Položaj Meseca u znacima

U kom znaku vam je Mesec?

  • Ovnu

  • Biku

  • Blizancima

  • Raku

  • Lavu

  • Devici

  • Vagi

  • Škorpionu

  • Strelcu

  • Jarcu

  • Vodoliji

  • Ribama


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
tali:
Mesec u strelcu, u 6 kuci

trigon sa jupiterom i saturnom
kvadrat sa suncem, uranom i plutonom

inace sam devica/rak

hvala unapred


ti si nestalni idealista. tvoja nestalnost se najvise ogleda u poslu i svakodnevici. u stanju si da menjas poslove na nedelju dana jer te ne drzi mesto i mislis da uvek postoji nesto interesantnije sto nisi probala. nisi dobra za rukovodece polozaje gd se trazi stabilnost. inace si vedra priroda, optimisticna. ne moras toliko paziti na svoje zdravlje. nisi toliko podlozna bolestima kao sto mislis. osetljiva si na ova pitanja ali pazi da to ne preraste u hipohondriju.
u tebi postoji nesklad izmedju ambicija i osecanja. za ono sto zelis da ostvaris cesto nemas snage i istrajnosti a ovo je odlicna podloga za psihosomatska oboljenja (muci li te zeludac?).
postoje neke nerazjasnjene stvari u tvojoj porodici koje su ostavile dubok trag na tebi. mislim da ti majka i otac nikad nisu bili u dobrim odnosima a ima tu i nekih trauma. zbog svega ovoga si nesigurna u sebe i imas problema kad treba da izrazis emocije. tesko ti je i kada neka ljubavna veza postane ozbiljnija jer si u stanju fanaticno da trazis dokaze ljubavi ali sama nisi u stanju da se bez straha vezes.
 
Anakine,

Da li bi mogao da das jos jedno tumacenje?

Mesec u Devici na kraju 7. kuce na 18. stepenu. Astro.com to kalkulise kao 8. kucu.

Gde ce Mesec imati veci uticaj?

Aspekti su sledeci:

Mesec con Sunce
Mesec con Saturn
Mesec sekstil Uran
Mesec kvadrat Neptun

Jos jednom zahvaljujem :D
 
b/s:
mesec u jarcu 2 kuca
mesec kvadr.mars
mesec kvadr.pluton
mesec sekstil asc

??????????

ti si pouzdan i temeljan ali ne izrazavas lako svoja osecanja. osecanja cesto potiskujes i imas strah od bliskosti. ovaj strah te tera da se okreces materijalnim stvarima koje ti daju sigurnost. kad se zalljubis (a to je jako tesko kod tebe) ljubav izrazavas prakticnim stvarima pa ona druga strana cesto ne zna da je voljena. osecanja prema osobi ti se ucvrscuju sa vremenom, ti nisi tip koji ce zavoleti nekog na prvi pogled.
prilicno si razstrzan jer si ipak iznutra osetljiv. ovo nikom ne bi priznao i to potiskujes jer mislis da osetljivost znaci slabost. imas potrebu za ljubavlju ali i potrebu da uvek budes jak. ponekad se osecas da ovo nikako ne mozes da pomiris u sebi.
sa godinama ce sve ici bolje, ne boj se.
 
nboy:
Kod mene:
mesec scor 2 kuca i
pravi opoziciju s merkurom
kvadrat s uranom
kvadrat s neptunom
quincunx s venerom



hvala


ti si posesivan, strastan, misteriozan. nije lako uci u tvoj svet jer krijes osecanja.
mastovit si i originalan ali bi mogao malo da pripazis na svoje nerve i ne izlazes se tolikim uzbudjenjima. tvoj emotivni zivot je ekstremno uzbudljiv, cesto tu ima i primena alkohola i droga.
smeta ti kritika na tvoj racun i u stanju si da buntovno dignes ruke od svega kad te neko kritikuje. mali ljudi te zaista razume, komplikovan si i cesto delujes kao da nisi sa ove planete.
izrazito si emotivan i podlozan najrazlicitijim impresijama. ne zanimaju te mnogo obicne veze i prizemne ljubavi, ti trazis uzbudjenje, strast...insistiras na slobodi po svaku cenu.
trudi se da te sve ovo ne odvede u autodestruktivno ponasanje.
 
Vanja 5:
Molim te da mi kazes u kojoj kuci mi je mesec i sta to znaci. Rodjena sam o3.o7.1966 u 19.30 Svilajnac.
Unapred zahvalna


mesec ti je u jarcu u prvoj kuci.

ti si vrlo osecajna ali tesko to mozes da izrazis. lako osecas sta se desava oko tebe ali si zatvorena pa ovo retko ko primeti. odgovorna si i predstavljas autoritet u svom okruzenju. jako si vezana za svoje detinjstvo i verovatno ti je vec u mladosti nametnuta neka odgovornost koja je prevazilazila tvoje godine (verovatno od strane majke). ovo ti je donelo neke frustracije jer nikad nisi mogla u potpunosti da budes bezbrizna. tvoje emotivne veze bi mogle da budu bolje ako se ne bi bojala da pokazes ranjivost.
 
charon:
Ovo je prilicno osetljiva tema za mene, so be gentle please... Mesec u raku u VII kuci, u trigonu sa suncem(skorpija) i uranom, i u squaru sa jupiterom i plutonom (again)


osetljiva ti je tema jer si ti u stanju da se skroz izgubis kad su emocije u pitanju. ali ne kao neki Ovan - da se zaletis u vihoru strasti nego gubis integritet. ti u vezi cesto upadas u senku osobe sa kojom si. zato verovatno privlacis dominantne zene, pa vam je svima lepo. savrseno ti odgovara da sedis u kuci i nemas potrebu da se dokazujes maco fazonima. topao si i emotivan ali nemoj potiskivati svoje potrebe u vezi. partnerove potrebe stavljas na prvo mesto ali ipak, neko potajno nezadovoljstvo zbog ovoga postoji. umes da budes malko depresivan a da ne znas razlog i verovatno su te potisnute potrebe razlog.
keva ti se prilicno mesa u izbor devojke. bice tu nekog porodicnog provodadzisanja kad dodje do braka, ne savetujem ti da poslusas.
gde ti je venera?
 
anakin:
charon:
Ovo je prilicno osetljiva tema za mene, so be gentle please... Mesec u raku u VII kuci, u trigonu sa suncem(skorpija) i uranom, i u squaru sa jupiterom i plutonom (again)


osetljiva ti je tema jer si ti u stanju da se skroz izgubis kad su emocije u pitanju. ali ne kao neki Ovan - da se zaletis u vihoru strasti nego gubis integritet. ti u vezi cesto upadas u senku osobe sa kojom si. zato verovatno privlacis dominantne zene, pa vam je svima lepo. savrseno ti odgovara da sedis u kuci i nemas potrebu da se dokazujes maco fazonima. topao si i emotivan ali nemoj potiskivati svoje potrebe u vezi. partnerove potrebe stavljas na prvo mesto ali ipak, neko potajno nezadovoljstvo zbog ovoga postoji. umes da budes malko depresivan a da ne znas razlog i verovatno su te potisnute potrebe razlog.
keva ti se prilicno mesa u izbor devojke. bice tu nekog porodicnog provodadzisanja kad dodje do braka, ne savetujem ti da poslusas.
gde ti je venera?

Venera je u 1 kuci, u jarcu ( u sextilu sa merkurom, u trigonu sa marsom, squareu sa saturnom, konjukciji sa ascedentom) Samo mi nemoj reci da cu se ozeniti zbog para (nije istina) 8) .Cini mi se da ovaj put nemas kompletnu sliku, ipak imam sunce u skorpiji i jako izrazen saturn. (Ne odgovara mi da sedim u kuci, moram da ja kontrolisem i jako volim da se dokazujem :wink: ) Ne ozbiljno, keva mi nikada nije ozbiljno uticala na zivot, mozda zato sto sam se uvek rukama i nogama branio od bilo kakvih pokusaja kontrole (malo cudno za osobu sa mesecom u raku ), Mislim neke stvari su delimicno tacne, tacnije postoje slicne teznje, ali to je moj veciti konflikt, ne nesto cemu se prepustam... Za svaki slucaj evo ti moji podaci 16.11.1981 10:30 am, Novi Sad.
 
suu:
A sta to znaci :shock: :!: : :shock: shock: :shock: :shock:
To moze da znaci izmedju ostalog da si dobra dusa,osetljiva i povredljiva jako,lako te gane tudja nesreca, tuga.
Verujes u Boga,svom svojom dusom,da ne kazem prirodno...
Majka ti je vrlo emotivna,a u zavisnosti od aspekata moze da bude i zrtva u porodici,ako je Mesec ugrozen..
toliko :D
 
angeLgirL:
a na sta uopste utice polozaj meseca? meni je mesec u skorpiji, kakva sam onda ja? kakvu vaznost to ima u tumacenju mog horoskopa?
Jako si emotivna,ali u toj meri da su kod tebe osecanja ili jaka ili nikakva,ili pozitivna ili negativna,nema kod tebe umerenosti,povrsnosti...
Videla sam da ti je MO u 5.kuci..
Imas dosta veza,ili si imala,volis starije,situirane,nadmocne u nekom pogledu,strasne momke...i ustalnoj si potrazi za ljubavlju,strascu,uvek gladna neznosti,paznje,ljubavi..
To ide do te mere da ne mozes da se kontrolises,i mnogo se razocaras ako taj momak kojeg si izabrala nije takav kao sto sam opisala..
Cao
 
Pored Sunca, Mesec ima najači uticaj u natalnoj karti od svih ostalih planeta. On gospodari našim noćnim aktivnostima, snovima, intuicijom i tajanstvenošću. Vlada našom podsvešću i osećanjima. Svojim kretanjem kroz Zodijak i promenom mena utiče i menja naše emotivno stanje i ponašanje. Znak u kome se Mesec zadesio u trenutku vašeg rođenja određuje način kako emocionalno reagujete na svet oko sebe. On u horoskopu predstavlja vašu majku, suprugu, porodicu, dušu, narod, popularnost, ... Opisuje koliko ste prilagodljivi, nežni, promenljivi, osećajni i intuitivni.
Kuća u kojoj se nalazi Mesec u vašoj natalnoj karti opisuje oblast života u kojoj reagujete najinstiktivnije. Vaše emocionalno stanje i ravnoteža u velikoj meri zavise od onoga na šta se odnosi ta kuća. Na psihološkom nivou Mesec opisuje materinstvo, ljubav prema porodičnom životu, osećaj za formu i pamćenje. Takođe on opisuje nasledna svojstva i karakteristike u celini.
Naravno da sam položaj Meseca u znaku i kući nije dovoljan da kompletno opiše u astrološkom smislu osobu ili događaj. Bitan je i njegov aspekt sa drugim planetama. Međutim, pogledajte položaj Meseca u svom horoskopu, ili u horoskopu osobe koja vas zanima i puno ćete saznati već na prvi pogled.
 
upravo tako-ja sam dupla lavica no nikad se nisam nalazila kao takav tipičan lav-dok nisam saznala da mi je mjesec u jarcu što mi je mnogo toga objasnilo-npr. povučenost,nedostatak samopouzdanja,emocionalnu nepristupačnost itd.-osobine tako netipične za jednog tipičnog lava...
 

Back
Top