KONTAKTNA SOCIVA U BOJI - ISKUSTVA

Vec jedno 12 god nosim naocare.....ali zbog treninga,da mi se oko ne bi naprezalo i bolela me glava,preporucena su mi sociva...nosim ih retko jer sam se valjda navikla na naocare..imala sam zelju da uzmem neke u boji..ali ne mogu da se odlucim..jer imam plavo-zelene oci(tj kada nosim nesto na zeleno tada su zelene i obrnuto:))ali mi nije jasno zasto osobe sa tamnim ocima stavljaju plava sociva???jako neprirodno izgledaju..a i imala sam priliku da vidim osobe sa tamnim ocima kojima se plavo socivo malo pomerilo....uzasno izgleda...:(((i da koliko je meni receno ne sme biti dodira sa vodom!!:)))
 
Sa socivima (mekim, dioptrijskim) moze da se kupa u bazenu, cak i roni sa otvorenim ocima, NE I U MORU (otkrila na tezi nacin). Verovatno vaze i za sociva u boji.

Sto se tice ovih u boji, meni su ama bas sva i danju i nocu potuno neprirodna, daju neki cudan izgled, neprirodan sasvim. Ali, ako ti je to cool, samo napred, ali mislimd a bi treblao da se nose samo u posebnim prilikama (ne za odlazak u kupovinu hleba i mleka, sta ce ti). Hocu da kazem da ne verujem da ces uz njih znati kako izgleda sa plavim i zelenim ocima, jer ne daju realnu boju, mada su zelena bolja. Plava su bas, bas neprirodna.

Jao, Zvezdice, BAS suprotno, veruj mi!
 
Nosim dioptrijska kontaktna sociva 20 godina.Od toga,15 godina meka.Zovu se "durasoft" M3, ili tako nekako...

Ne bih ih dala ni za sta na svetu,i ne bih mogla bez njih ni trenutka....

Necu da pisem koliko dugo ih nosim, (koliko dana neprekidno),jer mi necete verovati,ali se kupam sa njima i u moru,i bazenu,i tusiram se, i nista im ne fali....Ni njima ni meni....

Postujem sve higijenske mere,tako da nikada nisam imala nikakvu infekciju oka,niti bilo kakvih problema.

Imam izrazito zelene oci,a i sociva su mi nesto zelenkasta,mada to nikada nisam zahtevala,niti posebno placala.

Kostaju oko 50 evra.
 
Ne moze!!! :evil: Tj, moze u moru, ali ne i u slatkoj vodi. Jedino da cvrsto zatvoris oci, ne sme ni kap da ti udje u oko, ostetice se.
Ma neće se oštetiti tako lako od slatke vode.Meni se dešavalo da mi pljusne talas slatke vode u oko i sočivo skroz pobegne sa zenice-npr. zavuče se negde iznad gornjeg kapka.Tada treplješ više puta ili ne opbraćaš pažnju na to minut-dva i ono sklizne nazad.
Jedino je zajebbano kad ga taj talas slatke vode savije na pola i gurne ga iznad gornjeg kapka-onda nista bez ogledala.Digneš visoko gornji kapak i tražiš ga.Kad primetiš ćošence od savijenog sočiva vučeš ga na dole dok ne ispadne, montiraš ga nazad i ko nova.:D
Inače sa svim mekim sočiuima-staviš ih i nedelju dana zaboraviš da su ti uopšte u oku.Vadis ih samo zbog dezinfekcije kad prođe nedelju dana.Naravno sve ovo važi ako ti oko normalno suzi
 
probala jednom plava i uzas...:eek: mislim, uzas kako bih bzvz izgledala da zasita imam tu boju ochiju... skroz mi faca bila bezizrazajna, bledunjava, ma grozno... cela akcija trajala minut ipo, pa se ne secam drugih smetnji sem utiska koji sam imala ugledavshi se u ogledalu...:p
 
Moja koleginica je skinula dioptriju operativno i to na VMA. Prezadovoljna je.

Ta operacija je preskupa.
Imala sam sociva u boji. Plava su bezveze, vidi se da je tamno oko ispod, ali zelena odlicno izgledaju. Postoje tzv."vestacke suze" i mnogo drugih preparata koje koristis kada se socivo osusi, jer u suprotnom moze da pukne - sto se meni desilo od duvanskog dima, posto sam bila celu noc u provodu. Zavisi od kvaliteta sociva da li ce ti slika biti zamucena ili ne.
Opet postoje kvalitetna, ali veoma skupa sociva i u plavoj boji i za koja su minimalne sanse da ce ih neko primetiti. Npr. pogledaj oci Elene Karic, nema sanse da primetis da nosi sociva u boji, a nosi ih.
 
nije ti seoćivo u boji nikakav duhovni entitet
pa da imaš sada neka Extra Sensory Perception iskustva sa njima
uzmeš odeš u Delta City, kupiš jedan par za 5.000 (3.000 + 2.000 za vodu sa proteinima)
i uživaš u svojim lažnim očima i vadiš ih kad ti dosade

ljudi su uvek hteli da se igraju MaMe
:heart:
 
Vec jedno 12 god nosim naocare.....ali zbog treninga,da mi se oko ne bi naprezalo i bolela me glava,preporucena su mi sociva...nosim ih retko jer sam se valjda navikla na naocare..imala sam zelju da uzmem neke u boji..ali ne mogu da se odlucim..jer imam plavo-zelene oci(tj kada nosim nesto na zeleno tada su zelene i obrnuto:))ali mi nije jasno zasto osobe sa tamnim ocima stavljaju plava sociva???jako neprirodno izgledaju..a i imala sam priliku da vidim osobe sa tamnim ocima kojima se plavo socivo malo pomerilo....uzasno izgleda...:(((i da koliko je meni receno ne sme biti dodira sa vodom!!:)))

zavisi koliki je intenzitet tamnoće tih osoba
zift crnim osobama jako lepo stoje one tamno plave oči
dok smedjim i braon (koji su okupirali svemir i ima ih djuture)
to stoji kao meni dildo
 
Ma neće se oštetiti tako lako od slatke vode.Meni se dešavalo da mi pljusne talas slatke vode u oko i sočivo skroz pobegne sa zenice-npr. zavuče se negde iznad gornjeg kapka.Tada treplješ više puta ili ne opbraćaš pažnju na to minut-dva i ono sklizne nazad.
Jedino je zajebbano kad ga taj talas slatke vode savije na pola i gurne ga iznad gornjeg kapka-onda nista bez ogledala.Digneš visoko gornji kapak i tražiš ga.Kad primetiš ćošence od savijenog sočiva vučeš ga na dole dok ne ispadne, montiraš ga nazad i ko nova.:D
Inače sa svim mekim sočiuima-staviš ih i nedelju dana zaboraviš da su ti uopšte u oku.Vadis ih samo zbog dezinfekcije kad prođe nedelju dana.Naravno sve ovo važi ako ti oko normalno suzi

ii njaoo sta ti zeno pricas!!!
de da ga ne vadis..ako ti ostane tako dugo u oku moze da se zalepi za beonjacu i da moras operacijom da skidas..!! to ne smes nikako..
i ne bi trebalo u slatku vodu..u slanu moze..ja sam gledala 100x pod vodom sa socivima pa nista..
 
ne znam odakle vam idiotska ideja da sociva nosite nocu,pa da vam se onda zenice sire...ccc.........no comment.nosim plava sociva,imam braon oci i kad ih stavim,efekat je tamno plava boja,ali je jako uocljivo i dopada mi se........rok im je godinu dana i kostaju oko 11 hiljada...by the way...neko je rekao da ima sociva od 30 evra?to je nemoguce...kvalitetna sociva kostaju najmanje 100 evra

da li nisi lupila?? ahahahahaha
 
Juce sam kupila sociva plave boje ovde u swedskoj. Imam tamno smedje oci, i stavila sam ih nesmetano. Medjutim boja uopste nije plava, vec zelenkasta,zuta, neka cudna boja, cak nije ni izrazita, moras bolje da zagledas da bi video..Jel' imao nekad neko ovako iskustvo ? ? ? :/ :/ :/
 
Juce sam kupila sociva plave boje ovde u swedskoj. Imam tamno smedje oci, i stavila sam ih nesmetano. Medjutim boja uopste nije plava, vec zelenkasta,zuta, neka cudna boja, cak nije ni izrazita, moras bolje da zagledas da bi video..Jel' imao nekad neko ovako iskustvo ? ? ? :/ :/ :/
Na to je trebao oftamolog da te upozori-dešava se.
Koliko znam sočiva iz USA koja pravi neka vrhunska firma iz Čikaga (zaboravio sam sad tačno kako se zove, googlaj malo) ti daju baš onu boju koje boje su ti i sočiva (za druge proizvođače kupuješ mačku u džaku).
 

Back
Top