KONTAKTNA SOCIVA U BOJI - ISKUSTVA - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 84

Tema: KONTAKTNA SOCIVA U BOJI - ISKUSTVA

maldaneri nije na forumu
    tvoja pojava suvise je lepa da neke stvari radis samo zbog repa
    Aktivan član maldaneri (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: KONTAKTNA SOCIVA U BOJI - ISKUSTVA

Citat Original postavio Zmajche90 Pogledaj poruku
    Nosim obicna dioptrijska sociva,meka,mesecna,meni su rekli da ne smem da ih nosim prilikom plivanja,u te svrhe su najbolja dnevna(jednom ih iskoristis i bacis)...
    Sociva u plavoj i zelenoj boji mi deluju neprirodno-do sad sam uspela da provalim svaku osobu koja nosi sociva u te dve boje...Siva boja je lepa,i deluje ok...Mada,kad bih ja uzimala sociva u boji,uzela bih neka sarena i sasava....U Becu sam nabasala na ljubicasta dnevna sociva,mnogo su mocno izgledala...
    Ne znam da li nesto slicno postoji u nasim prodavnicama,ali se u Becu mogu nabaviti sociva u raznim varijantama-crvena,zuta,i sa raznim intarzijama,npr,sarenica ima zvezdu u sebi,krstice,kapljice...
    Gde si zmajche draga!Nema te..Ja sam htela samo onako da malo promenim bojicu,mada mi je to sa spiralama,dolarima i sl. bas ludo!

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

nosila sam smaragdno zelena, tvrda, sa diotrijom. bila su ok, bas su mi se svidjala. za cudo, na moju boju ociju su ta jako zelena vise odgovarala nego ona dvobojna, koja bi teoretski trebalo da bolje "legnu".
    da naidjem na ista i sada bi ih kupila
    nosim sociva vec 20 godina, i menjam ih onako kako neko menja okvir za naocare. nije mi neprirodno, valjda sam se srodila sa njima

Obećava Royz (avatar)
    Učlanjen
    05.07.2007.
    Reputaciona moć
    26

Citat Original postavio mojra Pogledaj poruku
    nosila sam smaragdno zelena, tvrda, sa diotrijom. bila su ok, bas su mi se svidjala. za cudo, na moju boju ociju su ta jako zelena vise odgovarala nego ona dvobojna, koja bi teoretski trebalo da bolje "legnu".
    da naidjem na ista i sada bi ih kupila
    nosim sociva vec 20 godina, i menjam ih onako kako neko menja okvir za naocare. nije mi neprirodno, valjda sam se srodila sa njima
    Imam slicni boju ociju kao ti. Zanima me da li oci budu bas smaragdno zelene boje ili smedje koje malo idu na zeleno?
    Ja imam dioptriju:
    Lijevo oko: - 0.75
    Desno oko: - 0.75, cilindar 90 stepeni.
    Naravno i da li to djeluje prirodno, mislim vidi li se socivo u oku.
    Nosim vec 2 godine naocare i volila bih preci na sociva.
    Kakva su tvoja iskustva sto se tice infekcije i peckanja u oku?
    Cula sam da neke osobe imaju takve probleme
    pa ne bih da rizikujem.
    Hvala!

Ističe se pile_babino (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Royz Pogledaj poruku
    Imam slicni boju ociju kao ti. Zanima me da li oci budu bas smaragdno zelene boje ili smedje koje malo idu na zeleno?
    Ja imam dioptriju:
    Lijevo oko: - 0.75
    Desno oko: - 0.75, cilindar 90 stepeni.
    Naravno i da li to djeluje prirodno, mislim vidi li se socivo u oku.
    Nosim vec 2 godine naocare i volila bih preci na sociva.
    Kakva su tvoja iskustva sto se tice infekcije i peckanja u oku?
    Cula sam da neke osobe imaju takve probleme
    pa ne bih da rizikujem.
    Hvala!
    za boju ti ne mogu dati nikakav savet...mojric ce ti to lepse objasniti...sto se infekcija i prihvatanja sociva tice, individualna je stvar kako ce ti oci prihvatiti sociva...normalno bi trebala da imas probu sociva pre nego sto predjes na stalno koriscenje, upravo zbog problematike , tako da bi sve u konsultaciji sa lekarom trebala da vidis i nemas nikakvog rizika...

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

osnova je bila tamno zelena, kao kod ljudi koji imaju crnu kosu i zelene oci. u pasosu mi je ta boja, nisam zaboravila kako izgleda. da li se vidi? ako ti se neko unese u lice, videce.
    infekcije nemam. vodim racuna - ali to je osnovna higijena. kratki nokti, pranje ruku - ne skidaj i ne stavljaj bez opranih ruku. dva - tecnost za odrzavanje se menja jednom dnevno a ne kad stignes. tri - jednom nedeljno oko odmara od sociva. ako ostis nelagodu i nakon odmora, ostavi oko da se odmori koliko treba. nemoj nikada da spavas sa njima. kada ih stavljas, ako si upravo oprala ruke, osusi ih - voda pece ako se nadje na socivu u oku. pazi da oprane ruke ne brises peskirom koji ostavlja one sitne dlacice - sve sto se zalepi na socivo pecka. sve to zvuci logicno, ali najveci broj ljudi se opusti, propusti ponesto i zato su podlozni infekcijama, a ne zbog samog sociva.
    da li ce ti sociva leci zavisi od vrste sociva i tvoje osetljivosti. mnogo se bolje podnosi osecaj kad ih sama stavis nego kada to radi lekar. ako ti ne odgovara sasvim, znaj da oko moze da se navikne. ja sam prosle godine promenila proizvodjaca i presla na neka koja su mi manje legla u pocetku. sada ne osecam razliku.
    suma sumare dvadesetogodisnjeg uspesnog nosenja sociva

Zainteresovan član scarlet.ohara (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    30

hmmm, pa to zvuči baš interesantno. možda, ako mi jednog dana poraste dioptrija i pređem na sočiva, mogu da nađem u tome i nešto zabavno! rado bih isprobala zelena sočiva ;-)

Obećava Royz (avatar)
    Učlanjen
    05.07.2007.
    Reputaciona moć
    26

Hvala jos jednom. Dok sam studirala dioptrija mi je bila -1.25 i -2. Sad se smanjila kaze dr oko se odmorilo i redovno nosim naocare. Nadam se samo da mi dioptrija opet ne poraste noseci sociva. Razmislit cu jos, razgovarat sa dr i javicu vam moja iskustva. Pozdrav

Nov član
    Učlanjen
    30.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

ne znam odakle vam idiotska ideja da sociva nosite nocu,pa da vam se onda zenice sire...ccc.........no comment.nosim plava sociva,imam braon oci i kad ih stavim,efekat je tamno plava boja,ali je jako uocljivo i dopada mi se........rok im je godinu dana i kostaju oko 11 hiljada...by the way...neko je rekao da ima sociva od 30 evra?to je nemoguce...kvalitetna sociva kostaju najmanje 100 evra

maldaneri nije na forumu
    tvoja pojava suvise je lepa da neke stvari radis samo zbog repa
    Aktivan član maldaneri (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio ParisHilton Pogledaj poruku
    ne znam odakle vam idiotska ideja da sociva nosite nocu,pa da vam se onda zenice sire...ccc.........no comment.nosim plava sociva,imam braon oci i kad ih stavim,efekat je tamno plava boja,ali je jako uocljivo i dopada mi se........rok im je godinu dana i kostaju oko 11 hiljada...by the way...neko je rekao da ima sociva od 30 evra?to je nemoguce...kvalitetna sociva kostaju najmanje 100 evra
    Paris,pitanjce..Da li najsvetlija plava sociva na smedjim ocima izgledaju tamno plavo?Ili si ti uzela neku srednje jaku nijansu plave?

Aktivan član Sanjitza (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Molim te ne lupaj. Molim te. Moja meka sociva kostaju 2300 din, i veoma su kvalitetna, a mesecna su. Ako si mislila na tvrda gas propusna sociva, onda ona jesu oko 100 evra. Ja nosim sociva, ali ne u boji vec obicna, jer mi je oftamolog tako preporucio, jer se i dalje cesto desava da trljam oci, pa se socivo pomeri, al se sva sreca to ne primeti... Da nosim u boji, ljudi bi mislili da sam psihicki problem... I da, voda ne sme da dodje u dodir sa socivima.

Nov član
    Učlanjen
    30.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

@sanjica/naravno da kostaju 2.300 kad nisu u boji.sociva su mi meka.
    @maldaneri/moja sociva su svetlo plava,ali posto su mi oci svetlo braon efekat je tamno plava boja

Obećava seksimamma (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    25

ja sam nosila meka i super su

To sa dolarom je bas cool..Ja nisam pobornik tih u boji ali zasto da ne..ako neko hoce malu promenu..
    Ja nosim klasicna za dioptriju i meni je receno da ne smem da plivam s njima (ni u moru,ni u bazenu)
    ???

Početnik
    Učlanjen
    10.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Sociva su kostala 30 evra i to nije glupost . Firma koja ih je proizvela je Bausch ano Lomb i proizvode se u brazilu. Naravno ,meka su i bez dioptrije.Pre 7-8 god su bila jako skupa i kostala su oko 150 funti al kao i svemu cena je pala tako da su stigla na famoznih 30.Platinasta boja koju sam nosila izvaredno su pokrivala moje tamne oci ,tako da nema efekta promene boje ili zatamnjenja.

Elita neozbiljko (avatar)
    Učlanjen
    08.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio LePiaf Pogledaj poruku
    Mozhesh i u bazenu i u moru i bilo gde, pod uslovom da ne pokushavash da gledash pod vodom.
    Sočiva nisu ni potrebna, pod uslovom da ne pokušavaš da gledaš uopšte ;-)

Aktivan član Sanjitza (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

@sanjica/naravno da kostaju 2.300 kad nisu u boji.sociva su mi meka.
    @maldaneri/moja sociva su svetlo plava,ali posto su mi oci svetlo braon efekat je tamno plava boja
    Izvini, ali sva sociva kostaju podjednako... Ne bitno je dal su u boji, sociva su sociva...

Domaćin Sehnsucht (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    170

by the way...neko je rekao da ima sociva od 30 evra?to je nemoguce...kvalitetna sociva kostaju najmanje 100 evra
    Ne kenjaj leba ti.

Domaćin Sehnsucht (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    170

Citat Original postavio Sanjitza Pogledaj poruku
    Izvini, ali sva sociva kostaju podjednako... Ne bitno je dal su u boji, sociva su sociva...
    Net, sociva u boji su duplo skuplja.

Obećava puzzlica (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    25

15 godina nosim meka sociva, od toga 4 godine nosim plava sa dioptrijom naravno. Moja kostaju 2400din. Uzimam ih u istoj optici sve 4god i uvek je ista cena. Imala sam zelena, svetlo plava i tamno plava. Najzadovoljnija sam svetlo plavom bojom, jer mi tamna deluje suvise vestacki. Inace imam smedje oci.

Nov član
    Učlanjen
    08.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Odlucila sam da kupim kontaktna sociva...zanima me da li neko zna neku dobru prodavnicu sociva (kontaktnih) ...i kakva su vasa iskustva sa socivima...molim vas da mi odg.

Nov član
    Učlanjen
    08.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

kontaktna sociva?????????????

Starosedelac donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1905

Citat Original postavio marija maja marija Pogledaj poruku
    kontaktna sociva?????????????
    šta je pisac hteo da kaže
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Zainteresovan član Emma_LA (avatar)
    Učlanjen
    13.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    25

Moja bff ih ima..u pocetku su joj bila opterecenje,ali se svremenom navikala...
    Takodjer sam dosla u iskusenje da ih kupim u becu,ali sam se odlucila za replay jaknu-vise cu je i bezbolnije iskoristiti :-)

Elita Zvezdica (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    226

Sa socivima (mekim, dioptrijskim) moze da se kupa u bazenu, cak i roni sa otvorenim ocima, NE I U MORU (otkrila na tezi nacin). Verovatno vaze i za sociva u boji.

Sto se tice ovih u boji, meni su ama bas sva i danju i nocu potuno neprirodna, daju neki cudan izgled, neprirodan sasvim. Ali, ako ti je to cool, samo napred, ali mislimd a bi treblao da se nose samo u posebnim prilikama (ne za odlazak u kupovinu hleba i mleka, sta ce ti). Hocu da kazem da ne verujem da ces uz njih znati kako izgleda sa plavim i zelenim ocima, jer ne daju realnu boju, mada su zelena bolja. Plava su bas, bas neprirodna.

Elita taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

O sočivima ima na "zdravlju".
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Slične teme

1. sočiva u boji?