i kad ih stavim,efekat je tamno plava boja,ali je jako uocljivo i dopada mi se........rok im je godinu dana i kostaju oko 11 hiljada...by the way...neko je rekao da ima sociva od 30 evra?to je nemoguce...kvalitetna sociva kostaju najmanje 100 evra
 
ne znam odakle vam idiotska ideja da sociva nosite nocu,pa da vam se onda zenice sire...ccc.........no comment.nosim plava sociva,imam braon oci i kad ih stavim,efekat je tamno plava boja,ali je jako uocljivo i dopada mi se........rok im je godinu dana i kostaju oko 11 hiljada...by the way...neko je rekao da ima sociva od 30 evra?to je nemoguce...kvalitetna sociva kostaju najmanje 100 evra

Paris,pitanjce..Da li najsvetlija plava sociva na smedjim ocima izgledaju tamno plavo?Ili si ti uzela neku srednje jaku nijansu plave?
 
ne znam odakle vam idiotska ideja da sociva nosite nocu,pa da vam se onda zenice sire...ccc.........no comment.nosim plava sociva,imam braon oci i kad ih stavim,efekat je tamno plava boja,ali je jako uocljivo i dopada mi se........rok im je godinu dana i kostaju oko 11 hiljada...by the way...neko je rekao da ima sociva od 30 evra?to je nemoguce...kvalitetna sociva kostaju najmanje 100 evra

Molim te ne lupaj. Molim te. Moja meka sociva kostaju 2300 din, i veoma su kvalitetna, a mesecna su. Ako si mislila na tvrda gas propusna sociva, onda ona jesu oko 100 evra. Ja nosim sociva, ali ne u boji vec obicna, jer mi je oftamolog tako preporucio, jer se i dalje cesto desava da trljam oci, pa se socivo pomeri, al se sva sreca to ne primeti... Da nosim u boji, ljudi bi mislili da sam psihicki problem... I da, voda ne sme da dodje u dodir sa socivima.
 
Sociva su kostala 30 evra i to nije glupost . Firma koja ih je proizvela je Bausch ano Lomb i proizvode se u brazilu. Naravno ,meka su i bez dioptrije.Pre 7-8 god su bila jako skupa i kostala su oko 150 funti al kao i svemu cena je pala tako da su stigla na famoznih 30.Platinasta boja koju sam nosila izvaredno su pokrivala moje tamne oci ,tako da nema efekta promene boje ili zatamnjenja.
 
15 godina nosim meka sociva, od toga 4 godine nosim plava sa dioptrijom naravno. Moja kostaju 2400din. Uzimam ih u istoj optici sve 4god i uvek je ista cena. Imala sam zelena, svetlo plava i tamno plava. Najzadovoljnija sam svetlo plavom bojom, jer mi tamna deluje suvise vestacki. Inace imam smedje oci.
 
Sa socivima (mekim, dioptrijskim) moze da se kupa u bazenu, cak i roni sa otvorenim ocima, NE I U MORU (otkrila na tezi nacin). Verovatno vaze i za sociva u boji.

Sto se tice ovih u boji, meni su ama bas sva i danju i nocu potuno neprirodna, daju neki cudan izgled, neprirodan sasvim. Ali, ako ti je to cool, samo napred, ali mislimd a bi treblao da se nose samo u posebnim prilikama (ne za odlazak u kupovinu hleba i mleka, sta ce ti). Hocu da kazem da ne verujem da ces uz njih znati kako izgleda sa plavim i zelenim ocima, jer ne daju realnu boju, mada su zelena bolja. Plava su bas, bas neprirodna.
 

Back
Top