Svijet je na rubu propasti

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
PARIZ: Glavni tajnik Ujedinjenih naroda Ban Ki-moon pozvao je u subotu da se poduzmu žurne mjere u borbi s klimatskim zatopljenjem. On je upozorio da je svijet “na rubu propasti”, dok međuvladina stručna skupina za klimatske promjene (GIEC) treba u subotu u španjolskoj Valenciji objaviti novo izvješće.
“Promjene su vidljive i mi, ljudi, glavni smo krivci tomu. No još i danas mali broj ljudi doista shvaća razmjere i blizinu prijetnje”, piše Ki-moon.

............................................

Dok USA ne želi potpisati Kyoto protokol, dok se Kina pretvara u njavećeg zagađivača
i štetne tehnologije niti malo ne posustaju, pitamo se da li je propast blizu?
 
ma to nas simpatični južnokorejanac malo plaši
juče sam bio u tazbini, veje sneg kao lud...kakvo crno otopljenje, napadao preko noći 25 cm
to za Srbiju ne važi,
to možda za ove u NATO, ili EU, ali nas to malo tangira

Jedan snijeg ne znači zimu,
pa uvjerili smo se ovo ljeto preko 40° C
još nikad nije tako bilo.
Pojavljuje se mnogo nejestivih riba u Jadranu
koje dolaze iz toplijih mora i razna druga njasra

Neće Srbija biti pošteđena ako je svijet na rubu propasti :-?
 
jeste, imamo sad dobar sneg, shto ne znachi da cjemo ga u januaru imati. u februaru cje procvetati i polako pocheti da zri vocje, a u aprilu cje ga unishtiti mraz.
tako je bilo proshlih godina.
naravno da postoji problem, a svet svakako necje propasti.
mozhemo samo mi, ljudi, propasti, mada ne verujem ni u to - lakshe je bubashvabe iskoreniti nego ljude. :)
 
PARIZ: Glavni tajnik Ujedinjenih naroda Ban Ki-moon pozvao je u subotu da se poduzmu žurne mjere u borbi s klimatskim zatopljenjem. On je upozorio da je svijet “na rubu propasti”, dok međuvladina stručna skupina za klimatske promjene (GIEC) treba u subotu u španjolskoj Valenciji objaviti novo izvješće.
“Promjene su vidljive i mi, ljudi, glavni smo krivci tomu. No još i danas mali broj ljudi doista shvaća razmjere i blizinu prijetnje”, piše Ki-moon.

............................................

Dok USA ne želi potpisati Kyoto protokol, dok se Kina pretvara u njavećeg zagađivača
i štetne tehnologije niti malo ne posustaju, pitamo se da li je propast blizu?

pogledaj u nebo pokadkad, videces gomilu hemotragova...u panici se pokusava spreciti globalno otopljavanje ali plasim se da smo zakasnili...
 
:grin::grin::grin::grin:
a šta ja tebi da kažem koji otvaraš temu da proveriš tvrdnje jedne psihotične osobe?
zahebancija stari, zahebancija
ne verujem:grin::grin::grin:

Vec sam rekao na toj temi da nijednu informaciju ne odbacujem a-priori dok ne proverim. Kad ste mogli da se tako upecate o pricu o jozeku, ne bi mi bilo nista cudno i da su vas za Borisa prevarili. Ja se zaista nisam bavio tim covekom dosad uopste, pa otuda moje mozda naivno proveravanje Krstanove tvrdnje...anyway, to nece promeniti moju opservaciju na temu jozek i njegove ovcice...a ni klimatske promene nisu bas za zahebanciju...
 
a ko kaze da su bas ljudi krivi za globalno zagrevanje?
da, ljudska rasa definitivno doprinosi, ali pitanje je KOLIKO, i koliko je trend zagrevanja i ocekivanje novog ledenog doba posledica normalnog ciklusa nase planete...
 
a ko kaze da su bas ljudi krivi za globalno zagrevanje?
da, ljudska rasa definitivno doprinosi, ali pitanje je KOLIKO, i koliko je trend zagrevanja i ocekivanje novog ledenog doba posledica normalnog ciklusa nase planete...

То може да буде "нормалан циклус планете" само ако верујеш у еволуционистички приказ постанка света.
 

Back
Top